TEM 2020-09-12 Falkenberg

Arrangör: Falkenbergs Brukshundklubb
Anordnare: Falkenbergs Brukshundklubb

Totalresultat för TEM NW2 Behållare

Domare 1: Camilla Sjöberg

  • Placering: 1
    Jonas Eek & Zezam
    Totalpoäng: 90 Totalfel: 0 Totaltid: 05:51,82
    Startnr: 10
    Förare: Jonas Eek
    Hund: Lagottessa Peperoncino
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,26
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,84
    Behållare
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 01:45,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,72
  • Placering: 2
    Elisabeth Ekeroth & Judith
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 0 Totaltid: 04:43,16
    Startnr: 7
    Förare: Elisabeth Ekeroth
    Hund: Ammiellas Judith Prinsessa Af Veum
    Ras: Portugisisk Vattenhund
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:31,16
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,53
    Behållare
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 01:45,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,47
  • Placering: 3
    Sandra Magnusson & Finja
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 0 Totaltid: 05:32,79
    Startnr: 11
    Förare: Sandra Magnusson
    Hund: Ylakällan zelda
    Ras: Australian shepherd
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,23
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,60
    Behållare
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 01:45,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,96
  • Placering: 4
    Fredrika Jonasson & Chi
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:04,97
    Startnr: 12
    Förare: Fredrika Jonasson
    Hund: Good Girl's Chi Chi
    Ras: Parson russell terrier
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,30
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,33
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:45,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,34
  • Placering: 5
    Erika Ljungberg & Thabbie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:10,37
    Startnr: 8
    Förare: Erika Ljungberg
    Hund: Hayawani Thabela Azima
    Ras: Rhodesian Ridgeback
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,61
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,67
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,09
  • Placering: 6
    Ann Samsioe & Engla
    Totalpoäng: 72 Totalfel: 0 Totaltid: 06:06,57
    Startnr: 2
    Förare: Ann Samsioe
    Hund: Mörkehäll Engla
    Ras: Curly coated retriever
    Behållare
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 01:45,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,93
    Behållare
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 01:45,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,64
  • Placering: 7
    Bodil Litmark & Maya
    Totalpoäng: 72 Totalfel: 2 Totaltid: 05:43,12
    Startnr: 6
    Förare: Bodil Litmark
    Hund: POBE-S HEAR ME OUT
    Ras: Bichon Frise
    Behållare
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,69
    Behållare
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 01:45,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,43
  • Placering: 8
    Susanne Johansson & Mio
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 2 Totaltid: 04:59,04
    Startnr: 1
    Förare: Susanne Johansson
    Hund: Sångfågelns Mr Redburn
    Ras: labrador retriever
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,30
    Behållare
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 01:44,17
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,57
  • Placering: 9
    Kajsa Eriksson & Jonna
    Totalpoäng: 59.5 Totalfel: 3 Totaltid: 06:22,55
    Startnr: 3
    Förare: Kajsa Eriksson
    Hund: Tanspots Jet Streams Jonna-Jet Set
    Ras: Lancashire heeler
    Behållare
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 01:45,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,55
    Behållare
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 01:45,00
    Behållare
    Poäng: 12.5
    Fel: 3
    Tid: 01:45,00
  • Placering: 10
    Yvonne Nordberg & Louisa
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:09,20
    Startnr: 9
    Förare: Yvonne Nordberg
    Hund: Choowo/Liz ziri
    Ras: Chihuahua
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,40
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,80
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
  • Placering: 11
    Michaela Andreasson & Loke
    Totalpoäng: 47.5 Totalfel: 3 Totaltid: 06:02,60
    Startnr: 5
    Förare: Michaela Andreasson
    Hund: Jämtesjöns Loke av Ella
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:56,07
    Behållare
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 01:38,99
    Behållare
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 01:42,54
  • Placering: 12
    Ros-Marie Dellgran & Buddy
    Totalpoäng: 47.5 Totalfel: 6 Totaltid: 05:55,69
    Startnr: 4
    Förare: Ros-Marie Dellgran
    Hund: Rödtottarnas Sjöbuse
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,69
    Behållare
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
    Behållare
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00