TEM 2019-07-13 Sysslebäck

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: C:nas Triss

Totalresultat för TEM NW1 Fordon

Domare 1: Maria Gabrielsson

  • Placering: 1
    Lotta Castell & Yippo
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:58,57
    Startnr: 7
    Förare: Lotta Castell
    Hund: Stjärnglimtens Yazz
    Ras: Golden Retriever
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,85
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,16
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,03
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,53
  • Placering: 2
    Susanne Järhed & Bosse
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:03,94
    Startnr: 20
    Förare: Susanne Järhed
    Hund: Nuits Monterosso
    Ras: Bracco Italiano
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,22
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,03
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,62
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,07
  • Placering: 3
    Christoffer Frances & Wiking Chidob Umbra af Ulva
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:16,47
    Startnr: 4
    Förare: Christoffer Frances
    Hund: Wiking Chidob Umbra af Ulva
    Ras: Tysk schäferhund
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,62
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,97
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,91
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,97
  • Placering: 4
    Lotta Adehed & Maya
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:16,54
    Startnr: 21
    Förare: Lotta Adehed
    Hund: Tripolis New Romance
    Ras: Cocker spaniel
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,28
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,94
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,35
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,97
  • Placering: 5
    Helen Loning & Walter
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:24,85
    Startnr: 13
    Förare: Helen Loning
    Hund: Hübinettans Rumpelstiltskin
    Ras: Irish softcoated Wheaten Terrier
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,53
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,03
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,82
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,47
  • Placering: 6
    Kjell-Åke Marcusson & Jackie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:40,45
    Startnr: 15
    Förare: Kjell-Åke Marcusson
    Hund: Sheltilyckans Dazzling Emerald
    Ras: Shetland Sheepdog
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,16
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,91
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,97
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,41
  • Placering: 7
    Birgitta Sjöstrand & Bamse
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:27,03
    Startnr: 23
    Förare: Birgitta Sjöstrand
    Hund: Petterssons`s Yrrol
    Ras: Amerikansk Cockerspaniel
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,59
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,19
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,25
  • Placering: 8
    Lotta Torstensson & Hero
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:27,31
    Startnr: 22
    Förare: Lotta Torstensson
    Hund: Waterpassion’s High-Spirit Hero
    Ras: Portugisisk vattenhund
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,38
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,50
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,25
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,18
  • Placering: 9
    Annette Markeröd Carlsson & Lyra
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:46,18
    Startnr: 16
    Förare: Annette Markeröd Carlsson
    Hund: Hurrelvingens Gomeisa Af Stierne
    Ras: Dansk-svensk gårdshund
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,40
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,31
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,10
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,37
  • Placering: 10
    Åsa Gravander & Mika
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:43,76
    Startnr: 18
    Förare: Åsa Gravander
    Hund: Explicits A Diamond Is For Ever
    Ras: Flatcoated retriever
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,85
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,16
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,75
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 11
    Annett Klöpper Sundqvist & Elvis
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 01:47,94
    Startnr: 3
    Förare: Annett Klöpper Sundqvist
    Hund: Elvis
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,50
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,56
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,88
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:27,00
  • Placering: 12
    Anna Frances & Pluto
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:14,80
    Startnr: 8
    Förare: Anna Frances
    Hund: Pluto
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,28
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,90
    Fordon
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,62
  • Placering: 13
    Johanna Juntti & Zally
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:52,16
    Startnr: 10
    Förare: Johanna Juntti
    Hund: Sjöbolyckans Blue Angel Af Calle
    Ras: Jack Russell Terrier
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,47
    Fordon
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,81
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,88
  • Placering: 14
    Agneta Wändell & Saxon
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 1 Totaltid: 02:56,84
    Startnr: 19
    Förare: Agneta Wändell
    Hund: Leonberget,z Saxo Grammaticus
    Ras: dansksvensk gårdshund
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,66
    Fordon
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,90
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,28
  • Placering: 15
    Sussie & Hemi
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:12,37
    Startnr: 9
    Förare: Susanne Anderson
    Hund: Oden-staff Iron Man
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,69
    Fordon
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,65
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,03
  • Placering: 16
    Barbro Petersson & Nickie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:31,28
    Startnr: 6
    Förare: Barbro Petersson
    Hund: Latorps Kanel
    Ras: Irish Softcoated Wheaten Terrier
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,09
    Fordon
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,00
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,19
  • Placering: 17
    Annelie Johannesson & Daizy
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:46,06
    Startnr: 1
    Förare: Annelie Johannesson
    Hund: Daizy
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,78
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,31
    Fordon
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,97
  • Placering: 18
    Ingela Marcusson & Joy
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:02,66
    Startnr: 14
    Förare: Ingela Marcusson
    Hund: Bright Rivers Ray Of Light
    Ras: Shetland Sheepdog
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,44
    Fordon
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,91
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,31
  • Placering: 19
    Sara Pauselius & Cindy
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:55,84
    Startnr: 12
    Förare: Sara Pauselius
    Hund: Syndicate with trial's bestiyana
    Ras: American staffordshire terrier
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,87
    Fordon
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,78
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,19
  • Placering: 20
    Elin Jernberg & Masse
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 04:31,85
    Startnr: 17
    Förare: Elin Jernberg
    Hund: Sinchers Mastering the Game
    Ras: Labrador
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,38
    Fordon
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,47
  • Placering: 21
    Lena Ericson Lind & Nisse
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 04:56,68
    Startnr: 5
    Förare: Lena Ericson Lind
    Hund: O'Rowanne B B King
    Ras: Irländsk terrier
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,84
    Fordon
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,84
    Fordon
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 22
    Elina Olsson & Sai
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 04:57,03
    Startnr: 2
    Förare: Elina Olsson
    Hund: Daloro Gårdens Darth Sai
    Ras: Miniature American Shepherd
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,81
    Fordon
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,22
  • Placering: 23
    Gunilla Gyhlén & Aijs
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 06:25,07
    Startnr: 11
    Förare: Gunilla Gyhlén
    Hund: Meet My Own Hosam Aiesh
    Ras: Australian shepherd
    Fordon
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,07
    Fordon
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Fordon
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00