TEM 2019-06-09 Sysslebäck

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: C:nas Triss

Totalresultat för TEM NW1 Utomhus

Domare 1: Michael Hedman

  • Placering: 1
    Madelaine Cozzi & Wilma
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:15,90
    Startnr: 18
    Förare: Madelaine Cozzi
    Hund: Wilma
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,62
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:04,31
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,22
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,75
  • Placering: 2
    Lotta Adehed & Maya
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:22,16
    Startnr: 21
    Förare: Lotta Adehed
    Hund: Tripolis New Romance
    Ras: Cocker spaniel
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,12
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,44
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,88
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,72
  • Placering: 3
    Birgitta Håbäck & Grey
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:44,29
    Startnr: 4
    Förare: Birgitta Håbäck
    Hund: Björnåns G Grey
    Ras: Irländsk Röd Setter
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,72
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,29
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,35
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,93
  • Placering: 4
    Elaine Dehn & Åska
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:57,60
    Startnr: 3
    Förare: Elaine Dehn
    Hund: Ekeröds Åska
    Ras: Dansk svensk gårdshund
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,16
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,37
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,07
  • Placering: 5
    Leif Brinck & Maja
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:02,60
    Startnr: 2
    Förare: Leif Brinck
    Hund: Scheffelfältets Ricciolina Maja
    Ras: Lagotto romagnolo
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,97
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,19
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,25
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,19
  • Placering: 6
    Daniel Brattén & Nato
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:37,97
    Startnr: 8
    Förare: Daniel Brattén
    Hund: Nato
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,28
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,94
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,75
  • Placering: 7
    Annica Holmström & Kaxa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:43,96
    Startnr: 23
    Förare: Annica Holmström
    Hund: Huset Kromi's Flora
    Ras: Kromfohrländer
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,87
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,03
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,78
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,28
  • Placering: 8
    Karin Jardelid & Amira
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 02:39,68
    Startnr: 24
    Förare: Karin Jardelid
    Hund: Hermione
    Ras: Flatcoated retriever
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:14,40
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,56
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,72
  • Placering: 9
    Fredrika Jonasson & Magic
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 02:42,25
    Startnr: 12
    Förare: Fredrika Jonasson
    Hund: Good Girl's Panda Magic
    Ras: Parson russell terrier
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,75
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,25
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,25
  • Placering: 10
    Katarina Jansson & Nicke
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 02:53,32
    Startnr: 5
    Förare: Katarina Jansson
    Hund: Foster's Tigra Versace
    Ras: Pudel, stor
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,19
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,94
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,19
  • Placering: 11
    Annett Klöpper Sundqvist & Elvis
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:01,72
    Startnr: 7
    Förare: Annett Klöpper Sundqvist
    Hund: Elvis
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,91
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,53
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,28
  • Placering: 12
    Joakim Bolin & Frank
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:06,31
    Startnr: 14
    Förare: Joakim Bolin
    Hund: ACT’s for Mission Lucky
    Ras: Labrador retriever
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,78
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,44
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,09
  • Placering: 13
    Helena Bolin & Isa
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:11,43
    Startnr: 19
    Förare: Helena Bolin
    Hund: Woppers Love Love Love
    Ras: Dansk-svensk gårdshund
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,44
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,03
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,96
  • Placering: 14
    Susanne Nilsson & Jackie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:26,35
    Startnr: 16
    Förare: Susanne Nilsson
    Hund: Nilac's Annie
    Ras: Tysk Schäferhund
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,84
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,57
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,94
  • Placering: 15
    Ingela Marcusson & Joy
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 1 Totaltid: 02:38,00
    Startnr: 6
    Förare: Ingela Marcusson
    Hund: Bright Rivers Ray Of Light
    Ras: Shetland Sheepdog
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,15
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,91
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 01:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,94
  • Placering: 16
    Mia Eskilsson & Diva
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 02:54,31
    Startnr: 1
    Förare: Mia Eskilsson
    Hund: Soul to Soul Diva Di Mondovi
    Ras: Lagotto romagnolo
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,44
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,22
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,65
  • Placering: 17
    Gunilla Innanfors & Amira
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 02:46,08
    Startnr: 9
    Förare: Gunilla Innanfors
    Hund: Agildes Ready for Attention
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriver
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,71
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,78
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 01:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,59
  • Placering: 18
    Johanna Juntti & Zally
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 04:11,31
    Startnr: 15
    Förare: Johanna Juntti
    Hund: Sjöbolyckans Blue Angel Af Calle
    Ras: Jack Russell Terrier
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,68
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,63
  • Placering: 19
    Kjell-Åke Marcusson & Jackie
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 04:06,65
    Startnr: 10
    Förare: Kjell-Åke Marcusson
    Hund: Sheltilyckans Dazzling Emerald
    Ras: Shetland Sheepdog
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,87
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,78
  • Placering: 20
    Ulla Andersson & Meja
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 04:59,15
    Startnr: 17
    Förare: Ulla Andersson
    Hund: Prowess Night Peace
    Ras: Golden retriever
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,15
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 21
    Marit Andersson & Adele
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 04:29,79
    Startnr: 11
    Förare: Marit Andersson
    Hund: Prowess Midsummer Missy
    Ras: Golden retriever
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,57
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 01:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,22
  • Placering: 22
    Veronica Laitinen & Gunde
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 04:48,59
    Startnr: 13
    Förare: Veronica Laitinen
    Hund: Actualis Prince Tarragon
    Ras: Labrador
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,09
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 01:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,50
  • Placering: 23
    Marie Jonsson & Nemo
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 0 Totaltid: 05:24,25
    Startnr: 22
    Förare: Marie Jonsson
    Hund: Diplomatic's Udolpho Pary
    Ras: Grand danois
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,25
  • Placering: 24
    Helen Sjölund & Elvira
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 05:10,34
    Startnr: 20
    Förare: Helen Sjölund
    Hund: Erlkings Plymouth Fury
    Ras: Affenpinscher
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,34
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00