Utesnoken TEM 2021-06-12 Gnesta

Arrangör: Gnesta-Trosa Brukshundklubb
Anordnare: Gnesta-Trosa Brukshundklubb

Totalresultat för TEM NW1 Utomhus

Domare 1: Thomas Lind Domare 2: Lena Östman

  • Placering: 1
    Susanne Persson & Buz
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:06,41
    Startnr: 40
    Förare: Susanne Persson
    Hund: Solhems Bouza Do Rei
    Ras: Perro de agua espanol
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,90
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,50
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,29
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,72
  • Placering: 2
    Åsa Lundbergh & Deia
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:12,93
    Startnr: 36
    Förare: Åsa Lundbergh
    Hund: Camms Deia
    Ras: Pumi
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,47
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,56
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,90
  • Placering: 3
    Britt Nylund & Nalle
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:16,35
    Startnr: 23
    Förare: Britt Nylund
    Hund: Nalle
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,81
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,22
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,72
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,60
  • Placering: 4
    Francine Skoglund & Cookie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:22,53
    Startnr: 22
    Förare: Francine Skoglund
    Hund: Redspot's Clara Cookie Dough
    Ras: Welsh Springer Spaniel
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,44
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,87
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,66
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,56
  • Placering: 5
    Helena Hildebrand & Mr Yellow
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:43,61
    Startnr: 34
    Förare: Helena Hildebrand
    Hund: Bedragglers Boy in Yellow
    Ras: flatcoated retriever
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,93
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,47
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,50
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,71
  • Placering: 6
    Caroline Eriksson & Leia
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:46,86
    Startnr: 15
    Förare: Caroline Eriksson
    Hund: Bergegården`s Tangled Rapunzel
    Ras: American staffordshire terrier
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,18
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,44
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,09
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,15
  • Placering: 7
    Gunilla Falck & Lacka
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:01,35
    Startnr: 24
    Förare: Gunilla Falck
    Hund: Skogsbygdens Luna Lack
    Ras: Västgötaspets
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,75
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,03
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,97
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,60
  • Placering: 8
    Rolf Lind & Sixten Buhund
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:19,33
    Startnr: 18
    Förare: Rolf Lind
    Hund: Sixten
    Ras: Norsk buhund
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,94
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,69
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,36
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,34
  • Placering: 9
    Helena Eriksson & Vilma
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:34,03
    Startnr: 12
    Förare: Helena Eriksson
    Hund: Twinkle out and out
    Ras: Cocker spaniel
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,19
    SSE
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,84
    SSE
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,16
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,84
  • Placering: 10
    Eva Lundin & Matz
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:34,85
    Startnr: 21
    Förare: Eva Lundin
    Hund: Matz
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,72
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,22
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,37
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,54
  • Placering: 11
    Viveca Ericson & Honey
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:45,51
    Startnr: 20
    Förare: Viveca Ericson
    Hund: Shelfield Hot Stuff
    Ras: Shetland sheepdog
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,81
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,32
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,57
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,81
  • Placering: 12
    Katarina Barud & Lizzi
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:56,78
    Startnr: 5
    Förare: Katarina Barud
    Hund: Maahismäen The Fantasy
    Ras: Flatcoated Retriever
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,41
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,31
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,72
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,34
  • Placering: 13
    Elisabeth Andersson & Flisan
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:59,70
    Startnr: 33
    Förare: Elisabeth Andersson
    Hund: Imperie`s Felicia Fiore
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,59
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,59
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:51,62
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,90
  • Placering: 14
    Marie Dozzi & Obi-Wan
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:18,28
    Startnr: 9
    Förare: Marie Dozzi
    Hund: Eccolo di Sorprendente
    Ras: Lagotto romagnolo
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,34
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,75
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,69
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,50
  • Placering: 15
    Gunilla Essland & Lufsen
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:37,65
    Startnr: 13
    Förare: Gunilla Essland
    Hund: Lufsen
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,15
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,25
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,10
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,15
  • Placering: 16
    Pia Vanhanen & Nelson
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:57,18
    Startnr: 38
    Förare: Pia Vanhanen
    Hund: Åtta små tassarnas Exxon
    Ras: Stabijhoun
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,28
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,31
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,75
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,84
  • Placering: 17
    Linda Ivarsson & Dennis
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:00,01
    Startnr: 3
    Förare: Linda Ivarsson
    Hund: Li Line's Dreams Of Stardom
    Ras: Shetland sheepdog
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,86
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,81
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:49,41
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,93
  • Placering: 18
    Kristina Larsson & Farin
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:25,56
    Startnr: 10
    Förare: Kristina Larsson
    Hund: Anios Coffe Brown Anastasia
    Ras: Amerikansk cocker spaniel
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,34
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,69
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,19
