ÄlvNosen TSM 2020-07-26 Nyland

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Nose Work Norr

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Birgitta Sondell Domare 2: Karin Hällkvist

  • Placering: 1
    Maria Eriksson & Ted
    Totalpoäng: 87 Totalfel: 2 Totaltid: 07:55,34
    Startnr: 22
    Förare: Maria Eriksson
    Hund: Redqliff's It's Me Icon
    Ras: Australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,78
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,62
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:50,94
    SSE
  • Placering: 2
    Veronica Hamqvist & Zingo
    Totalpoäng: 77 Totalfel: 0 Totaltid: 06:16,44
    Startnr: 21
    Förare: Veronica Hamqvist
    Hund: Mandylike's Yours Truly
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,63
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 00:22,34
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,47
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 3
    Lena Bergström & Chuck
    Totalpoäng: 77 Totalfel: 1 Totaltid: 08:35,74
    Startnr: 23
    Förare: Lena Bergström
    Hund: Chuck
    Ras: Strävhårig vorsteh
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:41,88
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:45,45
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,41
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 4
    Malin Dahlqvist & Lincon
    Totalpoäng: 77 Totalfel: 2 Totaltid: 08:52,27
    Startnr: 8
    Förare: Malin Dahlqvist
    Hund: Lincon
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,91
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:55,93
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,43
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 5
    Ulf Peterzon & Greta
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:49,12
    Startnr: 15
    Förare: Ulf Peterzon
    Hund: Breakeout's Greta Garbo
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,53
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,50
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,09
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 6
    Andres Wimark & Chip
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 08:24,29
    Startnr: 13
    Förare: Andres Wimark
    Hund: Tollarängens Snorken
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,59
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:11,73
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,97
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 7
    Anna-Lena Vestman & Mimas
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 09:37,28
    Startnr: 32
    Förare: Anna-Lena Vestman
    Hund: Springerlykkans Amazing Adam
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,28
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 8
    Sonja Mattsson & Silogårdens Juno
    Totalpoäng: 72 Totalfel: 0 Totaltid: 08:13,47
    Startnr: 24
    Förare: Sonja Mattsson
    Hund: Silogårdens Juno
    Ras: Beauceron
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,53
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,94
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 9
    Helena Forsström-Larsson & Brizzie
    Totalpoäng: 72 Totalfel: 0 Totaltid: 08:55,81
    Startnr: 30
    Förare: Helena Forsström-Larsson
    Hund: Meabbies Brizzie
    Ras: Australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,40
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:28,35
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,06
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 10
    Ingalill Johansson & Bozze
    Totalpoäng: 72 Totalfel: 0 Totaltid: 09:08,74
    Startnr: 37
    Förare: Ingalill Johansson
    Hund: Truxelis Bozze
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,28
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:39,78
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,68
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 11
    Eleanor Dahlberg & R´Igo
    Totalpoäng: 72 Totalfel: 0 Totaltid: 09:47,41
    Startnr: 20
    Förare: Eleanor Dahlberg
    Hund: El-Jo-Mi's R'Igor Warrior Of Peace
    Ras: Belgisk vallhund/ Tervueren
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,04
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,59
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:56,78
  • Placering: 12
    Johanna Larefalk & Tiger
    Totalpoäng: 72 Totalfel: 0 Totaltid: 11:37,33
    Startnr: 11
    Förare: Johanna Larefalk
    Hund: Engine Don Vito Corleone
    Ras: Mellanpudel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,35
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:29,98
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 13
    Ulrik Nordström Löfgren & Sture
    Totalpoäng: 72 Totalfel: 2 Totaltid: 07:23,81
    Startnr: 12
    Förare: Ulrik Nordström Löfgren
    Hund: Cocofudge
    Ras: Stor pudel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:44,62
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,06
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:20,13
  • Placering: 14
    Ulrika Hedberg & Joker
    Totalpoäng: 72 Totalfel: 2 Totaltid: 07:32,18
    Startnr: 31
    Förare: Ulrika Hedberg
    Hund: Conover’s Believe The Joker
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,37
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:13,94
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,87
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 15
    Ingrid Andersson & Charlie
    Totalpoäng: 72 Totalfel: 2 Totaltid: 09:07,88
    Startnr: 2
    Förare: Ingrid Andersson
    Hund: Graceline's Morandina
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,97
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:40,94
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,97
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 16
    Barbro Ulriksson & Bosse
    Totalpoäng: 63 Totalfel: 2 Totaltid: 09:54,95
    Startnr: 25
    Förare: Barbro Ulriksson
    Hund: Macita´s Boss Bottled
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,07
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:64,88
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 17
    Stina Lifvergren & Vakkra
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 0 Totaltid: 08:33,66
    Startnr: 5
    Förare: Stina Lifvergren
    Hund: Lapinlunas Kovinkaunis
    Ras: Finsk lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,53
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:12,94
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,19
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 18
    Kristina Sjödin & Iivo
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 0 Totaltid: 11:02,50
