UteNosEn TEM 2019-05-23 Nyland

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Nose Work Norr

Totalresultat för TEM NW1 Utomhus

Domare 1: Birgitta Sondell

  • Placering: 1
    Eleanor Dahlberg & Bhoopy
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:03,63
    Startnr: 2
    Förare: Eleanor Dahlberg
    Hund: El-Jo-Mi's Beautiful Bhetty Bhoopy
    Ras: Belgisk vallhund/ Tervueren
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,91
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,56
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:21,28
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,88
  • Placering: 2
    Pia Silling & Nori
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:09,31
    Startnr: 10
    Förare: Pia Silling
    Hund: Fairymoves Blue Velvet
    Ras: AustralienShepherd
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,44
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,72
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,15
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 3
    Kristina Aronsson & ABBE
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:16,12
    Startnr: 8
    Förare: Kristina Aronsson
    Hund: Everics Albin
    Ras: Border Collie
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,87
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,16
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,09
  • Placering: 4
    Elisabeth Löf & Gimli
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:06,47
    Startnr: 5
    Förare: Elisabeth Löf
    Hund: Rottfell´s Cung
    Ras: Rottweiler
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,25
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:20,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,22
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 5
    Lena Näslund Lidström & Noomi
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 08:24,72
    Startnr: 4
    Förare: Lena Näslund Lidström
    Hund: Lapinlunas Voittajatar
    Ras: Finsk Lapphund
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:57,37
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:05,22
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:52,13
  • Placering: 6
    Curt Helen & Ronni
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:59,72
    Startnr: 1
    Förare: Curt Helen
    Hund: Everics Ronni
    Ras: Border Collie
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,25
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,63
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,84
  • Placering: 7
    Hanna Johansson & Sally
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 05:57,04
    Startnr: 9
    Förare: Hanna Johansson
    Hund: Prodigious Trezo Chanel
    Ras: Lagotto romagnolo
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,85
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,19
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 8
    Emma Berglund & Gruffa
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 1 Totaltid: 08:42,19
    Startnr: 12
    Förare: Emma Berglund
    Hund: Försvarsmaktens Gruffa
    Ras: Tysk Schäferhund
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,57
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:55,62
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 9
    Anna-Lena Vestman & Mimas
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:53,24
    Startnr: 11
    Förare: Anna-Lena Vestman
    Hund: Springerlykkans Amazing Adam
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,93
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,31
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 10
    Birgitta Sewerin & Duck tails sexochenhalvblazer
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 08:04,62
    Startnr: 6
    Förare: Birgitta Sewerin
    Hund: Duck tails sexochenhalvblazer
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:05,56
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,06
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 11
    Josefin Bergström & Ira
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 0 Totaltid: 07:41,19
    Startnr: 7
    Förare: Josefin Bergström
    Hund: Tjakkeś Diiva
    Ras: Lapsk vallhund
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,19
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 12
    Anicka Fernström & Alice
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 0 Totaltid: 08:25,25
    Startnr: 3
    Förare: Anicka Fernström
    Hund: Skrållans Alice
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,25
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00