Lucianosen TEM 2018-12-12 Vännäs

Arrangör: Vännäs Brukshundklubb
Anordnare: Vännäs Brukshundklubb

Totalresultat för TEM NW1 Behållare

Domare 1: Annika Alfreds Domare 2: Bibbi Sondell

  • Placering: 1
    Therese H Lundberg & Elsa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:21,72
    Startnr: 30
    Förare: Therese H Lundberg
    Hund: Domestic Dark Driving Miss Daisy
    Ras: Storpudel
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,47
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,50
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,84
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,91
  • Placering: 2
    Maria Sjödin Fahlesson & Jonna
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:24,63
    Startnr: 17
    Förare: Maria Sjödin Fahlesson
    Hund: High Coast Xklusive Xenia
    Ras: Golden retriever
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,75
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,88
    SSE
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,50
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,50
  • Placering: 3
    Stina Lifvergren & Vakkra
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:25,78
    Startnr: 18
    Förare: Stina Lifvergren
    Hund: Lapinlunas Kovinkaunis
    Ras: Finsk lapphund
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,31
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,66
    SSE
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,34
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,47
  • Placering: 4
    Gunilla Leander Persson & Tinja
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:30,97
    Startnr: 24
    Förare: Gunilla Leander Persson
    Hund: fondators Aktiva Arctica
    Ras: Kromfohrländer
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,97
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,88
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,18
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,94
  • Placering: 5
    Karin Lexberg & Dio
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 02:45,17
    Startnr: 11
    Förare: Karin Lexberg
    Hund: Gunhills Love song of the year
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,18
    SSE
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:05,18
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,81
  • Placering: 6
    Marie Pfrunder & Tjalve
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 02:50,59
    Startnr: 2
    Förare: Marie Pfrunder
    Hund: Noven's Akarui
    Ras: Shiba
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,87
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,66
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,06
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 7
    Åsa Berggren & Lilja
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 02:54,97
    Startnr: 28
    Förare: Åsa Berggren
    Hund: Flarics Lilium Superbum
    Ras: Welsh Springer Spaniel
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,06
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,19
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,72
  • Placering: 8
    Lena Näslund Lidström & Noomi
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:24,43
    Startnr: 15
    Förare: Lena Näslund Lidström
    Hund: Lapinlunas Voittajatar
    Ras: Finsk Lapphund
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,09
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,00
    SSE
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,34
  • Placering: 9
    Anicka Fernström & Alice
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:45,68
    Startnr: 29
    Förare: Anicka Fernström
    Hund: Skrållans Astrid
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,46
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,25
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,97
  • Placering: 10
    Emma Folkesson & Luna
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:53,60
    Startnr: 21
    Förare: Emma Folkesson
    Hund: O'Flanagan Mango Melange
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,79
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,19
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:05,62
  • Placering: 11
    Margareta Löfgren & Mocca
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:54,01
    Startnr: 19
    Förare: Margareta Löfgren
    Hund: Northline's Fantastic Power Play
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,60
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,19
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,22
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 12
    Eva Jonsson & Keena
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:16,54
    Startnr: 25
    Förare: Eva Jonsson
    Hund: High Score I Love To Love
    Ras: Engelsk Springer Spaniel
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,72
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,57
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,25
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 13
    Torbjörn Ström & Athos
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:41,16
    Startnr: 1
    Förare: Torbjörn Ström
    Hund: Sunmist Athos
    Ras: Golden retriever
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,75
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,28
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,13
  • Placering: 14
    Marie Krigh & Krutow
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 03:51,29
    Startnr: 14
    Förare: Marie Krigh
    Hund: Mixalex Krutow
    Ras: Schäfer
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,85
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,75
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,69
  • Placering: 15
    Åsa Larefalk & Ebba
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 04:37,46
    Startnr: 20
    Förare: Åsa Larefalk
    Hund: Bella Cosa Fly Like Painted Lady
    Ras: Irish Softcoated Wheaten Terrier
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,56
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,90
  • Placering: 16
    Eleanor Dahlberg & Yadi
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 04:48,29
    Startnr: 5
    Förare: Eleanor Dahlberg
    Hund: Antonella von Axima
    Ras: Belgisk vallhund/ Tervueren
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    SSE
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,35
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,94
  • Placering: 17
    Anette Grehn & Ixo
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:51,24
    Startnr: 27
    Förare: Anette Grehn
    Hund: Sable Shade`s Yordan
    Ras: Tyskspets/ Mittelspitz
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:51,15
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,09
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 18
    Benita Edström & Zara
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 04:12,38
    Startnr: 22
    Förare: Benita Edström
    Hund: Linda-Mari
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,10
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,28
  • Placering: 19
    Erica Svanered & Kompis
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:04,72
    Startnr: 9
    Förare: Erica Svanered
    Hund: Lövhyddans Kompis
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:29,44
    SSE
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:05,28
  • Placering: 20
    Ulrika Falk Wallberg & Frozt
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:15,02
    Startnr: 6
    Förare: Ulrika Falk Wallberg
    Hund: Ahtfan&Inugamis X'Ing Frazze
    Ras: American hairless terrier coated
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,09
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,93
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 21
    Viktoria Einarsson & Paxa
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:32,68
    Startnr: 7
    Förare: Viktoria Einarsson
    Hund: Norrstjärnans Petronella
    Ras: Jackrussel
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,87
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,81
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 22
    Erik Lifvergren & Peikko
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:46,75
    Startnr: 3
    Förare: Erik Lifvergren
    Hund: Lapinlunas Röllipeikko
    Ras: Finsk Lapphund
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,50
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,25
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 23
    Charlotte Bostedt & Charlie
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 06:25,78
    Startnr: 26
    Förare: Charlotte Bostedt
    Hund: Skogsglädjens Lord Of Happiness
    Ras: Fieldspaniel
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,78
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 24
    Anna-Stina Hedman & LEJA
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 06:28,59
    Startnr: 8
    Förare: Anna-Stina Hedman
    Hund: LEJA
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,59
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 25
    Jessica Jonsson & GW
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 06:31,19
    Startnr: 4
    Förare: Jessica Jonsson
    Hund: GW
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,19
    SSE
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 26
    Albin Augustsson & Yellowskin`s Lilla Qalaspingla
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 07:22,22
    Startnr: 16
    Förare: Albin Augustsson
    Hund: Yellowskin`s Lilla Qalaspingla
    Ras: Dansk-svensk gårdshund
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:52,22
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 27
    Jon-Ol Lindberg & Boss
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 6 Totaltid: 07:30,00
    Startnr: 10
    Förare: Jon-Ol Lindberg
    Hund: Harrystaff’s Xavier
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 28
    Elisabeth Rönnberg & Dima
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 8 Totaltid: 07:30,00
    Startnr: 13
    Förare: Elisabeth Rönnberg
    Hund: Dima
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    SSE
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 28
    Linda Strandgren & Luna
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 8 Totaltid: 07:30,00
    Startnr: 23
    Förare: Linda Strandgren
    Hund: La Sirenita´s Rosali
    Ras: Perro de agua espanol
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 30
    Carina Olofsson & Dia
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 9 Totaltid: 07:30,00
    Startnr: 12
    Förare: Carina Olofsson
    Hund: Aktivivas Kardia di Matti
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriver
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00