    Startnr: 4
    Förare: Kristina Sjödin
    Hund: Apbeat Morris
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,16
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,34
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 19
    Hanna Johansson & Sally
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 3 Totaltid: 09:48,28
    Startnr: 3
    Förare: Hanna Johansson
    Hund: Prodigious Trezo Chanel
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,66
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 1
    Tid: 03:32,40
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,22
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 20
    Kristina Aronsson & ABBE
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 4 Totaltid: 09:01,28
    Startnr: 34
    Förare: Kristina Aronsson
    Hund: Everics Albin
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,94
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 03:09,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,09
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 21
    Berra & Iger
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 5 Totaltid: 11:33,00
    Startnr: 27
    Förare: Bernt Viklund
    Hund: FM Iger
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,00
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 3
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 22
    Helen Thalen & Nova
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 2 Totaltid: 07:15,43
    Startnr: 26
    Förare: Helen Thalen
    Hund: Stella-Nova
    Ras: Vit herdehund
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 00:15,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,43
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 23
    Anna Snäll & Böna
    Totalpoäng: 59 Totalfel: 4 Totaltid: 10:38,99
    Startnr: 17
    Förare: Anna Snäll
    Hund: Busligans Böna
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:13,78
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:55,21
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 24
    Erik Lifvergren & Peikko
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 09:10,24
    Startnr: 14
    Förare: Erik Lifvergren
    Hund: Lapinlunas Röllipeikko
    Ras: Finsk Lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,40
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:12,84
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 25
    Pia Silling & Nori
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 10:10,81
    Startnr: 38
    Förare: Pia Silling
    Hund: Fairymoves Blue Velvet
    Ras: AustralienShepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,50
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:22,31
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 26
    Kristina Westberg & Quintus
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 10:38,50
    Startnr: 28
    Förare: Kristina Westberg
    Hund: Svassas Easy Peasy
    Ras: Bearded collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,38
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:33,12
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 27
    Barbro Axelsson & Ice
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 10:08,06
    Startnr: 9
    Förare: Barbro Axelsson
    Hund: Ice
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,00
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 1
    Tid: 02:57,06
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 28
    Britt-Mari Törnquist & Emil
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 10:41,13
    Startnr: 7
    Förare: Britt-Mari Törnquist
    Hund: Anjins Ramon
    Ras: Schnauzer, svart
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:29,13
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:42,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 29
    Rolf Lind & Sixten Buhund
    Totalpoäng: 49 Totalfel: 0 Totaltid: 10:06,43
    Startnr: 33
    Förare: Rolf Lind
    Hund: Sixten
    Ras: Norsk buhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:29,34
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:07,09
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 30
    Anneli Hultén Åkerlund & Luna
    Totalpoäng: 49 Totalfel: 2 Totaltid: 09:15,41
    Startnr: 29
    Förare: Anneli Hultén Åkerlund
    Hund: Keramet's O' So Pretty
    Ras: Papillon
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 01:58,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:47,13
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 31
    Lena Näslund Lidström & Noomi
    Totalpoäng: 49 Totalfel: 2 Totaltid: 09:51,65
    Startnr: 39
    Förare: Lena Näslund Lidström
    Hund: Lapinlunas Voittajatar
    Ras: Finsk Lapphund
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:12,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:09,65
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 32
    Mirja Janeheim & Gibson
    Totalpoäng: 49 Totalfel: 6 Totaltid: 10:25,19
    Startnr: 1
    Förare: Mirja Janeheim
    Hund: X'elanc Fabulous Aramis
    Ras: Cavalier King Charles Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,16
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 03:00,03
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 33
    Maria Laurén & Fixxa
    Totalpoäng: 47 Totalfel: 7 Totaltid: 11:12,19
    Startnr: 35
    Förare: Maria Laurén
    Hund: Iaxedex Fixxa
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 3
    Tid: 01:42,19
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 34
    Marie Krigh & Krutow
    Totalpoäng: 37 Totalfel: 2 Totaltid: 10:44,19
    Startnr: 6
    Förare: Marie Krigh
    Hund: Mixalex Krutow
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:44,19
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 35
    Åsa Larefalk & Kita
    Totalpoäng: 37 Totalfel: 2 Totaltid: 11:52,41
    Startnr: 16
    Förare: Åsa Larefalk
    Hund: Sine Cera Killer Queen
    Ras: Mellanpudel
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:22,41
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 36
    Ewa Hedman Mikkelsen & Mizzy
    Totalpoäng: 37 Totalfel: 4 Totaltid: 11:15,03
    Startnr: 18
    Förare: Ewa Hedman Mikkelsen
    Hund: Spinnrockens Titania
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:15,03
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 37
    Birgitta Sewerin & Bizzy
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 10:33,81
    Startnr: 19
    Förare: Birgitta Sewerin
    Hund: Blue wingfire`s hypnotiq breeze
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:36,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:27,81
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00