Sötnosen TSM 2019-03-30 Hallstavik

Arrangör: Häverö Brukshundklubb
Anordnare: Häverö brukshundsklubb

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Lotta Bauer Domare 2: Mats Nordin

  • Placering: 1
    Birgitta Melin & Loxie
    Totalpoäng: 89 Totalfel: 1 Totaltid: 09:11,09
    Startnr: 15
    Förare: Birgitta Melin
    Hund: Loxia
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,72
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:16,37
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 2
    AnnChristin Lindholm & Alba
    Totalpoäng: 89 Totalfel: 2 Totaltid: 07:44,88
    Startnr: 7
    Förare: AnnChristin Lindholm
    Hund: Gullvivebackens Alba
    Ras: Dansksvensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,38
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:08,22
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,28
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 3
    Ylva Lundin & Märta
    Totalpoäng: 87.5 Totalfel: 2 Totaltid: 06:47,03
    Startnr: 18
    Förare: Ylva Lundin
    Hund: Märta
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:57,06
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,00
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:17,97
  • Placering: 4
    Anna Ekholm & Elis
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 1 Totaltid: 07:19,99
    Startnr: 12
    Förare: Anna Ekholm
    Hund: WildN'Beauty's Pick Me Up
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,03
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 1
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,62
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:04,34
    SSE
  • Placering: 5
    Ingrid Andersson & Charlie
    Totalpoäng: 76.5 Totalfel: 3 Totaltid: 07:51,15
    Startnr: 11
    Förare: Ingrid Andersson
    Hund: Graceline's Morandina
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 1
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,25
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,90
    Utomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 6
    Rose-Marie Lovemark & Estelle
    Totalpoäng: 76.5 Totalfel: 3 Totaltid: 08:43,85
    Startnr: 17
    Förare: Rose-Marie Lovemark
    Hund: Stargolds Royal Estelle
    Ras: Labbe
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:13,85
    Utomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 7
    Eva Kristiansson & Nellie
    Totalpoäng: 76 Totalfel: 0 Totaltid: 08:31,99
    Startnr: 21
    Förare: Eva Kristiansson
    Hund: Wow Lixoms One Lone Wolf
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,81
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,18
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 8
    Eva Bergenhill & Neil
    Totalpoäng: 74 Totalfel: 0 Totaltid: 09:44,72
    Startnr: 6
    Förare: Eva Bergenhill
    Hund: Geltman's The Eagle Has Landed
    Ras: Welsh springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,81
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:14,91
    Utomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 9
    Maria Blomberg & Yin
    Totalpoäng: 74 Totalfel: 2 Totaltid: 09:21,25
    Startnr: 22
    Förare: Maria Blomberg
    Hund: Yin
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,34
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:55,91
    Utomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 10
    Mariana Gretener & Viggo
    Totalpoäng: 74 Totalfel: 4 Totaltid: 09:28,47
    Startnr: 23
    Förare: Mariana Gretener
    Hund: Hunter's Moonlight Flying Viggo
    Ras: Tollare
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,47
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 11
    Ullis & Nemo
    Totalpoäng: 72.5 Totalfel: 2 Totaltid: 07:18,35
    Startnr: 1
    Förare: Ulrika Forsius
    Hund: Lundens Bellagotto Twilight
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,88
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:31,47
  • Placering: 12
    Elisabeth Edlund & Gillan
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 4 Totaltid: 08:24,56
    Startnr: 5
    Förare: Elisabeth Edlund
    Hund: Zathungens Gillan
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,81
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:43,75
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 13
    Anneli Eriksson & Luna
    Totalpoäng: 61.5 Totalfel: 2 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 14
    Förare: Anneli Eriksson
    Hund: Gunlake do lalala
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 14
    Linnea Eklund & Janis
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 2 Totaltid: 08:06,59
    Startnr: 9
    Förare: Linnea Eklund
    Hund: Janis
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,15
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,44
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 15
    Ulla Söderbärg & Exi
    Totalpoäng: 51.5 Totalfel: 6 Totaltid: 08:25,22
    Startnr: 3
    Förare: Ulla Söderbärg
    Hund: Waterpassion's Eastsea Exi
    Ras: Portugisisk vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,22
    Utomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 16
    Hans Nilsson & Nemo
    Totalpoäng: 51.5 Totalfel: 6 Totaltid: 09:19,94
    Startnr: 19
    Förare: Hans Nilsson
    Hund: Springer Nova's Nemo of DeYe
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriver
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:49,94
    Utomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 17
    Ann-Britt Wåhlin & Ninja
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 09:43,53
    Startnr: 25
    Förare: Ann-Britt Wåhlin
    Hund: Ninja
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,53
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 18
    Agneta Cottin & Isis
    Totalpoäng: 47.5 Totalfel: 0 Totaltid: 08:29,25
    Startnr: 13
    Förare: Agneta Cottin
    Hund: Mironik's Isis
    Ras: Collie, korthårig
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,25
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 19
    Anette Hagman & Pixy
    Totalpoäng: 47.5 Totalfel: 0 Totaltid: 08:37,56
    Startnr: 8
    Förare: Anette Hagman
    Hund: Aussie Gården's Pixy Like Eyebright
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,56
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 20
    Rolf Lind & Sixten Buhund
    Totalpoäng: 47.5 Totalfel: 3 Totaltid: 09:07,00
    Startnr: 16
    Förare: Rolf Lind
    Hund: Sixten
    Ras: Norsk buhund
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 21
    Lena Östman & Fille
    Totalpoäng: 47.5 Totalfel: 4 Totaltid: 08:24,47
    Startnr: 10
    Förare: Lena Östman
    Hund: Dog Flash's Westfield
    Ras: Jack Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,47
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 22
    Francine Skoglund & Cookie
    Totalpoäng: 46 Totalfel: 2 Totaltid: 08:08,44
    Startnr: 4
    Förare: Francine Skoglund
    Hund: Redspot's Clara Cookie Dough
    Ras: Welsh Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,29
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 03:38,15
  • Placering: 23
    Emilie Fridlund & Elit
    Totalpoäng: 38 Totalfel: 4 Totaltid: 09:47,71
    Startnr: 26
    Förare: Emilie Fridlund
    Hund: Diamonds of Aros I Want It All Elit
    Ras: Dvärgpinscher
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,71
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 24
    Marie Inglund & Alva
    Totalpoäng: 37.5 Totalfel: 0 Totaltid: 09:33,10
    Startnr: 2
    Förare: Marie Inglund
    Hund: Trollglitter Näsvass
    Ras: Storpudel
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:03,10
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 25
    Viveca Ericson & Honey
    Totalpoäng: 24.5 Totalfel: 6 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 24
    Förare: Viveca Ericson
    Hund: Shelfield Hot Stuff
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 26
    Helena Eriksson & Vilma
    Totalpoäng: 10 Totalfel: 2 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 20
    Förare: Helena Eriksson
    Hund: Twinkle out and out
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00