TEM 2019-09-22 Luleå

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: DogZone

Totalresultat för TEM NW1 Utomhus

Domare 1: Maria Andersson Domare 2: Camilla Fagervall

  • Placering: 1
    Carola Styf & Ludd
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:22,74
    Startnr: 19
    Förare: Carola Styf
    Hund: Leka
    Ras: Labrador retriever
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,28
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,81
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,65
  • Placering: 2
    Erica Svanered & Kompis
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:26,29
    Startnr: 14
    Förare: Erica Svanered
    Hund: Lövhyddans Kompis
    Ras: Cocker spaniel
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,00
    SSE
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,13
    SSE
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,53
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,63
  • Placering: 3
    Marianne Berlin Ström & Läxa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:36,59
    Startnr: 5
    Förare: Marianne Berlin Ström
    Hund: Ice Illusion's Ice Cold Cinnamon
    Ras: Stor pudel
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,15
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,41
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,03
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,00
  • Placering: 4
    Sofia Lindbäck & Miro
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:50,38
    Startnr: 1
    Förare: Sofia Lindbäck
    Hund: Fullibus Domiro
    Ras: Xoloitzcuintle, mellan
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,60
    SSE
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,69
    SSE
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,72
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,37
  • Placering: 5
    Helena Gustafsson & Mysak
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:56,04
    Startnr: 22
    Förare: Helena Gustafsson
    Hund: Pos Angel Uriel
    Ras: lagotto romagnolo
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,32
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,50
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,88
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,34
  • Placering: 6
    Eva Wassermann & Måssa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:12,10
    Startnr: 16
    Förare: Eva Wassermann
    Hund: Tussbergets Madicken
    Ras: Perro de agua espanol
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,63
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:29,72
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,75
  • Placering: 7
    Anna-Maria Nilsson & Svartågårdens Vimsa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:31,72
    Startnr: 17
    Förare: Anna-Maria Nilsson
    Hund: Svartågårdens Vimsa
    Ras: Tysk schäferhund
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,31
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,63
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,50
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,28
  • Placering: 8
    Benita Edström & Zara
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:35,15
    Startnr: 3
    Förare: Benita Edström
    Hund: Linda-Mari
    Ras: Shetland sheepdog
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,56
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,22
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,31
    SSE
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,06
    SSE
  • Placering: 9
    Johanna Larefalk & Tiger
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:57,69
    Startnr: 18
    Förare: Johanna Larefalk
    Hund: Engine Don Vito Corleone
    Ras: Mellanpudel
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,31
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,66
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,28
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,44
  • Placering: 10
    Gabriella Jönsson & Dima
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:59,75
    Startnr: 6
    Förare: Gabriella Jönsson
    Hund: Breda Blickens Dima
    Ras: Schäfer
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,32
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,65
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,90
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,88
  • Placering: 11
    Hanna Johansson & Sally
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:05,20
    Startnr: 28
    Förare: Hanna Johansson
    Hund: Prodigious Trezo Chanel
    Ras: Lagotto romagnolo
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,71
    SSE
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,25
    SSE
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,90
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,34
  • Placering: 12
    Kristofer Sandlund & Theia
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:05,38
    Startnr: 24
    Förare: Kristofer Sandlund
    Hund: Aquafox Dufny Syrup And Honey
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,06
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,10
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,72
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,50
  • Placering: 13
    Ragnhild Herminge & Tassa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:14,26
    Startnr: 11
    Förare: Ragnhild Herminge
    Hund: Huset Elliots Tau
    Ras: labrador retriever
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,47
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,72
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,10
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,97
  • Placering: 14
    Margareta Löfgren & Mocca
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:34,78
    Startnr: 26
    Förare: Margareta Löfgren
    Hund: Northline's Fantastic Power Play
    Ras: Labrador Retriever
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,75
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:14,50
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,09
    SSE
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,44
    SSE
  • Placering: 15
    Helena Stoltz & Flaxa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:38,50
    Startnr: 10
    Förare: Helena Stoltz
    Hund: Flaxa av Centaurus
    Ras: Belgisk vallhund/Malinois
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,69
    SSE
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:55,38
    SSE
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,36
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,07
  • Placering: 16
    Sara Bergdahl & Polly
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:05,61
    Startnr: 12
    Förare: Sara Bergdahl
    Hund: Myltans Quebec
    Ras: Dvärgschnauzer peppar/salt
