Dala-Nosen NW1 TEM Behållare TEM 2019-02-16 Rättvik

Arrangör: Gagnef-Floda Brukshundklubb
Anordnare: Gagnef-Floda Brukshundsklubb

Totalresultat för TEM NW1 Behållare

Domare 1: Anneli Johansson Domare 2: Mats Hedlund

  • Placering: 1
    Anna-Lena Arvidsson & Jutzi
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:53,61
    Startnr: 6
    Förare: Anna-Lena Arvidsson
    Hund: Arligos Nordic Light
    Ras: Labrador retriever
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,18
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,09
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,56
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,78
  • Placering: 2
    Linda Fogelquist Hedwall & Vill-Gott
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 01:55,27
    Startnr: 10
    Förare: Linda Fogelquist Hedwall
    Hund: RLD N Conover's Liquorice Frog
    Ras: Labrador retriever
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:03,87
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,15
    SSE
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,25
    SSE
  • Placering: 3
    Joakim Bolin & Frank
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 02:05,55
    Startnr: 8
    Förare: Joakim Bolin
    Hund: ACT’s for Mission Lucky
    Ras: Labrador retriever
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,29
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:04,22
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,04
  • Placering: 4
    Katarina Sjöström & Jessi
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 02:16,27
    Startnr: 23
    Förare: Katarina Sjöström
    Hund: Karriärs In Your Eyes
    Ras: Labrador
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,90
    SSE
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:04,15
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,22
  • Placering: 5
    Anna Roos & Flash
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 02:24,97
    Startnr: 25
    Förare: Anna Roos
    Hund: Cajiro’s Flashback
    Ras: Aussie
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,28
    SSE
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,28
    SSE
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,41
    SSE
  • Placering: 6
    Susanne Eriksson & Amber
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:02,28
    Startnr: 18
    Förare: Susanne Eriksson
    Hund: Gnällspikens Amber Queen
    Ras: Borderterrier
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,19
    SSE
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,09
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,00
  • Placering: 7
    Malin Holm & Flex
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:03,38
    Startnr: 4
    Förare: Malin Holm
    Hund: Aktiviva's Herz Di Matti
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,81
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,69
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,88
  • Placering: 8
    Carina Berglund & Crikk
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:05,10
    Startnr: 24
    Förare: Carina Berglund
    Hund: Easy Unforgettable
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,59
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,23
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,28
  • Placering: 9
    Gunnel Lundström & Örjan
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:21,56
    Startnr: 7
    Förare: Gunnel Lundström
    Hund: Dogtrix Drambuie
    Ras: Chihuahua Korthår
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,65
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,32
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,59
    SSE
  • Placering: 10
    Anna-Lena Holgersson & Asta
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:47,16
    Startnr: 9
    Förare: Anna-Lena Holgersson
    Hund: ACT'S FOR MISSION CASSIE
    Ras: Labrador Retriver
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,85
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,34
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,97
  • Placering: 11
    Anneli Lindh & Saivi
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 02:18,10
    Startnr: 5
    Förare: Anneli Lindh
    Hund: Gátchis Bargi Saivi
    Ras: Lapsk Vallhund
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:26,41
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,44
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,25
  • Placering: 12
    Gunilla Innanfors & Amira
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 03:17,35
    Startnr: 13
    Förare: Gunilla Innanfors
    Hund: Agildes Ready for Attention
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriver
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,85
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,50
  • Placering: 13
    Maria Eriksson & Ted
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 03:25,35
    Startnr: 2
    Förare: Maria Eriksson
    Hund: Redqliff's It's Me Icon
    Ras: Australian kelpie
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,28
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,07
  • Placering: 14
    Åsa Nord & Kalle
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 03:28,32
    Startnr: 19
    Förare: Åsa Nord
    Hund: Tingvell's Unbreakable
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,22
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,10
  • Placering: 15
    Helen Loning & Walter
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 03:30,81
    Startnr: 17
    Förare: Helen Loning
    Hund: Hübinettans Rumpelstiltskin
    Ras: Irish softcoated Wheaten Terrier
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,78
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,03
  • Placering: 16
    Malin Ors & Tyko
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 03:34,07
    Startnr: 16
    Förare: Malin Ors
    Hund: Wilmris Feel The breeze
    Ras: Irish softcoated wheaten terrier
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,72
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,35
  • Placering: 17
    Inger Olsson & Jaska
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 03:52,03
    Startnr: 21
    Förare: Inger Olsson
    Hund: Black Blossom Lady Jaska
    Ras: Finsk lapphund
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,97
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,06
  • Placering: 18
    Lena Ericson Lind & Nisse
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 04:05,47
    Startnr: 1
    Förare: Lena Ericson Lind
    Hund: O'Rowanne B B King
    Ras: Irländsk terrier
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,50
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,97
  • Placering: 19
    Eva Lindh Waterworth & Milla
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 03:43,70
    Startnr: 20
    Förare: Eva Lindh Waterworth
    Hund: Domestic Dark Diving In Delaware
    Ras: Pudel stor
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,63
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,07
  • Placering: 20
    Julia Gruschka & Leija
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 05:11,31
    Startnr: 11
    Förare: Julia Gruschka
    Hund: Leija
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,31
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 21
    Sussie & Hemi
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 04:37,09
    Startnr: 12
    Förare: Susanne Anderson
    Hund: Oden-staff Iron Man
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,09
    SSE
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 22
    Christine Fast & Queenie
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 04:44,34
    Startnr: 3
    Förare: Christine Fast
    Hund: Fidelhof Queen
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,34
  • Placering: 23
    Ida Fjällborg & Penny
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 05:03,75
    Startnr: 15
    Förare: Ida Fjällborg
    Hund: Ishbels Penny Lane
    Ras: Pinscher
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,75
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 24
    Jannett Källänge & ZORAYA
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 05:14,56
    Startnr: 14
    Förare: Jannett Källänge
    Hund: TEQUILAVILLE’S ZORAYA
    Ras: Bichon havanais
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,56
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 25
    Rebecca Persson & Iris
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 05:35,78
    Startnr: 22
    Förare: Rebecca Persson
    Hund: Iris
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,78
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00