Vårnosen TEM 2021-06-16 Grödinge

Arrangör: Botkyrka Brukshundklubb
Anordnare: Botkyrka Brukshundklubb

Totalresultat för TEM NW1 Utomhus

Domare 1: Lena Östman Domare 2: Lotta Bauer

  • Placering: 1
    Helena Eriksson & Vilma
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:56,90
    Startnr: 18
    Förare: Helena Eriksson
    Hund: Twinkle out and out
    Ras: Cocker spaniel
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,81
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,25
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,90
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,94
  • Placering: 2
    Eva Carlsson & Zally
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:57,59
    Startnr: 6
    Förare: Eva Carlsson
    Hund: Zally
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,27
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,00
    SSE
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,88
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,44
  • Placering: 3
    Francine Skoglund & Cookie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:04,01
    Startnr: 10
    Förare: Francine Skoglund
    Hund: Redspot's Clara Cookie Dough
    Ras: Welsh Springer Spaniel
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,91
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,16
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,19
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,75
  • Placering: 4
    Britt Nylund & Nalle
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:20,53
    Startnr: 1
    Förare: Britt Nylund
    Hund: Nalle
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,97
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,78
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,22
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,56
  • Placering: 5
    Karin Carlberg Ernflo & Lusta
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:52,57
    Startnr: 20
    Förare: Karin Carlberg Ernflo
    Hund: Grålötens Linje Lusta
    Ras: Västgötaspets
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,63
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,25
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,59
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,10
  • Placering: 6
    Karin Köbin & Bosse
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:18,51
    Startnr: 16
    Förare: Karin Köbin
    Hund: Kurbitz Foo Fighter´s my hero
    Ras: Portugisisk Vattenhund
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,91
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:57,38
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,78
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,44
  • Placering: 7
    Eva-Lotta Ringius & Florida
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:25,92
    Startnr: 17
    Förare: Eva-Lotta Ringius
    Hund: Segerforsens Just Look at Me
    Ras: Belgisk Vallhund Tervueren
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,78
    SSE
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,87
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,90
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,37
  • Placering: 8
    Maria Wikzén & Försvarsmaktens Moya
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:28,09
    Startnr: 11
    Förare: Maria Wikzén
    Hund: Försvarsmaktens Moya
    Ras: Tysk schäferhund
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,50
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:48,12
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,72
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,75
  • Placering: 9
    Jenny Wallin & Jördis
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:54,62
    Startnr: 5
    Förare: Jenny Wallin
    Hund: SE VCH Dom Corgi Cheeky Smile
    Ras: Welsh corgi cardigan
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,25
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,94
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,28
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,15
  • Placering: 10
    Elisabeth Wachtmeister & Faxe
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 04:40,22
    Startnr: 3
    Förare: Elisabeth Wachtmeister
    Hund: Silvertass
    Ras: Labrador retriever
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,06
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:27,25
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,94
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,97
  • Placering: 11
    Margareta Svedlund & Stina
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 1 Totaltid: 05:22,99
    Startnr: 8
    Förare: Margareta Svedlund
    Hund: Freckles Kalabalik
    Ras: Welsh springer spaniel
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,59
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,62
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:00,78
  • Placering: 12
    Gunilla Falck & Lacka
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:22,61
    Startnr: 9
    Förare: Gunilla Falck
    Hund: Skogsbygdens Luna Lack
    Ras: Västgötaspets
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,21
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,12
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,28
  • Placering: 13
    Catrine Lindström & Lo
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:00,26
    Startnr: 2
    Förare: Catrine Lindström
    Hund: Csillagosz Lee Loo
    Ras: Pumi
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,34
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,32
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,60
  • Placering: 14
    Ingrid Andersson & Charlie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:11,87
    Startnr: 13
    Förare: Ingrid Andersson
    Hund: Graceline's Morandina
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,22
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,28
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,37
  • Placering: 15
    Gunilla Essland & Lufsen
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:35,97
    Startnr: 15
    Förare: Gunilla Essland
    Hund: Lufsen
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:41,37
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,53
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,07
  • Placering: 16
    Susanne olsson & Jessie
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:07,29
    Startnr: 12
    Förare: Susanne olsson
    Hund: Manaca's Makes Sense
    Ras: Cocker spaniel
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,66
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,63
  • Placering: 17
    Sirpa Lindberg & Julia
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 06:47,91
    Startnr: 4
    Förare: Sirpa Lindberg
    Hund: Sunny-Hill's Just a Star
    Ras: Shetland Sheepdog
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,91
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 18
    Viveca Ericson & Honey
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 3 Totaltid: 06:16,00
    Startnr: 14
    Förare: Viveca Ericson
    Hund: Shelfield Hot Stuff
    Ras: Shetland sheepdog
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,00
  • Placering: 19
    Isabella Lindell & Dexter
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 5 Totaltid: 06:17,72
    Startnr: 7
    Förare: Isabella Lindell
    Hund: Lagottessa Ciuffolotto
    Ras: Lagotto romagnolo
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,72
  • Placering: 20
    Lena Mårtenson Tingstam & Tira
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 06:26,82
    Startnr: 19
    Förare: Lena Mårtenson Tingstam
    Hund: Upper Crust's Dakota Dream Catcher
    Ras: Parson russell terrier
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,82