TEM 2019-05-03 Sysslebäck

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: C:nas Triss

Totalresultat för TEM NW1 Utomhus

Domare 1: Maria Ihrén

  • Placering: 1
    Jeanette Arnesson & Drömma
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:21,44
    Startnr: 2
    Förare: Jeanette Arnesson
    Hund: Candygolds Zamira’s Secret Dream
    Ras: Cavalier king charles spaniel
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,93
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,16
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,03
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,32
  • Placering: 2
    Mia Eskilsson & Diva
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:21,88
    Startnr: 7
    Förare: Mia Eskilsson
    Hund: Soul to Soul Diva Di Mondovi
    Ras: Lagotto romagnolo
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,53
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,47
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,78
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,10
  • Placering: 3
    Gunilla Innanfors & Amira
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:42,20
    Startnr: 6
    Förare: Gunilla Innanfors
    Hund: Agildes Ready for Attention
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriver
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,47
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,10
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,97
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,66
  • Placering: 4
    Annelie Johannesson & Daizy
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:58,73
    Startnr: 12
    Förare: Annelie Johannesson
    Hund: Daizy
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,63
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,29
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,72
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,09
  • Placering: 5
    Annett Klöpper Sundqvist & Elvis
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:13,79
    Startnr: 4
    Förare: Annett Klöpper Sundqvist
    Hund: Elvis
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,41
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,20
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,81
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,37
  • Placering: 6
    Marie Jonsson & Nemo
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:30,31
    Startnr: 13
    Förare: Marie Jonsson
    Hund: Diplomatic's Udolpho Pary
    Ras: Grand danois
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,28
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,69
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,81
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,53
  • Placering: 7
    Marit Andersson & Adele
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 01:24,82
    Startnr: 1
    Förare: Marit Andersson
    Hund: Prowess Midsummer Missy
    Ras: Golden retriever
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,84
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,13
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:19,38
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,47
  • Placering: 8
    Daniel Brattén & Nato
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 03:23,61
    Startnr: 8
    Förare: Daniel Brattén
    Hund: Nato
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:31,75
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,91
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,97
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,98
  • Placering: 9
    Birgitta Håbäck & Grey
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 2 Totaltid: 04:36,03
    Startnr: 10
    Förare: Birgitta Håbäck
    Hund: Björnåns G Grey
    Ras: Irländsk Röd Setter
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:15,19
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:36,15
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:18,66
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,03
  • Placering: 10
    Ulla Andersson & Eyesy
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:54,94
    Startnr: 3
    Förare: Ulla Andersson
    Hund: Prowess Eyesight
    Ras: Golden retriever
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,91
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,06
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,97
  • Placering: 11
    Ingemar Ekland & Soul to Soul Eagle Eye Eddie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 07:13,06
    Startnr: 11
    Förare: Ingemar Ekland
    Hund: Soul to Soul Eagle Eye Eddie
    Ras: Lagotto Romangolo
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,94
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,31
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:43,81
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 12
    Rita Hillring & Alva
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 06:09,25
    Startnr: 5
    Förare: Rita Hillring
    Hund: SEVCH Line Sam A Moment Of Happines
    Ras: Cocker spaniel
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:24,22
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,94
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,09
  • Placering: 13
    Elisabeth Ekland & Asta
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 08:27,82
    Startnr: 9
    Förare: Elisabeth Ekland
    Hund: Blixtra Belladonna
    Ras: Lagotto Romangolo
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,85
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,97
  • Placering: 14
    Helen Sjölund & Elvira
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 08:37,09
    Startnr: 14
    Förare: Helen Sjölund
    Hund: Erlkings Plymouth Fury
    Ras: Affenpinscher
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,34
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,75
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00