UteNosEn TEM 2019-05-09 Nyland

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Nose Work Norr

Totalresultat för TEM NW1 Utomhus

Domare 1: Karin Hällkvist

  • Placering: 1
    Pia Silling & Nori
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:45,48
    Startnr: 12
    Förare: Pia Silling
    Hund: Fairymoves Blue Velvet
    Ras: AustralienShepherd
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,41
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,32
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,59
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,16
  • Placering: 2
    Birgitta Sondell & Musse
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:43,18
    Startnr: 5
    Förare: Birgitta Sondell
    Hund: Alex' Bb King
    Ras: Papillon
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,44
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,19
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,43
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,12
  • Placering: 3
    Josefin Bergström & Ira
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:47,47
    Startnr: 4
    Förare: Josefin Bergström
    Hund: Tjakkeś Diiva
    Ras: Lapsk vallhund
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,88
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,81
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,28
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,50
  • Placering: 4
    Lena Näslund Lidström & Noomi
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:16,72
    Startnr: 7
    Förare: Lena Näslund Lidström
    Hund: Lapinlunas Voittajatar
    Ras: Finsk Lapphund
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,78
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,06
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,41
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,47
  • Placering: 5
    Berra & Iger
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:12,27
    Startnr: 1
    Förare: Bernt Viklund
    Hund: FM Iger
    Ras: Schäfer
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,62
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,18
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:52,69
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,78
  • Placering: 6
    Curt Helen & Ronni
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 03:41,77
    Startnr: 13
    Förare: Curt Helen
    Hund: Everics Ronni
    Ras: Border Collie
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,43
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,03
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,53
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:40,78
  • Placering: 7
    Stina Lifvergren & Vakkra
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:23,41
    Startnr: 2
    Förare: Stina Lifvergren
    Hund: Lapinlunas Kovinkaunis
    Ras: Finsk lapphund
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,41
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,00
  • Placering: 8
    Emma Berglund & Gruffa
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:49,60
    Startnr: 6
    Förare: Emma Berglund
    Hund: Försvarsmaktens Gruffa
    Ras: Tysk Schäferhund
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,06
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,44
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,10
  • Placering: 9
    Anicka Fernström & Alice
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:54,11
    Startnr: 8
    Förare: Anicka Fernström
    Hund: Skrållans Alice
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,81
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,37
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,93
  • Placering: 10
    Kristina Aronsson & ABBE
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:14,46
    Startnr: 3
    Förare: Kristina Aronsson
    Hund: Everics Albin
    Ras: Border Collie
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,62
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,69
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,15
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 11
    Maria Sten & Perry
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:53,16
    Startnr: 10
    Förare: Maria Sten
    Hund: Hummelviksgårdens Platypus Perry
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,63
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,62
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,91
  • Placering: 12
    Annika Nyberg & Gillis
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:48,40
    Startnr: 14
    Förare: Annika Nyberg
    Hund: Ginnygårdens Hurricane Gillis
    Ras: Golden Retriever
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,93
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:15,88
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,59
  • Placering: 13
    Birgitta Sewerin & Duck tails sexochenhalvblazer
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:47,87
    Startnr: 11
    Förare: Birgitta Sewerin
    Hund: Duck tails sexochenhalvblazer
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,84
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,59
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,44
  • Placering: 14
    Eva Rodén Fors & Ella
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 09:11,60
    Startnr: 9
    Förare: Eva Rodén Fors
    Hund: Mac Nally´s Isolde
    Ras: Irish glen of imaal terrier
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:41,60
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00