TEM 2019-12-17 Göteborg

Arrangör: SBK Göteborgsavdelning
Anordnare: SBK Göteborgsavdelningen

Totalresultat för TEM NW1 Behållare

Domare 1: Lotta Castell Domare 2: Annica Johansson

  • Placering: 1
    Malin Helltén & Inca
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 00:51,75
    Startnr: 10
    Förare: Malin Helltén
    Hund: Mandylike’s Inca
    Ras: Labrador retriever
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,50
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,15
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,32
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,78
  • Placering: 2
    Mia Tegbrant & Lava
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:05,12
    Startnr: 3
    Förare: Mia Tegbrant
    Hund: Flushpoint What A Navigator
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,40
    SSE
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,28
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,44
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,00
  • Placering: 3
    Christine Tinder & Agnes
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:12,25
    Startnr: 5
    Förare: Christine Tinder
    Hund: Guldkulans Blue Lavender
    Ras: CockerSpanile
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,87
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,47
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,81
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,10
  • Placering: 4
    Linda Petersson & Holger
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:19,07
    Startnr: 14
    Förare: Linda Petersson
    Hund: Blue Aylas Holger Hagel
    Ras: Fransk bulldogg
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,60
    SSE
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,07
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,25
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,15
    SSE
  • Placering: 5
    Caroline Edsgren & Svea
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:19,19
    Startnr: 13
    Förare: Caroline Edsgren
    Hund: Ridgerules Treasured Aayla
    Ras: Rhodesian Ridgeback
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,88
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,97
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,25
    SSE
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,09
    SSE
  • Placering: 6
    Andrea Kristoffersson & Daisy
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:21,00
    Startnr: 7
    Förare: Andrea Kristoffersson
    Hund: Little Frogs Calyptra Sauvignon
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,54
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,65
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,41
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,40
  • Placering: 7
    Monika Rundqvist & Sunday
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:46,16
    Startnr: 15
    Förare: Monika Rundqvist
    Hund: Door Keepers Sunday Kiss
    Ras: Australian shepherd
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,22
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,47
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,91
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,56
    SSE
  • Placering: 8
    Lars-Erik Ejdebäck & Bubbles
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:06,67
    Startnr: 9
    Förare: Lars-Erik Ejdebäck
    Hund: Solid Harmony's Roman Style
    Ras: cocker spaniel
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,54
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,25
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,82
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,06
  • Placering: 9
    Bodil Johansson & Blondie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:12,43
    Startnr: 16
    Förare: Bodil Johansson
    Hund: Cameron Lucky One
    Ras: Irish softcoated wheaten terrier
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,53
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,19
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,90
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,81
  • Placering: 10
    Annika Sahlin & Bonus
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 02:02,88
    Startnr: 6
    Förare: Annika Sahlin
    Hund: Verbascum Nigrum Rubus
    Ras: Labrador retriever
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,97
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,06
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:05,85
    SSE
  • Placering: 11
    Anna Barnö & Majken
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 02:14,96
    Startnr: 8
    Förare: Anna Barnö
    Hund: Songbirds Delia
    Ras: Labrador
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,43
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:05,53
  • Placering: 12
    Katarina Eriksson & Jonna
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 02:33,59
    Startnr: 4
    Förare: Katarina Eriksson
    Hund: Tanspots Jet Streams Jonna-Jet Set
    Ras: Lancashire heeler
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,84
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,28
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,47
  • Placering: 13
    Christina Battison & Jessie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 02:58,04
    Startnr: 12
    Förare: Christina Battison
    Hund: Jessie
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,87
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:49,04
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,13
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 14
    Ingalill Steier & Mitzi
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 03:41,06
    Startnr: 2
    Förare: Ingalill Steier
    Hund: Goldmoores Just Me
    Ras: Engelsk Springerspaniel
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,75
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,31
  • Placering: 15
    Karin Obermüller & Hubbe
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 05:31,50
    Startnr: 1
    Förare: Karin Obermüller
    Hund: Guldstrimman's Hela Havet Stormar
    Ras: Golden retriever
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,50
  • Placering: 16
    Alla moment ej genomförda
    Bengt-Owe Carlsson & Vaktas Haffa
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 12 Totaltid: 06:00,00
    Startnr: 11
    Förare: Bengt-Owe Carlsson
    Hund: Vaktas Haffa
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 01:30,00