TEM 2019-06-07 Sysslebäck

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: C:nas Triss

Totalresultat för TEM NW1 Behållare

Domare 1: Michael Hedman

  • Placering: 1
    Ingela Marcusson & Joy
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 00:57,67
    Startnr: 23
    Förare: Ingela Marcusson
    Hund: Bright Rivers Ray Of Light
    Ras: Shetland Sheepdog
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,04
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,50
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,07
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:04,06
  • Placering: 2
    Veronica Laitinen & Ferry
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:03,03
    Startnr: 4
    Förare: Veronica Laitinen
    Hund: Prowess Midsummer Miracle
    Ras: Golden retriever
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,50
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,81
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,22
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,50
  • Placering: 3
    Madelaine Cozzi & Wilma
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:09,04
    Startnr: 14
    Förare: Madelaine Cozzi
    Hund: Wilma
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,29
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,41
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,50
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,84
  • Placering: 4
    Lisbeth Lisshammar & Julia
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:11,87
    Startnr: 5
    Förare: Lisbeth Lisshammar
    Hund: Vitahotellets Anne of Cleves
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,31
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,53
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,03
  • Placering: 5
    Lotta Adehed & Maya
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:18,11
    Startnr: 18
    Förare: Lotta Adehed
    Hund: Tripolis New Romance
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,66
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,63
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,88
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:05,94
  • Placering: 6
    Susanne Nilsson & Jackie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:22,63
    Startnr: 13
    Förare: Susanne Nilsson
    Hund: Nilac's Annie
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,75
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,75
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,97
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,16
  • Placering: 7
    Gudrun Löfgren & Gibzon
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:25,07
    Startnr: 21
    Förare: Gudrun Löfgren
    Hund: Qiwron's Gibzon
    Ras: Australian kelpie
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,38
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,35
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,72
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:04,62
  • Placering: 8
    Susanne Järhed & Bosse
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:28,39
    Startnr: 10
    Förare: Susanne Järhed
    Hund: Nuits Monterosso
    Ras: Bracco Italiano
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,60
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,66
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,63
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,50
  • Placering: 9
    Lars-Göran Eskilsson & Bianca
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:29,46
    Startnr: 3
    Förare: Lars-Göran Eskilsson
    Hund: Soul to Soul Riccadonna Bianca
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,03
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,09
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,50
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:04,84
  • Placering: 10
    Anette Alvarsson & Bonnie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:43,39
    Startnr: 8
    Förare: Anette Alvarsson
    Hund: Fondador Bonny Bee
    Ras: Kromfohrländer
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,25
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,06
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,65
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,43
  • Placering: 11
    Fredrika Jonasson & Chi
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:56,07
    Startnr: 2
    Förare: Fredrika Jonasson
    Hund: Good Girl's Chi Chi
    Ras: Parson russell terrier
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,09
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,94
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,04
  • Placering: 12
    Elaine Dehn & Åska
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:59,25
    Startnr: 9
    Förare: Elaine Dehn
    Hund: Ekeröds Åska
    Ras: Dansk svensk gårdshund
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,44
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,15
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,44
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,22
  • Placering: 13
    Lena Holm & Welma
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:25,00
    Startnr: 11
    Förare: Lena Holm
    Hund: Freckles Bella Notte
    Ras: Welsh springer spaniel
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,69
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,06
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,50
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,75
  • Placering: 14
    Monica Torsteinsen & Maja
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:26,22
    Startnr: 12
    Förare: Monica Torsteinsen
    Hund: Scheffelfältets Ricciolina Maja
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,16
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,37
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,75
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:04,94
  • Placering: 15
    Cathrin Zackariasson & Ozzy
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:42,40
    Startnr: 20
    Förare: Cathrin Zackariasson
    Hund: Jumping All Over Capricorn Jr
    Ras: Pinscher
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,18
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,47
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,37
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,38
  • Placering: 16
    Trudy Colijn & Osa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:45,85
    Startnr: 1
    Förare: Trudy Colijn
    Hund: Misthy's Friend Osa
    Ras: Vit herdehund
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,19
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,38
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,28
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,00
  • Placering: 17
    Heléne Berzelius & Balder
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:20,66
    Startnr: 19
    Förare: Heléne Berzelius
    Hund: Happy Pearls Dark Heaven
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,47
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,88
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,47
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,84
  • Placering: 18
    Annett Klöpper Sundqvist & Elvis
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 02:14,94
    Startnr: 6
    Förare: Annett Klöpper Sundqvist
    Hund: Elvis
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,97
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,90
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,07
  • Placering: 19
    Ida Fjällborg & Trix
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:07,22
    Startnr: 17
    Förare: Ida Fjällborg
    Hund: Magleddies Always
    Ras: Pinscher
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,50
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,72
  • Placering: 20
    Johanna Juntti & Izaac
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 05:08,28
    Startnr: 22
    Förare: Johanna Juntti
    Hund: DeepEyes Live Long & Prosper VII
    Ras: Australian kelpie
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,50
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,78
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 21
    Tanja Hanni & Prinsen
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 04:15,37
    Startnr: 15
    Förare: Tanja Hanni
    Hund: Lizwiks Prins-Adrian
    Ras: Dansk svensk gårdshund
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,09
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:09,28
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 22
    Helen Sjölund & Elvira
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 05:00,46
    Startnr: 16
    Förare: Helen Sjölund
    Hund: Erlkings Plymouth Fury
    Ras: Affenpinscher
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,46
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 23
    Annica Holmström & Kaxa
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 00:31,03
    Startnr: 24
    Förare: Annica Holmström
    Hund: Huset Kromi's Flora
    Ras: Kromfohrländer
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 00:00,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 00:00,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,03
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 00:00,00