Orrnosen TEM 2020-01-26 MALUNG

Arrangör: Malungs kennelklubb
Anordnare: Malungs kennelklubb

Totalresultat för TEM NW1 Behållare

Domare 1: Ann-Louise Ryrvik

  • Placering: 1
    Sally Steen & Affe
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 00:31,87
    Startnr: 5
    Förare: Sally Steen
    Hund: Affe
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,97
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,91
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:04,65
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,34
  • Placering: 2
    Lena Ericson Lind & Bodil
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 00:35,54
    Startnr: 2
    Förare: Lena Ericson Lind
    Hund: Caroholm's Bodil Sigridsdotter
    Ras: Borderterrier
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,60
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,84
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:04,66
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,44
  • Placering: 3
    Annelie Johannesson & Daizy
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 00:46,88
    Startnr: 18
    Förare: Annelie Johannesson
    Hund: Daizy
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,29
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,75
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:04,81
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,03
  • Placering: 4
    Annett Klöpper Sundqvist & Elvis
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 00:52,32
    Startnr: 6
    Förare: Annett Klöpper Sundqvist
    Hund: Elvis
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,09
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,44
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,41
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,38
  • Placering: 5
    Knagg Linda Eriksson & Rizzla
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 00:52,65
    Startnr: 13
    Förare: Knagg Linda Eriksson
    Hund: Rizzla
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,81
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:05,47
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,31
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,06
  • Placering: 6
    Yvonne Larsson & Pankis
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 00:58,66
    Startnr: 9
    Förare: Yvonne Larsson
    Hund: Heartjacs Pancake
    Ras: Jack russell terrier
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,13
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,81
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,72
  • Placering: 7
    Jannett Källänge & ZORAYA
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:02,50
    Startnr: 15
    Förare: Jannett Källänge
    Hund: TEQUILAVILLE’S ZORAYA
    Ras: Bichon havanais
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,53
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,53
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,97
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,47
  • Placering: 8
    Helen Loning & Walter
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:09,06
    Startnr: 20
    Förare: Helen Loning
    Hund: Hübinettans Rumpelstiltskin
    Ras: Irish softcoated Wheaten Terrier
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,06
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,44
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:05,31
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,25
  • Placering: 9
    Birgitta Håbäck & Grey
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:16,85
    Startnr: 4
    Förare: Birgitta Håbäck
    Hund: Björnåns G Grey
    Ras: Irländsk Röd Setter
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,63
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,50
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,94
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,78
  • Placering: 10
    Inger Olsson & Jaska
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:18,53
    Startnr: 12
    Förare: Inger Olsson
    Hund: Black Blossom Lady Jaska
    Ras: Finsk lapphund
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,54
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,47
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,06
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,46
  • Placering: 11
    Daniel Brattén & Nato
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:34,30
    Startnr: 1
    Förare: Daniel Brattén
    Hund: Nato
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,34
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,06
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,34
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,56
  • Placering: 12
    Gunilla Sandberg & Bea
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:01,59
    Startnr: 11
    Förare: Gunilla Sandberg
    Hund: Tassis Knock on Heavens Door
    Ras: Dvärgpudel
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,38
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,09
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,59
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,53
  • Placering: 13
    Gunilla Innanfors & Amira
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:02,72
    Startnr: 10
    Förare: Gunilla Innanfors
    Hund: Agildes Ready for Attention
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriver
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,32
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,18
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,78
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,44
  • Placering: 14
    Marie Jonsson & Nemo
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:13,91
    Startnr: 19
    Förare: Marie Jonsson
    Hund: Diplomatic's Udolpho Pary
    Ras: Grand danois
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,66
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,69
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,87
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,69
  • Placering: 15
    yvonne Hedgren-Cervin & Winston
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 01:00,28
    Startnr: 17
    Förare: yvonne Hedgren-Cervin
    Hund: Aristocurl´s Jaxon
    Ras: Curly coated retriever
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,28
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,81
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:05,78
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:14,41
  • Placering: 16
    Micaela lindgren & Vilda
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 01:56,68
    Startnr: 8
    Förare: Micaela lindgren
    Hund: Yellows Vanilla-Vouge
    Ras: Golden retriever
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,09
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,31
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,28
  • Placering: 17
    Britt Sandell & Troja
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 02:29,99
    Startnr: 7
    Förare: Britt Sandell
    Hund: Green Pond's Troja
    Ras: Dvärgschnauzer, svart & silver
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,81
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,43
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,75
  • Placering: 18
    Anna-Lena Arvidsson & Splitza
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 02:37,63
    Startnr: 3
    Förare: Anna-Lena Arvidsson
    Hund: Eaglebess Svea
    Ras: Labrador retriever
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,13
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,31
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,19
  • Placering: 19
    Cristin Sandström & Mynta
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 02:52,27
    Startnr: 14
    Förare: Cristin Sandström
    Hund: Kasmurens Love Is In The Air Mynta
    Ras: Vit Herdehund
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,87
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,09
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,31
  • Placering: 20
    Christer Karstensson & Cola
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:13,37
    Startnr: 16
    Förare: Christer Karstensson
    Hund: Oaktoft Cola
    Ras: Miniature american shepherd
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,09
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,50
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,78
  • Placering: 21
    Tanja Hanni & Prinsen
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 03:43,95
    Startnr: 22
    Förare: Tanja Hanni
    Hund: Lizwiks Prins-Adrian
    Ras: Dansk svensk gårdshund
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,53
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:14,42
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 22
    Yvonne Jönsson & River
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 04:45,56
    Startnr: 21
    Förare: Yvonne Jönsson
    Hund: Actualis River Tyne
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,56
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00