TEM 2019-11-23 Kils kommun

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Natural Open Sense (Marie Bankhed)

Totalresultat för TEM NW1 Behållare

Domare 1: Marie Bankhed

  • Placering: 1
    Malin Nelson & Iver
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:39,96
    Startnr: 15
    Förare: Malin Nelson
    Hund: Gränstorps Cetus
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,37
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,43
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,31
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,85
  • Placering: 2
    Anja Farken & Milo
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:43,64
    Startnr: 4
    Förare: Anja Farken
    Hund: Milo
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,25
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,90
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,96
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,53
  • Placering: 3
    Åsa Lundberg & Tine
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:11,54
    Startnr: 10
    Förare: Åsa Lundberg
    Hund: Huntrets Tajgabeckasin
    Ras: Labrador retriever
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,75
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,85
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,60
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,34
  • Placering: 4
    Ann Johansson & Mowgli
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:49,16
    Startnr: 3
    Förare: Ann Johansson
    Hund: Stabykrokens Believe In Hermes
    Ras: Stabijhoun
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,19
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,31
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,44
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,22
  • Placering: 5
    Helén Bergman & Frasse
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:56,66
    Startnr: 7
    Förare: Helén Bergman
    Hund: Frasse
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,97
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,44
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,25
  • Placering: 6
    Yvette Marmon & Elsa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 02:01,47
    Startnr: 17
    Förare: Yvette Marmon
    Hund: Elsa
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,22
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,53
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:33,47
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,25
  • Placering: 7
    Elina Olsson & Sai
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 02:43,12
    Startnr: 6
    Förare: Elina Olsson
    Hund: Daloro Gårdens Darth Sai
    Ras: Miniature American Shepherd
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,65
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:15,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:05,91
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,56
  • Placering: 8
    Anette Alvarsson & Bonnie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:14,22
    Startnr: 16
    Förare: Anette Alvarsson
    Hund: Fondador Bonny Bee
    Ras: Kromfohrländer
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,88
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:15,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,72
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,62
  • Placering: 9
    Åsa Gravander & Mika
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:35,78
    Startnr: 9
    Förare: Åsa Gravander
    Hund: Explicits A Diamond Is For Ever
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:15,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,81
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,93
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,04
  • Placering: 10
    Annett Klöpper Sundqvist & Elvis
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:48,53
    Startnr: 11
    Förare: Annett Klöpper Sundqvist
    Hund: Elvis
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,09
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,78
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:15,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,66
  • Placering: 11
    Agneta Wändell & Sigge
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 03:46,22
    Startnr: 14
    Förare: Agneta Wändell
    Hund: Gullvivebackens Cornelius
    Ras: dansksvensk gårdshund
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:15,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,72
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,06
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:13,44
  • Placering: 12
    Eva Hallén & Soraya
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 04:25,15
    Startnr: 5
    Förare: Eva Hallén
    Hund: Aya
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,47
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,03
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,65
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:15,00
  • Placering: 13
    Linda Petersson & Holger
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 4 Totaltid: 03:28,06
    Startnr: 12
    Förare: Linda Petersson
    Hund: Blue Aylas Holger Hagel
    Ras: Fransk bulldogg
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,03
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:18,19
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:29,84
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:15,00
  • Placering: 14
    Ingrid Johansson & Kakan
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 07:08,00
    Startnr: 18
    Förare: Ingrid Johansson
    Hund: Ripplings Catarina
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:15,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:15,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,43
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,57
  • Placering: 15
    Gun-Britt Nilsson & Marissa
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:00,97
    Startnr: 25
    Förare: Gun-Britt Nilsson
    Hund: Aviatrix's Girl Crush
    Ras: Beagle
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,44
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:15,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:15,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,53
  • Placering: 16
    Peter Borglund & Sammie
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:41,06
    Startnr: 21
    Förare: Peter Borglund
    Hund: Magic Storm:s Signor Sammie
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,09
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:03,97
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:15,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:15,00
  • Placering: 17
    Kristina Westerlind & Dagny
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:45,38
    Startnr: 23
    Förare: Kristina Westerlind
    Hund: Siripiri Vilja
    Ras: Chihuahua, korthårig
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:15,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,78
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,60
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:15,00
  • Placering: 18
    Gunilla Sandberg & Alice
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:13,90
    Startnr: 24
    Förare: Gunilla Sandberg
    Hund: Tassis Russian Gardenia
    Ras: Dvärgpudel
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:15,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:15,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,47
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,43
  • Placering: 19
    Katinka Klockljung & Majgull
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 08:12,12
    Startnr: 13
    Förare: Katinka Klockljung
    Hund: Lärkahalls Maigold Morningstar
    Ras: Norwichterrier
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,12
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:15,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:15,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:15,00
  • Placering: 20
    Gunilla Innanfors & Vinnie
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 07:35,35
    Startnr: 1
    Förare: Gunilla Innanfors
    Hund: Hut's Miss Eliza
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriver
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,35
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:15,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:15,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:15,00
  • Placering: 21
    Christine Fast & Chilli
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 2 Totaltid: 09:00,00
    Startnr: 20
    Förare: Christine Fast
    Hund: Ebafarmens Chilli
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:15,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:15,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:15,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:15,00
  • Placering: 22
    Lena-Maria Nilsson & Mach
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 8 Totaltid: 09:00,00
    Startnr: 22
    Förare: Lena-Maria Nilsson
    Hund: Lundecock´s Electric Charge
    Ras: Shetland Sheepdog
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:15,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:15,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:15,00
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:15,00