GOTLAND 2-dagars TEM 2020-08-02 Rone

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Näs Hundcenter

Totalresultat för TEM NW1 Utomhus

Domare 1: Lennart Jacobsson Domare 2: Carina Ekström

  • Placering: 1
    Helena Johansson & Atoll
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:07,75
    Startnr: 14
    Förare: Helena Johansson
    Hund: Sandcroft's Jena Golda Of Totte
    Ras: Stabijhoun
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,66
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,50
    SSE
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,12
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,47
  • Placering: 2
    Anneli Lien & Uma
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:06,32
    Startnr: 13
    Förare: Anneli Lien
    Hund: Fixus nougat
    Ras: Pudel, dvärg
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,59
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,28
    SSE
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,29
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,16
  • Placering: 3
    Tina Writler & Zelda
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:12,03
    Startnr: 15
    Förare: Tina Writler
    Hund: Livsglädjens Härliga Ezmeralda
    Ras: Golden retriever
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,13
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,31
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,84
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,75
    SSE
  • Placering: 4
    Camilla Norberg & Gypsy
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:20,12
    Startnr: 17
    Förare: Camilla Norberg
    Hund: Chess Player Gypsy Swing
    Ras: Australian shepherd
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,12
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,28
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,44
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,28
  • Placering: 5
    Christina Höggren & TRIXIE
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:35,72
    Startnr: 1
    Förare: Christina Höggren
    Hund: Gilliam's Gold Sky And Heroic Glory
    Ras: Flatcoated retriever
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,40
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,32
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,69
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,31
  • Placering: 6
    Mona Klasarve & Alice
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:01,24
    Startnr: 16
    Förare: Mona Klasarve
    Hund: Alice-Tonika
    Ras: Boxer
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,31
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,65
    SSE
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,44
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,84
  • Placering: 7
    Linda Rung & Eros
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:10,06
    Startnr: 18
    Förare: Linda Rung
    Hund: Eros
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,37
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,88
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,97
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,84
  • Placering: 8
    Katarina Timander & Chili
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:40,31
    Startnr: 7
    Förare: Katarina Timander
    Hund: Chili
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,15
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,65
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,66
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,85
  • Placering: 9
    Susanne Winberg & Atlas
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:48,42
    Startnr: 23
    Förare: Susanne Winberg
    Hund: Atlas
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,87
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,78
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,18
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,59
  • Placering: 10
    Annki Eriksson & Ånni
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:00,60
    Startnr: 9
    Förare: Annki Eriksson
    Hund: Redcliffe's Ånni
    Ras: Dalmatiner
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,25
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:29,69
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,66
  • Placering: 11
    Carina Gustavsson & Mio
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:04,17
    Startnr: 12
    Förare: Carina Gustavsson
    Hund: Skallabackens Mio
    Ras: Pumi
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,37
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:18,91
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,06
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,83
  • Placering: 12
    Kajsa Holmström & Gry
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:24,91
    Startnr: 24
    Förare: Kajsa Holmström
    Hund: Sobelkustens Cheerleader
    Ras: Shetland sheepdog
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,81
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:04,72
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,94
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,44
  • Placering: 13
    Birgitta Torndal & Night
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:19,63
    Startnr: 20
    Förare: Birgitta Torndal
    Hund: Conover´s New Year´s Night
    Ras: Flatcoated retriever
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,16
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,22
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:54,25
  • Placering: 14
    Maggan Båtelsson & Sigge
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:21,13
    Startnr: 11
    Förare: Margareta Båtelsson
    Hund: Kullehus Gentleman
    Ras: Cairnterrier
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,38
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:17,03
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,72
  • Placering: 15
    Carina Grönlund & Issi
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:33,85
    Startnr: 8
    Förare: Carina Grönlund
    Hund: Wirneen Irtiotto
    Ras: Australian Shepherd
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,75
    SSE
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,25
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,85
  • Placering: 16
    Anna Levin & Ego
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 07:58,67
    Startnr: 5
    Förare: Anna Levin
    Hund: Stormo Backans Egon
    Ras: Australian shepherd
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:42,97
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:49,79
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:55,91
  • Placering: 17
    Gunilla Kristiansson & Triss
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:27,05
    Startnr: 19
    Förare: Gunilla Kristiansson
    Hund: Sobelkustens Treasure From Sky
    Ras: Shetland sheepdog
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,75
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,43
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:31,87
  • Placering: 18
    Gunilla Karlsson & Esther
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:47,38
    Startnr: 21
    Förare: Gunilla Karlsson
    Hund: Lillvedes Crocetta
    Ras: Shetland sheepdog
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:54,88
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,50
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,00
  • Placering: 19
    Christine Wikberg & Milda
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 07:31,28
    Startnr: 2
    Förare: Christine Wikberg
    Hund: Stately Star Peachy Sweet
    Ras: Cavalier king charles spaniel
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,56
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:25,72
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,00
  • Placering: 20
    Tina Haraldsson & Alice
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 05:46,94
    Startnr: 4
    Förare: Tina Haraldsson
    Hund: Avondale Ars Amandi
    Ras: Pudel, stor
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,53
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,41
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 21
    Gunilla Wahlgren & Maja
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:24,22
    Startnr: 10
    Förare: Gunilla Wahlgren
    Hund: MV's Svarta Maja
    Ras: Mudi
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,22
  • Placering: 22
    Anette Weström & Billy
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 07:29,81
    Startnr: 22
    Förare: Anette Weström
    Hund: Gamlehultes Kvant
    Ras: Pumi
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,21
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,60
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 23
    Anna Boman & Esther
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 0 Totaltid: 08:33,28
    Startnr: 3
    Förare: Anna Boman
    Hund: Chiltanas Miss Sweet
    Ras: Rottweiler
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,28
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 24
    Tendai Runesson & Puh
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 0 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 6
    Förare: Tendai Runesson
    Hund: Engine Simon Says
    Ras: Pudel, mellan
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00