TEM 2020-09-13 Umeå

Arrangör: Umeå Brukshundklubb
Anordnare: Umeå BHK

Totalresultat för TEM NW1 Utomhus

Domare 1: Annika Alfreds

  • Placering: 1
    Birgitta Sewerin & Bizzy
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:49,17
    Startnr: 15
    Förare: Birgitta Sewerin
    Hund: Blue wingfire`s hypnotiq breeze
    Ras: Australian shepherd
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,63
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,66
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,69
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,19
  • Placering: 2
    Teresa Selin & Frej
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:31,82
    Startnr: 18
    Förare: Teresa Selin
    Hund: Soul'n Mate Keep it Simple
    Ras: Vit herdehund
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,97
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,81
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,41
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,63
  • Placering: 3
    Stina Lifvergren & Vakkra
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:27,50
    Startnr: 1
    Förare: Stina Lifvergren
    Hund: Lapinlunas Kovinkaunis
    Ras: Finsk lapphund
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,25
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,75
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,50
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 4
    Erik Lifvergren & Peikko
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:38,14
    Startnr: 20
    Förare: Erik Lifvergren
    Hund: Lapinlunas Röllipeikko
    Ras: Finsk Lapphund
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,43
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,65
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,06
  • Placering: 5
    Anders Wallberg & Meia
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:23,19
    Startnr: 9
    Förare: Anders Wallberg
    Hund: Sheridog Praio Do Meio
    Ras: Terrier brasileiro
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,75
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,88
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,56
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 6
    Hanna Johansson & Sally
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:48,85
    Startnr: 12
    Förare: Hanna Johansson
    Hund: Prodigious Trezo Chanel
    Ras: Lagotto romagnolo
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,59
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:14,19
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,07
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 7
    Ulrica Marklund & Isa
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 1 Totaltid: 06:19,24
    Startnr: 4
    Förare: Ulrica Marklund
    Hund: Bliss Queen of the Damned
    Ras: Riesenschnauzer, svart
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:29,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,06
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,18
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 8
    Anicka Fernström & Alice
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:42,55
    Startnr: 13
    Förare: Anicka Fernström
    Hund: Skrållans Alice
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,84
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,06
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,65
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 9
    Maine Lundberg & Rowntree Simonetta
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:27,06
    Startnr: 7
    Förare: Maine Lundberg
    Hund: Rowntree Simonetta
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,96
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,10
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,00
  • Placering: 10
    Julia Helmersson & Leo
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 06:34,05
    Startnr: 17
    Förare: Julia Helmersson
    Hund: Gluntens Leopold
    Ras: Borderterrier
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,15
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,90
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:15,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 11
    Maria Burman & Skrållan
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 07:04,03
    Startnr: 3
    Förare: Maria Burman
    Hund: Bella cosa marlo's skrållan
    Ras: Irish soft coated wheaten terrier
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,03
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:15,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 12
    Karin Lexberg & Dio
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 07:53,93
    Startnr: 6
    Förare: Karin Lexberg
    Hund: Gunhills Love song of the year
    Ras: Flatcoated retriever
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,40
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:15,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,53
  • Placering: 13
    Sofie Gyllengahm & Ove
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:31,63
    Startnr: 14
    Förare: Sofie Gyllengahm
    Hund: Star-Q Kung Keno
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,72
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:47,91
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:15,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 14
    Christiane Funk & Buddy
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 07:19,88
    Startnr: 8
    Förare: Christiane Funk
    Hund: Norrlands Roy
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:04,41
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,47
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 15
    Jessica Jonsson & Ubbe
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 07:02,66
    Startnr: 5
    Förare: Jessica Jonsson
    Hund: Ahtfans&Inugamis X’Ing Ubbe
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:30,57
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,09
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:15,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 16
    Erika Jonsson & Mimmi
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 0 Totaltid: 08:19,53
    Startnr: 19
    Förare: Erika Jonsson
    Hund: Brantastigs Artemis
    Ras: Collie, långhårig
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,53
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 17
    Tilda Holmgren & Shiro
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 08:58,97
    Startnr: 16
    Förare: Tilda Holmgren
    Hund: Divatorpets Greger av Cita
    Ras: Vit herdehund
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:13,97
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:15,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 18
    Ulrica Fessé & Paige
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 3 Totaltid: 09:45,00
    Startnr: 2
    Förare: Ulrica Fessé
    Hund: MC Keos Amusing Wild Heart Paige
    Ras: Pudel, stor
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:15,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00