MyDog TEM 2020-01-06 Göteborg

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Svenska Nose Work Klubben

Totalresultat för TEM NW2 Behållare

Domare 1: Birgitta Sondell Domare 2: Ulf Peterzon Domare 3: Annica Johansson Domare 4: Sara Lahti

  • Placering: 1
    Stefan Alfredsson & Bailey
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:05,15
    Startnr: 5
    Förare: Stefan Alfredsson
    Hund: Bailey
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,87
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,90
    SSE
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,85
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,53
  • Placering: 2
    Lotta Castell & Yippo
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:27,93
    Startnr: 2
    Förare: Lotta Castell
    Hund: Stjärnglimtens Yazz
    Ras: Golden Retriever
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,72
    SSE
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,84
    SSE
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,37
  • Placering: 3
    Jonas Eek & Zezam
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:29,69
    Startnr: 11
    Förare: Jonas Eek
    Hund: Lagottessa Peperoncino
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,69
    SSE
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,44
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,41
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,15
  • Placering: 4
    Sonja Wallin & Trolla
    Totalpoäng: 88 Totalfel: 2 Totaltid: 04:38,52
    Startnr: 15
    Förare: Sonja Wallin
    Hund: Sjövallarens Carmensita
    Ras: Bordercollie
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,78
    SSE
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,43
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,31
    Behållare
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
  • Placering: 5
    Ros-Marie Dellgran & Buddy
    Totalpoäng: 87 Totalfel: 2 Totaltid: 03:52,65
    Startnr: 16
    Förare: Ros-Marie Dellgran
    Hund: Rödtottarnas Sjöbuse
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,53
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,71
    SSE
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,41
    Behållare
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
  • Placering: 6
    Kajsa Eriksson & Jonna
    Totalpoäng: 87 Totalfel: 2 Totaltid: 04:00,33
    Startnr: 17
    Förare: Kajsa Eriksson
    Hund: Tanspots Jet Streams Jonna-Jet Set
    Ras: Lancashire heeler
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,41
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,86
    SSE
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,06
    SSE
    Behållare
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
  • Placering: 7
    Elisabeth Ekeroth & Judith
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 2 Totaltid: 03:56,21
    Startnr: 8
    Förare: Elisabeth Ekeroth
    Hund: Ammiellas Judith Prinsessa Af Veum
    Ras: Portugisisk Vattenhund
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,40
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,16
    Behållare
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,65
  • Placering: 8
    Fredrika Jonasson & Chi
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:35,07
    Startnr: 6
    Förare: Fredrika Jonasson
    Hund: Good Girl's Chi Chi
    Ras: Parson russell terrier
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,72
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,79
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,56
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
  • Placering: 9
    Julia Helmersson & Leo
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 4 Totaltid: 05:50,72
    Startnr: 3
    Förare: Julia Helmersson
    Hund: Gluntens Leopold
    Ras: Borderterrier
    Behållare
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,91
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,81
    Behållare
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
  • Placering: 10
    Susanne Johansson & Mio
    Totalpoäng: 73 Totalfel: 2 Totaltid: 05:06,24
    Startnr: 14
    Förare: Susanne Johansson
    Hund: Sångfågelns Mr Redburn
    Ras: labrador retriever
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,19
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00
    SSE
    Behållare
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 01:14,05
    Behållare
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
  • Placering: 11
    Susanne Järhed & Bosse
    Totalpoäng: 63 Totalfel: 6 Totaltid: 04:49,25
    Startnr: 13
    Förare: Susanne Järhed
    Hund: Nuits Monterosso
    Ras: Bracco Italiano
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,19
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 5
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:40,50
    Behållare
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 01:04,56
  • Placering: 12
    Yvonne Nordberg & Louisa
    Totalpoäng: 49 Totalfel: 2 Totaltid: 06:05,94
    Startnr: 7
    Förare: Yvonne Nordberg
    Hund: Choowo/Liz ziri
    Ras: Chihuahua
    Behållare
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Behållare
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 01:31,10
    Behållare
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,84