UteNosEn TEM 2018-07-10 Sollefteå

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Nose Work Norr

Totalresultat för TEM NW1 Utomhus

Domare 1: Karin Hellquist Domare 2: Birgitta Sondell

  • Placering: 1
    Kristina Aronsson & ABBE
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:49,62
    Startnr: 6
    Förare: Kristina Aronsson
    Hund: Everics Albin
    Ras: Border Collie
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,59
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:20,94
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:59,75
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,34
    SSE
  • Placering: 2
    Camilla Dahlberg & Bolero
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:25,49
    Startnr: 7
    Förare: Camilla Dahlberg
    Hund: Turbulens Bolero
    Ras: Tervueren
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,37
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,09
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,03
    SSE
  • Placering: 3
    Amanda Olofsman Mannegard & Dragonora Ima Hot Pistolero
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:34,69
    Startnr: 9
    Förare: Amanda Olofsman Mannegard
    Hund: Dragonora Ima Hot Pistolero
    Ras: Australian Shepherd
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:45,31
    SSE
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,63
    SSE
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,75
  • Placering: 4
    Pia Silling & Nori
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:11,59
    Startnr: 5
    Förare: Pia Silling
    Hund: Fairymoves Blue Velvet
    Ras: Australian Shepherd
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,34
    SSE
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,75
    SSE
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:51,50
    SSE
  • Placering: 5
    Eleanor Dahlberg & Yadi
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:39,77
    Startnr: 0
    Förare: Eleanor Dahlberg
    Hund: Antonella Von Axima
    Ras: Belgisk Vallhund/ Tervueren
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,75
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:41,87
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,15
    SSE
  • Placering: 6
    Anicka Fernström & Alice
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 08:13,19
    Startnr: 3
    Förare: Anicka Fernström
    Hund: Alice
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:51,56
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,63
  • Placering: 7
    Kajsa Abrahamsson & Fina
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 09:00,12
    Startnr: 11
    Förare: Kajsa Abrahamsson
    Hund: Fina
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,53
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:30,59
  • Placering: 8
    Britt-Mari Törnquist & Emil
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 09:10,09
    Startnr: 10
    Förare: Britt-Mari Törnquist
    Hund: Anjin's Ramon
    Ras: Schnauzer, Svart
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,09
  • Placering: 9
    Jessica Jonsson & GW
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 09:37,31
    Startnr: 1
    Förare: Jessica Jonsson
    Hund: GW
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,31
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 10
    Anna-Lena Vestman & Mimas
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 08:08,63
    Startnr: 12
    Förare: Anna-Lena Vestman
    Hund: Springerlykkans Amazing Adam
    Ras: Engelsk Springer Spaniel
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,50
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,13
  • Placering: 11
    Curt Helen & Ronni
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 07:24,48
    Startnr: 2
    Förare: Curt Helén
    Hund: Everics Ronni
    Ras: Border Collie
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,68
    SSE
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:52,80
  • Placering: 12
    Maria Evertsson & Ceira
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 3 Totaltid: 08:37,00
    Startnr: 4
    Förare: Maria Evertsson
    Hund: Mideklints Ceira
    Ras: Chihuahua KH
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,00
  • Placering: 13
    Elisabeth Löf & Gimli
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 09:10,53
    Startnr: 8
    Förare: Elisabeth Löf
    Hund: Rottfell´s Cung
    Ras: Rottweiler
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,53
  • Placering: 14
    Karin Lindberg & Enya
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 32 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 14
    Förare: Karin Lindberg
    Hund: Enya
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 8
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 8
    Tid: 02:30,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 8
    Tid: 03:00,00
    Utomhus
    Poäng: 0
    Fel: 8
    Tid: 03:00,00