TEM 2019-12-17 Göteborg

Arrangör: SBK Göteborgsavdelning
Anordnare: SBK Göteborgsavdelningen

Totalresultat för TEM NW2 Behållare

Domare 1: Annica Johansson Domare 2: Lotta Castell

  • Placering: 1
    Madelaine Cozzi & Wilma
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:55,83
    Startnr: 6
    Förare: Madelaine Cozzi
    Hund: Wilma
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,75
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,37
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,15
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,56
  • Placering: 2
    Ros-Marie Dellgran & Buddy
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:44,87
    Startnr: 8
    Förare: Ros-Marie Dellgran
    Hund: Rödtottarnas Sjöbuse
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,59
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,38
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,62
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,28
  • Placering: 3
    Fredrika Jonasson & Magic
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:47,88
    Startnr: 4
    Förare: Fredrika Jonasson
    Hund: Good Girl's Panda Magic
    Ras: Parson russell terrier
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,82
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,78
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,94
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,34
  • Placering: 4
    Erika Ljungberg & Thabbie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:51,20
    Startnr: 1
    Förare: Erika Ljungberg
    Hund: Hayawani Thabela Azima
    Ras: Rhodesian Ridgeback
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,97
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,10
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,07
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,06
  • Placering: 5
    Michaela Andreasson & Loke
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 03:18,43
    Startnr: 3
    Förare: Michaela Andreasson
    Hund: Jämtesjöns Loke av Ella
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:17,56
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,37
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,28
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,22
  • Placering: 6
    Kajsa Eriksson & Jonna
    Totalpoäng: 79 Totalfel: 2 Totaltid: 07:05,85
    Startnr: 11
    Förare: Kajsa Eriksson
    Hund: Tanspots Jet Streams Jonna-Jet Set
    Ras: Lancashire heeler
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,60
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,25
    Behållare
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Behållare
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 7
    Susanne Johansson & Mio
    Totalpoäng: 76.5 Totalfel: 2 Totaltid: 07:05,18
    Startnr: 5
    Förare: Susanne Johansson
    Hund: Sångfågelns Mr Redburn
    Ras: labrador retriever
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,25
    Behållare
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 14
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:49,93
  • Placering: 8
    Jonas Eek & Zezam
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:30,91
    Startnr: 2
    Förare: Jonas Eek
    Hund: Lagottessa Peperoncino
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,19
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,94
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,78
  • Placering: 9
    Leif Brinck & Maja
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:34,31
    Startnr: 10
    Förare: Leif Brinck
    Hund: Scheffelfältets Ricciolina Maja
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,25
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,87
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,19
  • Placering: 10
    Elisabeth Ekeroth & Judith
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 05:44,91
    Startnr: 12
    Förare: Elisabeth Ekeroth
    Hund: Ammiellas Judith Prinsessa Af Veum
    Ras: Portugisisk Vattenhund
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,63
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,97
    SSE
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:59,31
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 11
    Bodil Litmark & Maya
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:36,99
    Startnr: 7
    Förare: Bodil Litmark
    Hund: POBE-S HEAR ME OUT
    Ras: Bichon Frise
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,56
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,43
  • Placering: 12
    Sonja Wallin & Trolla
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:04,49
    Startnr: 9
    Förare: Sonja Wallin
    Hund: Sjövallarens Carmensita
    Ras: Bordercollie
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,84
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,65