MyDog TEM 2020-01-03 Göteborg

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Svenska Nose Work Klubben

Totalresultat för TEM NW2 Inomhus

Domare 1: Birgitta Sondell Domare 2: Ulf Peterzon Domare 3: Marie Bankhed Domare 4: Ylva Dahlgren Bengtsson

  • Placering: 1
    Lotta Castell & Yippo
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:12,79
    Startnr: 22
    Förare: Lotta Castell
    Hund: Stjärnglimtens Yazz
    Ras: Golden Retriever
    Inomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,91
    SSE
    Inomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,00
    SSE
    Inomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,23
    Inomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,65
    SSE
  • Placering: 2
    Martina Carlson & Fernet Branca
    Totalpoäng: 83 Totalfel: 0 Totaltid: 08:18,34
    Startnr: 3
    Förare: Martina Carlson
    Hund: Fernet Branca
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Inomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:02,32
    Inomhus
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:26,86
    Inomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,16
    SSE
  • Placering: 3
    Ros-Marie Dellgran & Buddy
    Totalpoäng: 83 Totalfel: 2 Totaltid: 07:31,26
    Startnr: 26
    Förare: Ros-Marie Dellgran
    Hund: Rödtottarnas Sjöbuse
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Inomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,50
    SSE
    Inomhus
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:42,76
    Inomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:02,00
  • Placering: 4
    Susanne Järhed & Bosse
    Totalpoäng: 74 Totalfel: 1 Totaltid: 08:00,50
    Startnr: 12
    Förare: Susanne Järhed
    Hund: Nuits Monterosso
    Ras: Bracco Italiano
    Inomhus
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:21,97
    SSE
    Inomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,53
    SSE
    Inomhus
    Poäng: 9
    Fel: 1
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 5
    Susanne Johansson & Mio
    Totalpoäng: 71 Totalfel: 3 Totaltid: 09:36,12
    Startnr: 30
    Förare: Susanne Johansson
    Hund: Sångfågelns Mr Redburn
    Ras: labrador retriever
    Inomhus
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:09,28
    Inomhus
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:26,84
  • Placering: 6
    Jonas Eek & Zezam
    Totalpoäng: 69 Totalfel: 0 Totaltid: 08:18,00
    Startnr: 24
    Förare: Jonas Eek
    Hund: Lagottessa Peperoncino
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Inomhus
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:18,22
    Inomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,78
    Inomhus
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 7
    Sonja Wallin & Trolla
    Totalpoäng: 69 Totalfel: 0 Totaltid: 08:25,32
    Startnr: 20
    Förare: Sonja Wallin
    Hund: Sjövallarens Carmensita
    Ras: Bordercollie
    Inomhus
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,31
    Inomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:41,01
    Inomhus
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 8
    Kajsa Eriksson & Jonna
    Totalpoäng: 69 Totalfel: 2 Totaltid: 08:34,03
    Startnr: 19
    Förare: Kajsa Eriksson
    Hund: Tanspots Jet Streams Jonna-Jet Set
    Ras: Lancashire heeler
    Inomhus
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:10,03
    SSE
    Inomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,00
    Inomhus
    Poäng: 9
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 9
    Annika Sahlin & Bonus
    Totalpoäng: 67 Totalfel: 4 Totaltid: 06:57,36
    Startnr: 10
    Förare: Annika Sahlin
    Hund: Verbascum Nigrum Rubus
    Ras: Labrador retriever
    Inomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,53
    Inomhus
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,83
    Inomhus
    Poäng: 9
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 10
    Karin Hellquist & Toya
    Totalpoäng: 67 Totalfel: 4 Totaltid: 07:56,06
    Startnr: 11
    Förare: Karin Hellquist
    Hund: Cutulus Toya
    Ras: Tysk Schäfer
    Inomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:14,72
    Inomhus
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,34
    SSE
    Inomhus
    Poäng: 9
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 11
    Elisabeth Ekeroth & Judith
