TEM 2020-09-18 Sysslebäck

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: C:nas Triss

Totalresultat för TEM NW1 Utomhus

Domare 1: Ann-Louise Ryrvik

  • Placering: 1
    Lena Ericson Lind & Bodil
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:34,56
    Startnr: 6
    Förare: Lena Ericson Lind
    Hund: Caroholm's Bodil Sigridsdotter
    Ras: Borderterrier
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,12
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,13
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,87
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,44
  • Placering: 2
    Annika Johansson & Zorla
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:01,78
    Startnr: 11
    Förare: Annika Johansson
    Hund: Teamwork Amazon
    Ras: Boxer
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,25
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,19
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,75
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,59
  • Placering: 3
    Anette Alvarsson & Bonnie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:01,56
    Startnr: 12
    Förare: Anette Alvarsson
    Hund: Fondador Bonny Bee
    Ras: Kromfohrländer
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,68
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,60
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,43
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,85
  • Placering: 4
    Anne Andersson & Cleo
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:10,03
    Startnr: 9
    Förare: Anne Andersson
    Hund: Jenzan Cleopatra
    Ras: Shetland sheepdog
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,59
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,18
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,85
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,41
  • Placering: 5
    Yvette Marmon & Elsa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 02:21,98
    Startnr: 4
    Förare: Yvette Marmon
    Hund: Elsa
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,06
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,71
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,75
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:09,46
  • Placering: 6
    Katinka Klockljung & Majgull
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 02:12,05
    Startnr: 7
    Förare: Katinka Klockljung
    Hund: Lärkahalls Maigold Morningstar
    Ras: Norwichterrier
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,34
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,62
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,09
  • Placering: 7
    Lisbeth Lisshammar & Julia
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 02:58,56
    Startnr: 5
    Förare: Lisbeth Lisshammar
    Hund: Vitahotellets Anne of Cleves
    Ras: Cocker Spaniel
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,47
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,75
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,34
  • Placering: 8
    Anna Cervin & Thea
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:37,76
    Startnr: 10
    Förare: Anna Cervin
    Hund: Astrospring's Oriana
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,22
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,63
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,91
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 9
    Helen Sjölund & Boss
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 05:49,81
    Startnr: 3
    Förare: Helen Sjölund
    Hund: Josumanos Buzz
    Ras: Tysk schäferhund
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:65,03
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,31
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,47
  • Placering: 10
    Håkan Stenman & Kaiza
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 06:57,30
    Startnr: 8
    Förare: Håkan Stenman
    Hund: Kristaras Kindly Kaiza
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,80
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,50
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 11
    Maria Dahlén & Lyra
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 04:46,46
    Startnr: 2
    Förare: Maria Dahlén
    Hund: Caci’s Splash of Class
    Ras: Flatcoated retriever
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,66
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,80
  • Placering: 12
    Susanne Jansson & Shaman
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:59,44
    Startnr: 1
    Förare: Susanne Jansson
    Hund: Shaman
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,75
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,69
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00