TEM 2019-04-07 Göteborg

Arrangör: SBK Göteborgsavdelning
Anordnare: SBK Göteborgsavdelningen

Totalresultat för TEM NW1 Behållare

Domare 1: Lotta Castell Domare 2: Annica Johansson

  • Placering: 1
    Ida Honsberg & Kakan
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 00:55,50
    Startnr: 8
    Förare: Ida Honsberg
    Hund: Trolltorpet´s Tintin Brichet Bisqui
    Ras: Schapendoes
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,81
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,13
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,25
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,31
  • Placering: 2
    Jonas Eek & Zezam
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:09,78
    Startnr: 1
    Förare: Jonas Eek
    Hund: Lagottessa Peperoncino
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,50
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,25
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,59
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,44
  • Placering: 3
    Sara Dewall & Fendi
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:35,21
    Startnr: 19
    Förare: Sara Dewall
    Hund: Svartsjöarnas Fendi
    Ras: Korthårig vorsteh
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,22
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,47
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,87
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,65
  • Placering: 4
    Ingela Käll & Gaucha
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:37,63
    Startnr: 9
    Förare: Ingela Käll
    Hund: Jomgarden's Ura
    Ras: Berger des Pyrenées à poil long
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,57
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,21
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,35
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,50
  • Placering: 5
    Stefan Alfredsson & Bailey
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:06,29
    Startnr: 7
    Förare: Stefan Alfredsson
    Hund: Bailey
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,94
    SSE
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,56
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,57
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,22
  • Placering: 6
    Kajsa Eriksson & Jonna
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:35,60
    Startnr: 18
    Förare: Kajsa Eriksson
    Hund: Tanspots Jet Streams Jonna-Jet Set
    Ras: Lancashire heeler
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,88
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,50
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,66
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,56
  • Placering: 7
    Terés Stenholm & Winter
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:37,28
    Startnr: 15
    Förare: Terés Stenholm
    Hund: Blågul's Ragnaröks
    Ras: Golden retriever
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,72
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,72
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,81
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,03
  • Placering: 8
    Ritva Lindström & Jösta
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:49,91
    Startnr: 20
    Förare: Ritva Lindström
    Hund: Honningrosas Jösta Hjerteknuser
    Ras: Norsk Buhund
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,81
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,72
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,60
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,78
  • Placering: 9
    Marianne Nilsson & Didde
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 01:46,49
    Startnr: 12
    Förare: Marianne Nilsson
    Hund: Twinflowers Deed I Do Az Tobi
    Ras: Schapendoes
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,09
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:08,28
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,37
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,75
  • Placering: 10
    Lotta Bäckberg & Saga
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 2 Totaltid: 01:21,06
    Startnr: 17
    Förare: Lotta Bäckberg
    Hund: Accounts Extra Vaganza
    Ras: Engelsk Springer Spaniel
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:35,59
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:04,47
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,22
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,78
  • Placering: 11
    Lars-Erik Ejdebäck & Bubbles
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:06,57
    Startnr: 2
    Förare: Lars-Erik Ejdebäck
    Hund: Solid Harmony's Roman Style
    Ras: cocker spaniel
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,66
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,38
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,53
    SSE
  • Placering: 12
    Hanna Andersson & Vimla
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 02:33,23
    Startnr: 16
    Förare: Hanna Andersson
    Hund: Honey Creek's Marseille
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,81
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,82
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,60
  • Placering: 13
    Madelaine Cozzi & Wilma
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 02:49,89
    Startnr: 6
    Förare: Madelaine Cozzi
    Hund: Wilma
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,35
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,91
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,63
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 14
    Yvonne Andersson & Anni
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:06,37
    Startnr: 3
    Förare: Yvonne Andersson
    Hund: Shelteam born to be blue
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,53
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,75
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,09
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 15
    Linda Stotzer Salmeron & Joy
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:39,09
    Startnr: 10
    Förare: Linda Stotzer Salmeron
    Hund: Sjöbygårdens Higher Ground
    Ras: Labrador
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,65
    SSE
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,10
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,34
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 16
    Bodil Johansson & Blondie
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:12,90
    Startnr: 4
    Förare: Bodil Johansson
    Hund: Cameron Lucky One
    Ras: Irish softcoated wheaten terrier
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,81
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,09
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 17
    Elisabet Törnquist & Kivie
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 05:31,81
    Startnr: 11
    Förare: Elisabet Törnquist
    Hund: Älvlekens Desiree
    Ras: Pudel, mellan
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,81
  • Placering: 18
    Anneli Persson & Doris
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 05:09,50
    Startnr: 5
    Förare: Anneli Persson
    Hund: Ösbygårdens Just Doris
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,50
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 19
    Eva Svanstedt & Chess Player Rocky Raccoon
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 06:35,07
    Startnr: 13
    Förare: Eva Svanstedt
    Hund: Chess Player Rocky Raccoon
    Ras: Australian shepherd
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,07
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00