NW1 NACKA TEM 2020-09-06 Nacka

Arrangör: Nacka Brukshundklubb
Anordnare: Nacka Brukshundklubb

Totalresultat för TEM NW1 Utomhus

Domare 1: Thomas Lind Domare 2: Lena Östman

  • Placering: 1
    Tove Rastad & Stina
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:53,30
    Startnr: 23
    Förare: Tove Rastad
    Hund: Stina
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,29
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,66
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,16
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,19
    SSE
  • Placering: 2
    Kickan Nikolic & Öyvin
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:07,43
    Startnr: 16
    Förare: Kickan Nikolic
    Hund: Hadafang´s Royal Beaufort
    Ras: Welsh corgi pembroke
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,53
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,93
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:50,38
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,59
  • Placering: 3
    Eva Lundin & Matz
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:38,75
    Startnr: 9
    Förare: Eva Lundin
    Hund: Matz
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,41
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:02,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,37
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,97
  • Placering: 4
    Ann-Christin Gaulitz & Zelda
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:32,65
    Startnr: 15
    Förare: Ann-Christin Gaulitz
    Hund: Zelda
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:56,03
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,81
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,18
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,63
  • Placering: 5
    Linda Löfberg & Ture
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 05:23,10
    Startnr: 28
    Förare: Linda Löfberg
    Hund: Enchanting Cocker's Torres
    Ras: Cockerspaniel
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,78
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,88
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:19,47
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,97
  • Placering: 6
    Jannic Gasslander & Shira
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 02:49,60
    Startnr: 5
    Förare: Jannic Gasslander
    Hund: Shira
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,75
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,75
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,10
  • Placering: 7
    Margareta Gyllström & Tora
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 02:50,75
    Startnr: 19
    Förare: Margareta Gyllström
    Hund: Bonebreakers Meraviglia
    Ras: Lagotto romagnolo
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,53
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,78
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,44
  • Placering: 8
    Susanne Jälkemo & Alice
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:55,97
    Startnr: 27
    Förare: Susanne Jälkemo
    Hund: Flashdance Shape of my Heart
    Ras: Cocker Spaniel
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,47
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,06
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,44
  • Placering: 9
    Helena Hildebrand & Mr Yellow
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:15,63
    Startnr: 10
    Förare: Helena Hildebrand
    Hund: Bedragglers Boy in Yellow
    Ras: flatcoated retriever
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,32
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,87
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,44
  • Placering: 10
    Linda Kasström & Ella
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:20,00
    Startnr: 21
    Förare: Linda Kasström
    Hund: Rowntree Elettra
    Ras: Lagotto romagnolo
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,96
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,97
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,07
  • Placering: 11
    Ingrid Andersson & Charlie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:40,34
    Startnr: 24
    Förare: Ingrid Andersson
    Hund: Graceline's Morandina
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,69
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,53
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,12
  • Placering: 12
    Karin Carlberg Ernflo & Lusta
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:48,57
    Startnr: 14
    Förare: Karin Carlberg Ernflo
    Hund: Grålötens Linje Lusta
    Ras: Västgötaspets
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,94
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,75
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,88
  • Placering: 13
    Viveca Ericson & Honey
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:59,96
    Startnr: 25
    Förare: Viveca Ericson
    Hund: Shelfield Hot Stuff
    Ras: Shetland sheepdog
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,97
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:43,12
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,87
  • Placering: 14
    Yvonne Kekkonen & Kellie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:16,77
    Startnr: 22
    Förare: Yvonne Kekkonen
    Hund: Grålötens Kellie Kanel Knäcke
    Ras: Västgötaspets
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:59,40
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,81
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,56
  • Placering: 15
    Isabella Lindell & Dexter
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:22,41
    Startnr: 17
    Förare: Isabella Lindell
    Hund: Lagottessa Ciuffolotto
    Ras: Lagotto romagnolo
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:58,69
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,28
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,44
  • Placering: 16
    Irene Tostar & Koffi
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:50,10
    Startnr: 4
    Förare: Irene Tostar
    Hund: Ryegate's Wishful Sinful
    Ras: Flatcoated retriever
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,19
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,91
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 17
    Lotta Zanderholm & Skrållan
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 05:15,35
    Startnr: 1
    Förare: Lotta Zanderholm
    Hund: Rivendells Skrållan
    Ras: Pinscher
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,10
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,25
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 18
    Em Lundström & Q
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 05:20,69
    Startnr: 2
    Förare: Em Lundström
    Hund: Chandis Andra Gunilla
    Ras: Bostonterrier
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,57
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,12
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 19
    Ann-Christin Jans & Cayo
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:00,03
    Startnr: 18
    Förare: Ann-Christin Jans
    Hund: Firepoppys cayenne
    Ras: Labrador retriever
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,03
  • Placering: 20
    Annette Ståhl & Frizbie
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:05,97
    Startnr: 8
    Förare: Annette Ståhl
    Hund: Migitt’s Frizbie
    Ras: Rottweiler
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,81
    SSE
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,16
  • Placering: 21
    Ann-Britt Wåhlin & Ninja
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 04:46,93
    Startnr: 20
    Förare: Ann-Britt Wåhlin
    Hund: Ninja
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,18
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,75
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 22
    Maud Törnblom & Tickan
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 6 Totaltid: 04:56,75
    Startnr: 29
    Förare: Maud Törnblom
    Hund: Respons Tankfulla Tösabit-Ten
    Ras: Golden retriever
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,25
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,50
  • Placering: 23
    Ulla Hörberg & Noah
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 0 Totaltid: 07:43,81
    Startnr: 6
    Förare: Ulla Hörberg
    Hund: Cameron Delayed Devotion
    Ras: Irish Softcoated Wheaten Terrier
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:43,81
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 24
    Veronica Hübner & Exo
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 06:17,29
    Startnr: 7
    Förare: Veronica Hübner
    Hund: Chappleline Expect A Masterpiece
    Ras: Australian shepherd
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,29
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 25
    Gunilla Essland & Lufsen
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 06:46,46
    Startnr: 12
    Förare: Gunilla Essland
    Hund: Lufsen
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,46
  • Placering: 26
    Elina Jälkemo & Myran
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 06:42,85
    Startnr: 30
    Förare: Elina Jälkemo
    Hund: Flashdance Little Miss Sunshine
    Ras: Cocker spaniel
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,85
  • Placering: 27
    Cecilia Karlsson & Boss
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 5 Totaltid: 08:07,00
    Startnr: 13
    Förare: Cecilia Karlsson
    Hund: Kronsäter’s Brad
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 28
    Wivianne Johansson & Bessie
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 7 Totaltid: 06:13,66
    Startnr: 26
    Förare: Wivianne Johansson
    Hund: Cloette's Cocktail N' Dreams
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,66
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 29
    Lena Mårtenson Tingstam & Tira
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 4 Totaltid: 08:30,00
    Startnr: 11
    Förare: Lena Mårtenson Tingstam
    Hund: Upper Crust's Dakota Dream Catcher
    Ras: Parson russell terrier
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 30
    Alla moment ej genomförda
    Jenny Wallin & Justin
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 3 Totaltid: 08:30,00
    Startnr: 3
    Förare: Jenny Wallin
    Hund: C.I.E. DK UCH KORAD, NO UCH, SE VCH
    Ras: Hovawart
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00