TSM 2018-10-20 När

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Näs Hundcenter

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Bibbi Sondell

  • Placering: 1
    Emma Wallin & Ally
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:48,19
    Startnr: 15
    Förare: Emma Wallin
    Hund: Act´s For Mission Alicia
    Ras: Labrador Retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,19
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,97
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,75
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:39,28
  • Placering: 2
    Gerd Pettersson & Nella
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:00,92
    Startnr: 3
    Förare: Gerd Pettersson
    Hund: Moluckens Indra
    Ras: Golden Retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,93
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,76
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,07
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,16
  • Placering: 3
    Katarina Timander & Chili
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:20,88
    Startnr: 18
    Förare: Katarina Timander
    Hund: Chili
    Ras: Blandras
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,91
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,10
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,66
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,21
  • Placering: 4
    Marina Eklund & Samba
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:21,41
    Startnr: 24
    Förare: Marina Eklund
    Hund: Folsberga Persistent Elly
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,84
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,38
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,75
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,44
  • Placering: 5
    Emelie Karlsson & Gizmo
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:25,53
    Startnr: 21
    Förare: Emelie Karlsson
    Hund: Nicole´s Going Great
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,56
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,94
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,28
  • Placering: 6
    Annki Eriksson & Ånni
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:30,37
    Startnr: 23
    Förare: Annki Eriksson
    Hund: Redcliffe´s Ånni
    Ras: Dalmatiner
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,84
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:29,84
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,59
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,10
  • Placering: 7
    Annika Vinblad & Milton
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:38,87
    Startnr: 4
    Förare: Annika Vinblad
    Hund: Hornlakes Venturous Boy
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,34
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,69
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,90
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:55,94
  • Placering: 8
    Carina Grönlund & Issi
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:13,62
    Startnr: 19
    Förare: Carina Grönlund
    Hund: Wirneen Irtiotto
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,59
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,69
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,22
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:13,12
  • Placering: 9
    Camilla Norberg & Gypsy
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 03:40,53
    Startnr: 20
    Förare: Camilla Norberg
    Hund: Chess Player Gypsy Swing
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,12
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,16
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,94
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:36,31
  • Placering: 10
    Susanne Sandberg & Lexi
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 4 Totaltid: 05:42,47
    Startnr: 25
    Förare: Susanne Sandberg
    Hund: Lexi
    Ras: Blandras
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 3
    Tid: 01:07,56
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,63
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:49,28
  • Placering: 11
    Gunilla Wahlgren & Maja
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:46,28
    Startnr: 1
    Förare: Gunilla Wahlgren
    Hund: MV´s Svarta Maja
    Ras: Mudi
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,94
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,59
  • Placering: 12
    Bo Sjöberg & Hemi
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:15,87
    Startnr: 2
    Förare: Bo Sjöberg
    Hund: Rafiki
    Ras: Chesapeake Bay Retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 00:37,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,84
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,03
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 13
    Tina Haraldsson & Alice
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 07:01,00
    Startnr: 14
    Förare: Tina Haraldsson
    Hund: Avondale Ars Amandi
    Ras: Pudel, Stor
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,56
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,50
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:46,94
  • Placering: 14
    Siw Hederstedt & Molly
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 04:31,73
    Startnr: 10
    Förare: Siw Hederstedt
    Hund: Livsungstollarens Skrållan
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,10
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:30,13
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,50
  • Placering: 15
    Pernilla Rudin & Ture
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 4 Totaltid: 06:49,48
    Startnr: 7
    Förare: Pernilla Rudin
    Hund: Catjings Don´t Drink And Drive
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,63
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,44
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,41
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 4
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 16
    Birgitta Torndal & Night
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 04:51,22
    Startnr: 11
    Förare: Birgitta Torndal
    Hund: Conover´s New Year´s Night
    Ras: Flatcoated Retriver
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,10
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,12
  • Placering: 17
    Kajsa Holmström & Gry
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:24,16
    Startnr: 16
    Förare: Kajsa Holmström
    Hund: Sobelkustens Cheerleader
    Ras: Shetland Sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,53
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,63
  • Placering: 18
    Linda Rung & Eros
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:47,90
    Startnr: 8
    Förare: Linda Rung
    Hund: Eros
    Ras: Blandras
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,90
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,00
  • Placering: 19
    Karolina Ross & Utsi
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 05:45,82
    Startnr: 12
    Förare: Karolina Ross
    Hund: Cahppes Utsi
    Ras: Svensk Lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,16
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:39,66
  • Placering: 20
    Erik Livén & Rockamore Ginger Rogers
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 6 Totaltid: 06:01,62
    Startnr: 5
    Förare: Erik Livén
    Hund: Rockamore Ginger Rogers
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,22
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,40
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 21
    Christina Mellberg & Zennovy Iswa
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 7 Totaltid: 06:32,27
    Startnr: 13
    Förare: Christina Mellberg
    Hund: Zennovy Iswa
    Ras: Pumi
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 01:21,15
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:41,12
  • Placering: 22
    Mona Klasarve & Alice
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 1 Totaltid: 07:46,65
    Startnr: 22
    Förare: Mona Klasarve
    Hund: Alice-Tonika
    Ras: Boxer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,65
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 23
    Alla moment ej genomförda
    Annette Sjöberg & Yade
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 4 Totaltid: 08:30,00
    Startnr: 9
    Förare: Annette Sjöberg
    Hund: Yade Vom Nordexpress
    Ras: Riesenschnauzer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00