TEM 2019-09-15 Sysslebäck

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: C:nas Triss

Totalresultat för TEM NW1 Utomhus

Domare 1: Birgitta Sondell

  • Placering: 1
    Agneta Cottin & Isis
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:04,11
    Startnr: 6
    Förare: Agneta Cottin
    Hund: Mironik's Isis
    Ras: Collie, korthårig
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,58
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,30
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,49
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,74
  • Placering: 2
    Susanne Järhed & Bosse
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:11,40
    Startnr: 17
    Förare: Susanne Järhed
    Hund: Nuits Monterosso
    Ras: Bracco Italiano
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,46
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,09
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,74
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,11
  • Placering: 3
    Annette Markeröd Carlsson & Lyra
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:21,34
    Startnr: 11
    Förare: Annette Markeröd Carlsson
    Hund: Hurrelvingens Gomeisa Af Stierne
    Ras: Dansk-svensk gårdshund
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,99
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,27
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,65
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,43
  • Placering: 4
    Anna Elfström & Theo
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:23,51
    Startnr: 14
    Förare: Anna Elfström
    Hund: Theo
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,73
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,74
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,74
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,30
  • Placering: 5
    Fredrika Jonasson & Magic
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:33,83
    Startnr: 3
    Förare: Fredrika Jonasson
    Hund: Good Girl's Panda Magic
    Ras: Parson russell terrier
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,86
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,89
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,21
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,87
  • Placering: 6
    Anneli Dahlström & Nilo
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:35,46
    Startnr: 2
    Förare: Anneli Dahlström
    Hund: Aplicado Polarbear Baloo
    Ras: Portugisisk vattenhund
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,09
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,67
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,02
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,68
  • Placering: 7
    Ingela Marcusson & Joy
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:00,69
    Startnr: 21
    Förare: Ingela Marcusson
    Hund: Bright Rivers Ray Of Light
    Ras: Shetland Sheepdog
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,90
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,16
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,33
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,30
  • Placering: 8
    Jonas Eek & Zezam
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:06,98
    Startnr: 12
    Förare: Jonas Eek
    Hund: Lagottessa Peperoncino
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,95
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,37
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,58
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,08
  • Placering: 9
    Susanne Nilsson & Jackie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:07,08
    Startnr: 10
    Förare: Susanne Nilsson
    Hund: Nilac's Annie
    Ras: Tysk Schäferhund
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,68
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,02
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,36
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,02
  • Placering: 10
    Ann-Charlotte Andersson & Xélanc Zupreme Zita
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:10,94
    Startnr: 22
    Förare: Ann-Charlotte Andersson
    Hund: Xélanc Zupreme Zita
    Ras: Pinscher
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,71
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,31
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,96
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,96
  • Placering: 11
    Marie Wilagos & Zoli
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:48,92
    Startnr: 20
    Förare: Marie Wilagos
    Hund: Bris av glonka
    Ras: Border Collie
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:05,36
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:06,45
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,34
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,77
  • Placering: 12
    Kjell-Åke Marcusson & Jackie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:13,86
    Startnr: 16
    Förare: Kjell-Åke Marcusson
    Hund: Sheltilyckans Dazzling Emerald
    Ras: Shetland Sheepdog
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:50,30
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,74
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,49
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,33
  • Placering: 13
    Marit Andersson & Adele
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:59,67
    Startnr: 4
    Förare: Marit Andersson
    Hund: Prowess Midsummer Missy
    Ras: Golden retriever
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,05
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:45,08
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,24
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,30
  • Placering: 14
    Lotta Torstensson & Hero
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:03,33
    Startnr: 7
    Förare: Lotta Torstensson
    Hund: Waterpassion’s High-Spirit Hero
    Ras: Portugisisk vattenhund
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:29,77
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,99
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,70
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,87
  • Placering: 15
    Caroline Elfström & Mona
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:36,69
    Startnr: 15
    Förare: Caroline Elfström
    Hund: Maximum staff garmonia
    Ras: American staffordshire terrier
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,06
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:40,65
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,68
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,30
  • Placering: 16
    Helen Sjölund & Elvira
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:12,22
    Startnr: 1
    Förare: Helen Sjölund
    Hund: Erlkings Plymouth Fury
    Ras: Affenpinscher
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,19
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,06
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,97
  • Placering: 17
    Charlotte Bostedt & Charlie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:14,27
    Startnr: 13
    Förare: Charlotte Bostedt
    Hund: Skogsglädjens Lord Of Happiness
    Ras: Fieldspaniel
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,11
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,61
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,55
  • Placering: 18
    Marie Jonsson & Nemo
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:14,51
    Startnr: 19
    Förare: Marie Jonsson
    Hund: Diplomatic's Udolpho Pary
    Ras: Grand danois
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,90
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:29,02
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,59
  • Placering: 19
    Micaela lindgren & Vilda
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:29,65
    Startnr: 5
    Förare: Micaela lindgren
    Hund: Yellows Vanilla-Vouge
    Ras: Golden retriever
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,02
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,24
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,39
  • Placering: 20
    Veronica Laitinen & Gunde
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 07:10,66
    Startnr: 9
    Förare: Veronica Laitinen
    Hund: Actualis Prince Tarragon
    Ras: Labrador
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,77
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:58,40
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,49
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 21
    Rose-Marie Stafås & Chilla
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 07:32,48
    Startnr: 8
    Förare: Rose-Marie Stafås
    Hund: Freckles Galaxy
    Ras: Welsh springer spaniel
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,68
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,80
  • Placering: 22
    Gunilla Sandberg & Alice
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:38,27
    Startnr: 18
    Förare: Gunilla Sandberg
    Hund: Tassis Russian Gardenia
    Ras: Dvärgpudel
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,90
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,37
  • Placering: 23
    Ywonne Sörli Stafås & Hedda
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 10:29,55
    Startnr: 23
    Förare: Ywonne Sörli Stafås
    Hund: Freckles Mosippan Ljuva
    Ras: Welsh springer spaniel
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:38,59
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:20,96
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00