    Totalpoäng: 58 Totalfel: 2 Totaltid: 07:25,10
    Startnr: 8
    Förare: Elisabeth Ekeroth
    Hund: Ammiellas Judith Prinsessa Af Veum
    Ras: Portugisisk Vattenhund
    Inomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,51
    Inomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,59
    SSE
  • Placering: 12
    Lena Östman & Fille
    Totalpoäng: 57 Totalfel: 0 Totaltid: 09:31,43
    Startnr: 29
    Förare: Lena Östman
    Hund: Dog Flash's Westfield
    Ras: Jack Russell Terrier
    Inomhus
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:01,43
    Inomhus
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 13
    Elisabeth Ekland & Asta
    Totalpoäng: 52 Totalfel: 0 Totaltid: 08:33,14
    Startnr: 25
    Förare: Elisabeth Ekland
    Hund: Blixtra Belladonna
    Ras: Lagotto Romangolo
    Inomhus
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,14
    Inomhus
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 14
    Caroline Edsgren & Samson
    Totalpoäng: 52 Totalfel: 0 Totaltid: 08:44,11
    Startnr: 15
    Förare: Caroline Edsgren
    Hund: Samson
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Inomhus
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,11
    Inomhus
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 15
    Annelie Johannesson & Daizy
    Totalpoäng: 52 Totalfel: 0 Totaltid: 09:50,26
    Startnr: 5
    Förare: Annelie Johannesson
    Hund: Daizy
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Inomhus
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    SSE
    Inomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:20,26
    Inomhus
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 16
    Julia Helmersson & Leo
    Totalpoäng: 52 Totalfel: 2 Totaltid: 08:43,14
    Startnr: 14
    Förare: Julia Helmersson
    Hund: Gluntens Leopold
    Ras: Borderterrier
    Inomhus
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:19,96
    Inomhus
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 02:27,00
    Inomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,18
    Inomhus
    Poäng: 9
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 17
    Carina Larsson & Buttran
    Totalpoäng: 52 Totalfel: 2 Totaltid: 09:06,93
    Startnr: 13
    Förare: Carina Larsson
    Hund: Bobinsky Buttercup
    Ras: Parson Russell Terrier
    Inomhus
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,93
    Inomhus
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 18
    Fredrika Jonasson & Magic
    Totalpoäng: 52 Totalfel: 4 Totaltid: 08:30,42
    Startnr: 21
    Förare: Fredrika Jonasson
    Hund: Good Girl's Panda Magic
    Ras: Parson russell terrier
    Inomhus
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,42
    Inomhus
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 19
    Marie Nilsson & Ell
    Totalpoäng: 52 Totalfel: 4 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 18
    Förare: Marie Nilsson
    Hund: Vindarnas Ellies
    Ras: Schapendoes
    Inomhus
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus
    Poäng: 9
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 20
    Monica Persson & Kotten
    Totalpoäng: 44 Totalfel: 0 Totaltid: 09:53,18
    Startnr: 28
    Förare: Monica Persson
    Hund: Beachrunner´s Pannacotta
    Ras: Parson Russell Terrier
    Inomhus
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:23,18
    Inomhus
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 21
    Linda Petersson & Holger
    Totalpoäng: 34 Totalfel: 2 Totaltid: 09:53,04
    Startnr: 7
    Förare: Linda Petersson
    Hund: Blue Aylas Holger Hagel
    Ras: Fransk bulldogg
    Inomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:23,04
    Inomhus
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 22
    Yvette Marmon & Elsa
    Totalpoäng: 33 Totalfel: 4 Totaltid: 09:07,00
    Startnr: 16
    Förare: Yvette Marmon
    Hund: Elsa
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Inomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,00
    Inomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 23
    Nina Lundell & Hugo
    Totalpoäng: 9 Totalfel: 9 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 1
    Förare: Nina Lundell
    Hund: Double Barrel's Crisp Pescatore
    Ras: Parson russel terrier
    Inomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus
    Poäng: 9
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00