TEM tävling för behållare TEM 2018-11-11 Södertälje

Arrangör: Södertälje Lokala Kennelklubb
Anordnare: Södertälje Lokala Kennelklubb

Totalresultat för TEM NW1 Behållare

Domare 1: Pernilla Rask Domare 2: Annelie Andersson

  • Placering: 1
    Kristina Strömberg & Bessie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:30,20
    Startnr: 6
    Förare: Kristina Strömberg
    Hund: Bessie
    Ras: Shiloh
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,75
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,66
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,82
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,97
  • Placering: 2
    Anna Mattsson & Solo
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:22,11
    Startnr: 11
    Förare: Anna Mattsson
    Hund: Conover's Solo On The Top
    Ras: Flatcoated Retriever
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,93
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,03
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,15
  • Placering: 3
    Emilie Fridlund & Elit
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:09,03
    Startnr: 11
    Förare: Emilie Fridlund
    Hund: Diamonds Of Aros I Want It All Elit
    Ras: Dvärgpinscher
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,78
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,78
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,47
  • Placering: 4
    Gudrun Löfgren & Gibzon
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:54,51
    Startnr: 2
    Förare: Gudrun Löfgren
    Hund: Qiwron's Gibzon
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,60
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,63
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,28
  • Placering: 5
    Annika Andersson & Halli
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 1 Totaltid: 04:50,40
    Startnr: 10
    Förare: Annika Andersson
    Hund: Rognebergtrollet´s Halli
    Ras: Svensk Lapphund
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,19
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,81
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,40
  • Placering: 6
    Birgitta Blomkvist & Zigge
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:20,44
    Startnr: 1
    Förare: Birgitta Blomkvist
    Hund: Ladängs Sigge
    Ras: Border Collie
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,31
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,57
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,56
  • Placering: 7
    Agneta Cottin & Isis
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:27,16
    Startnr: 14
    Förare: Agneta Cottin
    Hund: Mironik's Isis
    Ras: Collie korthårig
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,34
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,79
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,03
    SSE
  • Placering: 8
    Åsa Eriksson & Gibson
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:22,45
    Startnr: 2
    Förare: Åsa Eriksson
    Hund: Lillimar's Merchant Of Venice
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,38
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,69
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,38
  • Placering: 9
    Lena Axelson-Larsson & Wheaten Island's Tricky Armstrong
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:43,34
    Startnr: 18
    Förare: Lena Axelson-Larsson
    Hund: Wheaten Island's Tricky Armstrong
    Ras: Irish Softcoated Wheaten Terrier
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,31
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,37
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,66
  • Placering: 10
    Ulla Hörberg Wahlström & Cameron Delayed Devotion
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:45,63
    Startnr: 8
    Förare: Ulla Hörberg Wahlström
    Hund: Cameron Delayed Devotion
    Ras: Irish Softcoated Wheaten Terrier
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,44
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,63
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,56
  • Placering: 11
    Isabelle Njammi & Sessie
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 1 Totaltid: 05:57,90
    Startnr: 1
    Förare: Isabelle Njammi
    Hund: Dragongårdens You Little Angel 
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:40,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,90
  • Placering: 12
    Helen Ljungkrantz & Lisa
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 04:55,69
    Startnr: 7
    Förare: Helen Ljungkrantz
    Hund: O´Sofinas Sweet Miss Lee
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,50
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,19
  • Placering: 13
    Eileen ingulfsson & Cassie
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:12,04
    Startnr: 16
    Förare: Eileen Ingulfsson
    Hund: Westerner Cassata
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,75
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,29
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 14
    Ingela Larsson Kindeland & Walle
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:24,81
    Startnr: 3
    Förare: Ingela Larsson Kindeland
    Hund: Cockergold Life Is Good
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,12
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,69
  • Placering: 15
    Jenny Mild & Diego
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:34,79
    Startnr: 12
    Förare: Jenny Mild
    Hund: Sagalyckans Dropkick Diego
    Ras: Shetland Sheepdog
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,79
  • Placering: 16
    Jenny Hägerstrand & Bebis
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:30,88
    Startnr: 16
    Förare: Jenny Hägerstrand
    Hund: Kristallrosen A-Live-Forever
    Ras: Cavalier King Charles Spaniel
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,44
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,44
  • Placering: 17
    Carola Lindh & Lilo
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 04:03,90
    Startnr: 13
    Förare: Carola Lindh
    Hund: Capa Tosta Lupetta
    Ras: American Staffordshire Terrier
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,50
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,40
    SSE
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 18
    Catharina Hjärtström & Felix
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:02,00
    Startnr: 12
    Förare: Catharina Hjärtström
    Hund: Färingehusets Isidor
    Ras: Dvärgpudel
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,88
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,12
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 19
    Maria Jarosinski & Bohun
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:09,81
    Startnr: 17
    Förare: Maria Jarosinski
    Hund: Bohun
    Ras: Blandras
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,28
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,53
  • Placering: 20
    Katarina Strömberg & Fix
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:29,37
    Startnr: 7
    Förare: Katarina Strömberg
    Hund: Amorras Fridfulla Fridolf
    Ras: Dvärgschnauzer Svart & Silver
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,40
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,97
  • Placering: 21
    Maria Evertsson & Pluto
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:31,69
    Startnr: 8
    Förare: Maria Evertsson
    Hund: Pluto
    Ras: Blandras
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,22
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,47
  • Placering: 22
    Susanne Eriksson & Amber
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:33,54
    Startnr: 13
    Förare: Susanne Eriksson
    Hund: Gnällspikens Amber Queen
    Ras: Borderterrier
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,66
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,88
  • Placering: 23
    Mia Hallman & Cassatas Specific Savannah
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:48,98
    Startnr: 3
    Förare: Mia Hallman
    Hund: Cassatas Specific Savannah
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,35
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,63
  • Placering: 24
    Linda Löfberg & Alvin
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 06:21,09
    Startnr: 14
    Förare: Linda Löfberg
    Hund: Enchanting Cocker's Spicey Myrten
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,09
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 25
    Cassandra Eridwen & Charlie
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 06:54,72
    Startnr: 15
    Förare: Cassandra Eridwen
    Hund: Stjärnicas Access
    Ras: Amerikansk Cocker Spaniel
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,72
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 26
    Kerstin Wickman & Milla
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 06:56,75
    Startnr: 6
    Förare: Kerstin Wickman
    Hund: Greta-Blessed 
    Ras: Portugisisk Vattenhund
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,75
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 27
    Linda Ivarsson & Dennis
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 07:18,25
    Startnr: 10
    Förare: Linda Ivarsson
    Hund: Li Line's Dreams Of Stardom
    Ras: Shetland Sheepdog
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,25
  • Placering: 28
    Petra Lövgren & Alice
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 07:20,56
    Startnr: 5
    Förare: Petra Lövgren
    Hund: Lisslindas Elvira Madigan
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,56
  • Placering: 29
    Lena centerholt & Asta
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 08:05,41
    Startnr: 9
    Förare: Lena Centerholt
    Hund: Birdie Nam Nam Ccr's Jenka
    Ras: Golden Retriever
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:05,41
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 30
    Mia Cangren Malmberg & Inka
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 7 Totaltid: 06:21,03
    Startnr: 5
    Förare: Mia Cangren Malmberg
    Hund: Aspirant's Inka
    Ras: Tysk Schäferhund 
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,03
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 31
    Agneta Karlsson & Sotte
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 7 Totaltid: 07:47,15
    Startnr: 15
    Förare: Agneta Karlsson
    Hund: Meet Myown Sotte Papagiannopoulus
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:47,15
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00