TEM 2020-08-14 Falkenberg

Arrangör: Falkenbergs Brukshundklubb
Anordnare: Falkenbergs Brukshundklubb

Totalresultat för TEM NW1 Utomhus

Domare 1: Camilla Sjöberg

  • Placering: 1
    Annika Sahlin & Bamse
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 00:57,25
    Startnr: 6
    Förare: Annika Sahlin
    Hund: Bamse
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:03,03
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,70
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,38
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,14
  • Placering: 2
    Ros-Marie Dellgran & Buddy
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:42,51
    Startnr: 2
    Förare: Ros-Marie Dellgran
    Hund: Rödtottarnas Sjöbuse
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,89
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,38
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,29
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,95
  • Placering: 3
    Fredrika Jonasson & Chi
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:52,04
    Startnr: 1
    Förare: Fredrika Jonasson
    Hund: Good Girl's Chi Chi
    Ras: Parson russell terrier
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,44
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,87
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,20
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,53
  • Placering: 4
    Sylvia Johansson & Hera
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:58,04
    Startnr: 14
    Förare: Sylvia Johansson
    Hund: Jussikias Hera
    Ras: Schnauzer
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:04,50
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,88
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,78
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,88
  • Placering: 5
    Jenny Herbertsson & Kia
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:03,72
    Startnr: 13
    Förare: Jenny Herbertsson
    Hund: Livsgnistans Katitzi
    Ras: Stabijhoun
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,78
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,28
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,68
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,98
  • Placering: 6
    Lovisa Castor & Lajka
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:21,49
    Startnr: 12
    Förare: Lovisa Castor
    Hund: Gessiegårdens Civiliserade Cilla
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,68
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,99
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,20
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,62
  • Placering: 7
    Lena Johansson & Zorro
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:23,45
    Startnr: 3
    Förare: Lena Johansson
    Hund: Zorro
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,73
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,51
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,01
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,20
  • Placering: 8
    Anita Johansson & Bella
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:36,62
    Startnr: 9
    Förare: Anita Johansson
    Hund: Slättelyngagårds Bella
    Ras: Papillon
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:54,18
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,11
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,14
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,19
  • Placering: 9
    Eva Johansson & Börje
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 03:04,30
    Startnr: 11
    Förare: Eva Johansson
    Hund: Börje
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:24,21
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,62
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,49
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,98
  • Placering: 10
    Lisa Bergström & Lotta
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:48,88
    Startnr: 5
    Förare: Lisa Bergström
    Hund: Funny spot’s Athena
    Ras: Dalmatiner
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,41
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,08
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,39
  • Placering: 11
    Åsa Karlsson & Teddie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:07,53
    Startnr: 19
    Förare: Åsa Karlsson
    Hund: Capa Tosta Panarea
    Ras: American staffordshire terrier
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,44
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,83
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,26
  • Placering: 12
    Helene Ginstmark Syréhn & Nikki
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:08,26
    Startnr: 16
    Förare: Helene Ginstmark Syréhn
    Hund: Nikki
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,92
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,72
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,62
  • Placering: 13
    Ann-Catrin Löfqvist & Yaap
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:54,05
    Startnr: 10
    Förare: Ann-Catrin Löfqvist
    Hund: Lokke Yaap Fan De Moaie Hövingen
    Ras: Stabijhoun
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,13
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,63
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,29
  • Placering: 14
    Eva-Lena Danvik & Mio
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:28,01
    Startnr: 15
    Förare: Eva-Lena Danvik
    Hund: Sandvretens Tesoro Mio
    Ras: Pudel mellan
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:05,12
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,57
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,32
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 15
    Lena Vannas Löfqvist & Zimone
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 5 Totaltid: 04:42,93
    Startnr: 8
    Förare: Lena Vannas Löfqvist
    Hund: Guldlövets Victoria-Zimone Caloria
    Ras: Lagotto romagnolo
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,90
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,07
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,96
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 5
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 16
    Kerstin Frankki & Sunna
    Totalpoäng: 55 Totalfel: 0 Totaltid: 03:43,82
    Startnr: 4
    Förare: Kerstin Frankki
    Hund: Ginstens Dark Angel
    Ras: Labrador Retriever
    Utomhus
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 00:34,69
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,08
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,05
  • Placering: 17
    Carina Hoffman & Charlie
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 06:03,19
    Startnr: 18
    Förare: Carina Hoffman
    Hund: Blue Cheyenne's Singha
    Ras: Cocker spaniel
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,92
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,27
  • Placering: 18
    Christina Beskow & Bolt
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 08:54,45
    Startnr: 17
    Förare: Christina Beskow
    Hund: Hirkaho's Lightning Bolt
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:45,08
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:09,37
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 19
    Bo Linde & Donna
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:38,75
    Startnr: 7
    Förare: Bo Linde
    Hund: Dancing Boot's Tennessee
    Ras: Storpudel
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,73
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,02