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:43,34
  • Placering: 19
    Isabella Lindell & Dexter
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:33,85
    Startnr: 11
    Förare: Isabella Lindell
    Hund: Lagottessa Ciuffolotto
    Ras: Lagotto romagnolo
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,97
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,94
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,69
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,25
  • Placering: 20
    Cecilia Carlson & Lava
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:44,15
    Startnr: 16
    Förare: Cecilia Carlson
    Hund: Zetastar Mighty Inca
    Ras: Labrador retriever
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,94
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:55,31
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,53
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,37
  • Placering: 21
    Erika Karlsson & Hasse
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:54,15
    Startnr: 26
    Förare: Erika Karlsson
    Hund: Tizzel Hasse I Tango Me Quindim
    Ras: Podengo portugues, liso/pequeno
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:23,22
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,06
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,31
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,56
  • Placering: 22
    Lena Lundén & Ezzie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 02:13,44
    Startnr: 14
    Förare: Lena Lundén
    Hund: Rexstars Ezzie
    Ras: Lancashire Heeler
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,03
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,66
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:37,22
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,53
  • Placering: 23
    Mikael Westerberg & Wilma
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 02:22,32
    Startnr: 39
    Förare: Mikael Westerberg
    Hund: Delawere Luciana
    Ras: Golden retriever
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,31
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,88
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,81
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:33,32
  • Placering: 24
    Lena Thunholm & Royce
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:17,12
    Startnr: 7
    Förare: Lena Thunholm
    Hund: Mizacks Royce Purple Prince
    Ras: Västgötaspets
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,06
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,56
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,50
  • Placering: 25
    Margareta Gyllström & Tora
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:20,91
    Startnr: 28
    Förare: Margareta Gyllström
    Hund: Bonebreakers Meraviglia
    Ras: Lagotto romagnolo
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,97
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,25
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,69
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 26
    Margareta Svedlund & Stina
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:47,59
    Startnr: 32
    Förare: Margareta Svedlund
    Hund: Freckles Kalabalik
    Ras: Welsh springer spaniel
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,50
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,06
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:13,03
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 27
    Karin Carlberg Ernflo & Lusta
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:07,69
    Startnr: 41
    Förare: Karin Carlberg Ernflo
    Hund: Grålötens Linje Lusta
    Ras: Västgötaspets
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,03
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,25
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,41
  • Placering: 28
    Eva-Lotta Ringius & Florida
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:40,87
    Startnr: 29
    Förare: Eva-Lotta Ringius
    Hund: Segerforsens Just Look at Me
    Ras: Belgisk Vallhund Tervueren
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,19
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,28
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,40
  • Placering: 29
    Heléne Olsson & Alfons
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:11,82
    Startnr: 30
    Förare: Heléne Olsson
    Hund: Goldfashion Beauty and the best
    Ras: Golden retriver
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,56
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,85
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,41
  • Placering: 30
    Mette Jansson & Kasper
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:17,91
    Startnr: 35
    Förare: Mette Jansson
    Hund: Swed Pack's Riddare Clos Fourtet
    Ras: Beagle
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,03
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,94
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,94
  • Placering: 31
    Sandra Persson & Bi
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:32,41
    Startnr: 17
    Förare: Sandra Persson
    Hund: Bluestimes Two Cinnamon
    Ras: Miniature american shepherd
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,91
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,78
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,72
    SSE
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 32
    Boel Rosenlund & Pysen
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:24,56
    Startnr: 31
    Förare: Boel Rosenlund
    Hund: Ch House of Softy Ajax
    Ras: Irish softcoated wheaten terrier
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,44
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,12
  • Placering: 33
    Elisabeth Wachtmeister & Faxe
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 07:06,62
    Startnr: 8
    Förare: Elisabeth Wachtmeister
    Hund: Silvertass
    Ras: Labrador retriever
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,03
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:39,87
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:20,72
  • Placering: 34
    Tove Rastad & Stina
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 03:18,93
    Startnr: 4
    Förare: Tove Rastad
    Hund: Stina
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,81
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,53
    SSE
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,59
  • Placering: 35
    Irene Johansson & Zappo
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 04:52,88
    Startnr: 1
    Förare: Irene Johansson
    Hund: Birdcherrys Nicholas Cage
    Ras: Golden retriever
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,10
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,78
  • Placering: 36
    Linda Kasström & Ella
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:34,44
    Startnr: 19
    Förare: Linda Kasström
    Hund: Rowntree Elettra
    Ras: Lagotto romagnolo
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,15
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,29
  • Placering: 37
    Kristina Strömberg & Bessie
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 05:28,37
    Startnr: 2
    Förare: Kristina Strömberg
    Hund: Bessie
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,28
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,09
  • Placering: 38
    Madeléne Beskow & Aston
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 8 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 6
    Förare: Madeléne Beskow
    Hund: Little Hooligans Almost Innocent
    Ras: Fransk bulldogg
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00