TSM 2019-09-07 Kiruna

Arrangör: Kiruna Brukshundklubb
Anordnare: Kiruna Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Annika Höri Domare 2: Per-arne Bergström Domare 3: Camilla Fagervall Domare 4: Maria Andersson

  • Placering: 1
    Catrin Rönnlund & Compis
    Totalpoäng: 90 Totalfel: 0 Totaltid: 10:05,28
    Startnr: 3
    Förare: Catrin Rönnlund
    Hund: Honeyfarms Compis
    Ras: Parson Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,22
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:58,06
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 2
    Karin Johansson & Jugah
    Totalpoäng: 89 Totalfel: 2 Totaltid: 10:46,75
    Startnr: 2
    Förare: Karin Johansson
    Hund: Hexen House Jugah
    Ras: Belgisk vallhund/tervueren
    Behållare:
    Poäng: 14
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:58,88
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:25,59
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:22,28
  • Placering: 3
    Linnéa Thyni & Hunter
    Totalpoäng: 80 Totalfel: 2 Totaltid: 08:33,47
    Startnr: 1
    Förare: Linnéa Thyni
    Hund: Soldrivans Hunter
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,91
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,56
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 4
    Anna Nordmark Björnström & Meija
    Totalpoäng: 79 Totalfel: 2 Totaltid: 10:06,97
    Startnr: 16
    Förare: Anna Nordmark Björnström
    Hund: Tranbärets Tjorven på Saltkråkan
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 14
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:38,78
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,19
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 5
    Jeanette Enryd & Dexter
    Totalpoäng: 79 Totalfel: 3 Totaltid: 11:14,59
    Startnr: 12
    Förare: Jeanette Enryd
    Hund: Silverstjärnans Forget Me Never
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 14
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:00,15
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,44
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 6
    Carmen Kroll & Rakkas
    Totalpoäng: 79 Totalfel: 4 Totaltid: 12:32,37
    Startnr: 15
    Förare: Carmen Kroll
    Hund: Chaboo's Kansas Kicker
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 14
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:32,37
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 7
    Anette Olofsson & Nikki
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 11:07,75
    Startnr: 14
    Förare: Anette Olofsson
    Hund: Gemmabo Nike
    Ras: Pudel, dvärg
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:03,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:04,75
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 8
    Susanne Lindberg & Skott
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 4 Totaltid: 09:29,37
    Startnr: 10
    Förare: Susanne Lindberg
    Hund: Blåfjellmyra's Ekko Ekko
    Ras: Grosser münsterländer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,53
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:49,68
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:15,16
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 4
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 9
    Helena Gustafsson & Mysak
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 0 Totaltid: 11:02,25
    Startnr: 8
    Förare: Helena Gustafsson
    Hund: Pos Angel Uriel
    Ras: lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,25
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 10
    Maria Esberg & Texas
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 2 Totaltid: 11:13,35
    Startnr: 17
    Förare: Maria Esberg
    Hund: Texas
    Ras: Australien shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:39,00
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:34,35
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 11
    Lizette Stålnacke Anveblad & Lexie
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 4 Totaltid: 09:49,19
    Startnr: 4
    Förare: Lizette Stålnacke Anveblad
    Hund: Que sera sera Rush
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,19
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:41,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 12
    Christina Ruth & Niki
    Totalpoäng: 64 Totalfel: 2 Totaltid: 11:20,15
    Startnr: 9
    Förare: Christina Ruth
    Hund: Niki
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 14
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,15
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 13
    Lars-åke utsi & Arrak
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 10:14,20
    Startnr: 11
    Förare: Lars-åke utsi
    Hund: Maalarigårdens paradis af phonenix
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:48,85
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,35
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 14
    Anna Eriksson & Elsa
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 12:08,13
    Startnr: 7
    Förare: Anna Eriksson
    Hund: Umanioras Promise
    Ras: Welsh springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,13
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 15
    Jenny Kalla & Saija
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 13:30,00
    Startnr: 13
    Förare: Jenny Kalla
    Hund: Joydog's Sunshine in Ashgrey
    Ras: Dvärg schnauzer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 16
    Mait Bergström & Ayla
    Totalpoäng: 45 Totalfel: 5 Totaltid: 10:57,69
    Startnr: 5
    Förare: Mait Bergström
    Hund: Ayla
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 3
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,69
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 17
    Lena Hermansen & Nimbus
    Totalpoäng: 39 Totalfel: 4 Totaltid: 13:06,07
    Startnr: 6
    Förare: Lena Hermansen
    Hund: Náste
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 14
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:06,07
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 18
    Carola Fagervall & Busa
    Totalpoäng: 15 Totalfel: 5 Totaltid: 13:30,00
    Startnr: 18
    Förare: Carola Fagervall
    Hund: Stenlyans Moonshine
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:30,00