TEM 2018-03-24 Åkersberga

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Loftet FixALot

Totalresultat för TEM NW1 Utomhus

Domare 1: siw ruden Domare 2: Ann-Sofie Svenman

  • Placering: 1
    Ulla Söderbärg & Exi
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:49,35
    Startnr: 13
    Förare: Ulla Söderbärg
    Hund: Waterpassion´s Eastsea Exi
    Ras: Portugisisk Vattenhund
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,41
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,28
    SSE
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,22
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,44
    SSE
  • Placering: 2
    Emma Hammar & Yxa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:11,47
    Startnr: 0
    Förare: Emma Hammar
    Hund: Agdalavallarnas Yxa
    Ras: Border Collie
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,72
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,40
    SSE
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,57
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,78
    SSE
  • Placering: 3
    Mary Engman & Mercedes
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:38,56
    Startnr: 11
    Förare: Mary Engman
    Hund: Mercedes
    Ras: Tax
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,69
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,44
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,40
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,03
    SSE
  • Placering: 4
    Mari Lindström & Dezzi
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:46,41
    Startnr: 7
    Förare: Mari Lindström
    Hund: Australian Mates Dezzi
    Ras: Australian Kelpie
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,41
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,50
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,59
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,91
  • Placering: 5
    Dolores Berninge & Fonsie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:07,50
    Startnr: 12
    Förare: Dolores Berninge
    Hund: Pilens Artemis
    Ras: Labrador Retreiver
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,59
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,12
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,41
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,38
  • Placering: 6
    Anna Lindberg & Elsa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:10,23
    Startnr: 20
    Förare: Anna Lindberg
    Hund: Brantastigs Atena
    Ras: Collie Långhår
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,41
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,10
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,75
    SSE
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,97
  • Placering: 7
    Ingrid Palmert & Fix
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:37,44
    Startnr: 17
    Förare: Ingrid Palmert
    Hund: Zathungens Fix
    Ras: Australian Kelpie
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,31
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,13
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,75
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:55,25
  • Placering: 8
    Irene Bellman & Hickory
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:11,01
    Startnr: 22
    Förare: Irene Bellman
    Hund: Agrosofens Sesam
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retreiver
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,72
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,53
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,38
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,38
  • Placering: 9
    Barbro Ekenberg & Wilco
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:13,18
    Startnr: 26
    Förare: Barbro Ekenberg
    Hund: My Nr One Wilco FTW
    Ras: Borde Collie
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,78
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,53
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,03
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,84
  • Placering: 10
    Cecilia Karlsson & Boss
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:14,16
    Startnr: 21
    Förare: Cecilia Karlsson
    Hund: Kronsäter´s Brad
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,66
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,44
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,47
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,59
  • Placering: 11
    Lili Östergren Jadeby & Caxtons Graceful Gemma
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 06:16,51
    Startnr: 40
    Förare: Lili Östergren Jadeby
    Hund: Caxtons Graceful Gemma
    Ras: Golden retriever
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:23,69
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,97
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,69
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,16
  • Placering: 12
    Ullis & Nemo
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:55,18
    Startnr: 4
    Förare: Ulrika Forsius
    Hund: Lundens Bellagotto Twilight
    Ras: Australian Shepherd
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,72
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,46
  • Placering: 13
    Sofia Angleby & Viva
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:24,88
    Startnr: 0
    Förare: Sofia Angleby
    Hund: Fätorpets Gullviva
    Ras: Australian Shepherd
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,06
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,57
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,25
  • Placering: 14
    Francine Skoglund & Cookie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:30,21
    Startnr: 19
    Förare: Francine Skoglund
    Hund: Redspot´s Clara Cookie-Dough
    Ras: Welsh Springer Spaniel
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,50
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,31
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,40
  • Placering: 15
    Hans Nilsson & Nemo
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:05,73
    Startnr: 41
    Förare: Hans Nilsson
    Hund: Springer Nova's Nemo DeYe
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,85
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,38
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,50
  • Placering: 16
    Tina Hansson & Midimys Härva
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:59,13
    Startnr: 29
    Förare: Tina Hansson
    Hund: Midimys Härva
    Ras: Tysk mellanspets
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,03
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,10
  • Placering: 17
    Madeleine Rubach & Aplicado quente como Cosmo
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:18,38
    Startnr: 39
    Förare: Madeleine Rubach
    Hund: Aplicado quente como Cosmo
    Ras: Portugisisk Vattenhund
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:42,44
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,82
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,12
  • Placering: 18
    Catharina Sandin & Rippe
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 07:33,29
    Startnr: 35
    Förare: Catharina Sandin
