Septembernosen TEM 2019-09-01 Hallstavik

Arrangör: Häverö Brukshundklubb
Anordnare: Häverö brukshundsklubb

Totalresultat för TEM NW2 Behållare

Domare 1: Siv Monika Rüdén Domare 2: Maria Gabrielsson

  • Placering: 1
    Birgitta Melin & Loxie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 06:00,78
    Startnr: 3
    Förare: Birgitta Melin
    Hund: Loxia
    Ras: Borderterrier
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,88
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,25
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:56,56
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,09
  • Placering: 2
    Lena Östman & Fille
    Totalpoäng: 87 Totalfel: 2 Totaltid: 05:15,41
    Startnr: 2
    Förare: Lena Östman
    Hund: Dog Flash's Westfield
    Ras: Jack Russell Terrier
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,97
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,37
    SSE
    Behållare
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,07
  • Placering: 3
    Agneta Cottin & Isis
    Totalpoäng: 87 Totalfel: 2 Totaltid: 07:00,35
    Startnr: 1
    Förare: Agneta Cottin
    Hund: Mironik's Isis
    Ras: Collie, korthårig
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,41
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,09
    SSE
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:41,85
    Behållare
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 4
    Heléne Berzelius & Balder
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:11,32
    Startnr: 5
    Förare: Heléne Berzelius
    Hund: Happy Pearls Dark Heaven
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,47
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,35
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:52,50
  • Placering: 5
    Gunnel Lundström & Örjan
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 4 Totaltid: 09:06,25
    Startnr: 9
    Förare: Gunnel Lundström
    Hund: Dogtrix Drambuie
    Ras: Chihuahua Korthår
    Behållare
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,94
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:47,31
  • Placering: 6
    Yvonne Kekkonen & Kellie
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 4 Totaltid: 09:51,03
    Startnr: 8
    Förare: Yvonne Kekkonen
    Hund: Grålötens Kellie Kanel Knäcke
    Ras: Västgötaspets
    Behållare
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,91
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:37,12
  • Placering: 7
    Helena Hildebrand & Mr Yellow
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 2 Totaltid: 09:22,07
    Startnr: 6
    Förare: Helena Hildebrand
    Hund: Bedragglers Boy in Yellow
    Ras: flatcoated retriever
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:32,79
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,28
    Behållare
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 8
    Sussie & Rocky
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 10:24,07
    Startnr: 4
    Förare: Susanne Anderson
    Hund: Kings & Queens´s Laughing Too Loud
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:07,25
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:20,79
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:56,03
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00