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,50
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:25,63
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,60
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,88
  • Placering: 17
    Catrin Rönnlund & Compis
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:35,04
    Startnr: 21
    Förare: Catrin Rönnlund
    Hund: Honeyfarms Compis
    Ras: Parson Russell Terrier
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,54
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:36,59
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,56
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,35
  • Placering: 18
    Anna-Maria Henriksson & Timor
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:37,57
    Startnr: 4
    Förare: Anna-Maria Henriksson
    Hund: Timor
    Ras: Tysk Schäferhund
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,94
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,19
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:28,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,44
    SSE
  • Placering: 19
    Anna Karin Fahlen & Asta
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:43,48
    Startnr: 31
    Förare: Anna Karin Fahlen
    Hund: Dartline Fashing Girl
    Ras: Strävhårig foxterrier
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:14,96
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,87
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,02
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,63
  • Placering: 20
    Lena Holmqvist & Sisu
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 06:34,93
    Startnr: 25
    Förare: Lena Holmqvist
    Hund: Toftahill Grand Slam
    Ras: Borderterrier
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:38,65
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:31,41
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,87
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,00
    SSE
  • Placering: 21
    Anna Lakso & Vanja
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:45,62
    Startnr: 23
    Förare: Anna Lakso
    Hund: Snövallen´s Vanja
    Ras: Pumi
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,03
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,59
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 22
    Maria Lindfors & Lea
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:27,52
    Startnr: 29
    Förare: Maria Lindfors
    Hund: Agildes Famous Of Dixton
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,62
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:29,03
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,87
  • Placering: 23
    Åsa Larefalk & Kita
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 07:04,06
    Startnr: 27
    Förare: Åsa Larefalk
    Hund: Sine Cera Killer Queen
    Ras: Mellanpudel
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:43,59
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,22
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,25
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 24
    Lena Ryngmark & Elsa
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:27,09
    Startnr: 15
    Förare: Lena Ryngmark
    Hund: Maalarigårdens Elsa Af Aiden
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,53
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,15
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,41
  • Placering: 25
    Jeanette Enryd & Dexter
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:39,02
    Startnr: 2
    Förare: Jeanette Enryd
    Hund: Silverstjärnans Forget Me Never
    Ras: Labrador retriever
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,40
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,78
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,84
  • Placering: 26
    Anette Söderlund & Frida
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:51,09
    Startnr: 30
    Förare: Anette Söderlund
    Hund: Lanegotte´s Heart of Mine
    Ras: Lagotto romagnolo
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,31
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:15,78
  • Placering: 27
    Kicki Lundström & Wera
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:05,09
    Startnr: 13
    Förare: Kicki Lundström
    Hund: Werner Wix Wera
    Ras: Berner sennenhund
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,62
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,06
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:28,41
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 28
    Marielle Thidé & Billie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 04:18,52
    Startnr: 32
    Förare: Marielle Thidé
    Hund: White Matrix Reson To Cry
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,34
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,65
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,53
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 29
    Pär Nordström & Gibson
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 05:37,02
    Startnr: 9
    Förare: Pär Nordström
    Hund: Swidjan's Laughing In The Wind
    Ras: Flatcoated retriever
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:41,06
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,72
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,24
  • Placering: 30
    Anna Lundström & Tikka
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 06:23,59
    Startnr: 8
    Förare: Anna Lundström
    Hund: Zetastar Wild Look
    Ras: Engelsk Springer Spaniel
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:48,50
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,78
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,31
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 31
    Eva Nilsson Edbom & Nilsson
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:58,19
    Startnr: 7
    Förare: Eva Nilsson Edbom
    Hund: Rocky-Childs Blinded by the Light
    Ras: Irish softcoated wheaten terrier
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,22
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,97
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 32
    Elina Sjöberg & Billie
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 08:08,43
    Startnr: 33
    Förare: Elina Sjöberg
    Hund: Bumblans Billie Briljant
    Ras: Västgötaspets
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,65
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:10,78
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 33
    Jeanette Räisänen & Ruff
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 07:20,09
    Startnr: 20
    Förare: Jeanette Räisänen
    Hund: Everics Ruff
    Ras: Border collie
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,34
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,75