    Hund: Tingne's Alerte Alexander
    Ras: Golden Retriever
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,72
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,66
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:52,91
  • Placering: 19
    Susanne Persson & Ella
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 08:05,71
    Startnr: 10
    Förare: Susanne Persson
    Hund: Calmigos Caramella
    Ras: Perro de Aqua Español
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,19
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:56,87
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:56,65
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 20
    Anette Gifting Wennersten & Orsa
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 1 Totaltid: 06:28,32
    Startnr: 14
    Förare: Anette Gifting Wennersten
    Hund: Se upp Pang i Bygget
    Ras: Pudel mellan
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:01,18
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,10
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,04
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 21
    Katarina Larsson & Ebbot
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:11,75
    Startnr: 9
    Förare: Katarina Larsson
    Hund: Ebbot
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,82
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,93
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,00
    SSE
  • Placering: 22
    Yvonne Kekkonen & Kellie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:19,34
    Startnr: 27
    Förare: Yvonne Kekkonen
    Hund: Grålötens Kellie Kanel Knäcke
    Ras: Västgötaspets
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,78
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,81
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,75
  • Placering: 23
    Heléne Olsson & Alfons
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:43,77
    Startnr: 30
    Förare: Heléne Olsson
    Hund: Goldfashion Beauty and the beast
    Ras: Golden retriever
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:33,06
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,87
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,84
  • Placering: 24
    Lena Östman & Fille
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:51,10
    Startnr: 23
    Förare: Lena Östman
    Hund: Dog Flash's Westfield
    Ras: Jack Russell Terrier
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,82
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,53
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:41,75
  • Placering: 25
    Karin Carlberg Ernflo & Lusta
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 05:13,02
    Startnr: 34
    Förare: Karin Carlberg Ernflo
    Hund: Grålötens Linje Lusta
    Ras: Västgötaspets
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,03
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,65
    SSE
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,34
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 26
    AnnChristin Lindholm & Alba
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 05:41,90
    Startnr: 36
    Förare: AnnChristin Lindholm
    Hund: Gullvivebackens Alba
    Ras: Dansk-Svensk Gårdshund
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,91
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,06
    SSE
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,93
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 27
    Britt Nylund & Nalle
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 05:54,12
    Startnr: 38
    Förare: Britt Nylund
    Hund: Nalle
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,31
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,81
  • Placering: 28
    Lotta Bauer & Harry
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 06:50,22
    Startnr: 37
    Förare: Lotta Bauer
    Hund: ACT's For Mission Andy
    Ras: Labrador Retreiver
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,78
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,44
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 29
    Anne-Christine Lackmar & Loppan
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:07,66
    Startnr: 2
    Förare: Anne-Christine Lackmar
    Hund: Jaktvet Lollipop
    Ras: Engelsk Springer Spaniel
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:36,06
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,60
  • Placering: 30
    Lars Wennersten & Märta
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:35,32
    Startnr: 15
    Förare: Lars Wennersten
    Hund: Sunrose Texas Queen
    Ras: Norfolkterrier
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,75
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:41,57
  • Placering: 31
    Viveca Ericson & Honey
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 08:00,84
    Startnr: 6
    Förare: Viveca Ericson
    Hund: Shelfields Hot Stuff
    Ras: Shetland Sheepdog
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:39,59
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,25
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 32
    Sirpa Lindberg & Mimmi
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 08:07,03
    Startnr: 1
    Förare: Sirpa Lindberg
    Hund: Sheltiebeautys Hermione Granger
    Ras: Shetland Sheepdog
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,53
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,50
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 33
    Ankie Norman & Försvarsmaktens Iren
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 08:14,81
    Startnr: 31
    Förare: Ankie Norman
    Hund: Försvarsmaktens Iren
    Ras: Schäfer
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,09
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:07,72
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 34
    Carina Erlandsson & Tjerna
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:06,85
    Startnr: 24
    Förare: Carina Erlandsson
    Hund: La Sirenitas Prince Charles
    Ras: Perro de Aqua Español
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,16
    SSE
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,69
    SSE
  • Placering: 35
    Anna Westerberg & Xryssa
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 06:16,69
    Startnr: 3
    Förare: Anna Westerberg
    Hund: Jejmic´s Xrysantemum
    Ras: Australian Kelpie
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,47
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:32,22
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 36
    Sue Eriksson & Porques Essi
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 6 Totaltid: 05:56,37
    Startnr: 8
    Förare: Susanne Eriksson
    Hund: Porques Essi
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,78
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,59
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 37
    Camilla Appelgren & Choice
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 8 Totaltid: 08:54,60
    Startnr: 16
    Förare: Camilla Appelgren
    Hund: Crofter Holding´s Dusty
    Ras: Australian Shepherd
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:54,60
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00