UteNosEn TEM 2019-06-17 Nyland

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Nose Work Norr

Totalresultat för TEM NW1 Utomhus

Domare 1: Birgitta Sondell

  • Placering: 1
    Lena Bergström & Chuck
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:08,27
    Startnr: 8
    Förare: Lena Bergström
    Hund: Chuck
    Ras: Strävhårig vorsteh
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,28
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,81
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:19,18
  • Placering: 2
    Josefin Bergström & Ira
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 06:33,30
    Startnr: 3
    Förare: Josefin Bergström
    Hund: Tjakkeś Diiva
    Ras: Lapsk vallhund
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,87
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,43
  • Placering: 3
    Anneli Hultén Åkerlund & Luna
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 06:51,21
    Startnr: 2
    Förare: Anneli Hultén Åkerlund
    Hund: Keramet's O' So Pretty
    Ras: Papillon
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,37
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,84
  • Placering: 4
    Anna-Lena Vestman & Mimas
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:23,38
    Startnr: 1
    Förare: Anna-Lena Vestman
    Hund: Springerlykkans Amazing Adam
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,82
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,56
  • Placering: 5
    Elisabeth Löf & Gimli
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 08:06,15
    Startnr: 4
    Förare: Elisabeth Löf
    Hund: Rottfell´s Cung
    Ras: Rottweiler
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,90
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:58,25
  • Placering: 6
    Maria Sten & Perry
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 1 Totaltid: 09:00,65
    Startnr: 5
    Förare: Maria Sten
    Hund: Hummelviksgårdens Platypus Perry
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,65
  • Placering: 7
    Eleanor Dahlberg & R´Igo
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 3 Totaltid: 09:16,65
    Startnr: 7
    Förare: Eleanor Dahlberg
    Hund: El-Jo-Mi's R'Igor Warrior Of Peace
    Ras: Belgisk vallhund/ Tervueren
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,65
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 8
    Emma Berglund & Gruffa
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 08:48,22
    Startnr: 9
    Förare: Emma Berglund
    Hund: Försvarsmaktens Gruffa
    Ras: Tysk Schäferhund
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,22
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 9
    Tindra Hellquist & Dingo
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 09:43,94
    Startnr: 12
    Förare: Tindra Hellquist
    Hund: Magma Chamber's Dingo
    Ras: Belgisk vallhund Malinois
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:13,94
  • Placering: 10
    Anicka Fernström & Alice
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 0 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 10
    Förare: Anicka Fernström
    Hund: Skrållans Alice
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 11
    Kerstin Vidmark & Highcroft Cashmere Mist
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 4 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 6
    Förare: Kerstin Vidmark
    Hund: Highcroft Cashmere Mist
    Ras: Collie, långhårig
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 12
    Eva Rodén Fors & Ella
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 9 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 11
    Förare: Eva Rodén Fors
    Hund: Mac Nally´s Isolde
    Ras: Irish glen of imaal terrier
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00