Paradisnosen TSM 2019-11-10 Arvika

Arrangör: Arvika Brukshundklubb
Anordnare: Arvika brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Ann-louise Ryrvik Domare 2: Karin Blom

  • Placering: 1
    Elisabeth Ekeroth & Judith
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 1 Totaltid: 07:58,99
    Startnr: 3
    Förare: Elisabeth Ekeroth
    Hund: Ammiellas Judith Prinsessa Af Veum
    Ras: Portugisisk Vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,44
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,87
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 1
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:40,68
  • Placering: 2
    Britt- Marie Bäckman & Anton
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 6 Totaltid: 06:55,63
    Startnr: 24
    Förare: Britt- Marie Bäckman
    Hund: Red Royalti´s Christian Dior
    Ras: Welsh Corgi Pembroke
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:52,56
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:42,84
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 4
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,23
  • Placering: 3
    Ullis & Nemo
    Totalpoäng: 82 Totalfel: 0 Totaltid: 06:43,84
    Startnr: 10
    Förare: Ulrika Forsius
    Hund: Lundens Bellagotto Twilight
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,47
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:48,16
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,75
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 02:42,46
  • Placering: 4
    Hans Nilsson & Nemo
    Totalpoäng: 82 Totalfel: 0 Totaltid: 07:05,55
    Startnr: 7
    Förare: Hans Nilsson
    Hund: Springer Nova's Nemo of DeYe
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:45,18
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,56
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,02
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 02:59,79
    SSE
  • Placering: 5
    Annett Klöpper Sundqvist & Elvis
    Totalpoäng: 82 Totalfel: 0 Totaltid: 07:24,67
    Startnr: 28
    Förare: Annett Klöpper Sundqvist
    Hund: Elvis
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,42
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 6
    Anna-Karin Loberg & Gunnar
    Totalpoäng: 82 Totalfel: 1 Totaltid: 06:01,96
    Startnr: 25
    Förare: Anna-Karin Loberg
    Hund: Sjöråets Meteorit
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,03
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:11,53
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,40
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 7
    Christina Haraldsson & Guldgruvans Rookie
    Totalpoäng: 82 Totalfel: 4 Totaltid: 07:02,35
    Startnr: 16
    Förare: Christina Haraldsson
    Hund: Guldgruvans Rookie
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,43
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,53
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 02:33,39
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 8
    Maud Gustafsson & Mulle
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 08:39,84
    Startnr: 20
    Förare: Maud Gustafsson
    Hund: Manvargens Skogsmulle
    Ras: Pudel mellan
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,78
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:11,10
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:50,96
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 9
    Gunilla Karlsson & Ture
    Totalpoäng: 73 Totalfel: 0 Totaltid: 10:53,15
    Startnr: 19
    Förare: Gunilla Karlsson
    Hund: Astelita's Sea-Borne Pirat
    Ras: Dvärgpudel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,65
    Inomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:59,50
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 10
    Agneta Hillring & Cookie
    Totalpoäng: 72 Totalfel: 2 Totaltid: 09:13,33
    Startnr: 5
    Förare: Agneta Hillring
    Hund: Riverhoff's Quattro Cookie
    Ras: Hovawart
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:11,41
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:01,92
  • Placering: 11
    Karin Jardelid & Amira
    Totalpoäng: 69 Totalfel: 3 Totaltid: 09:23,54
    Startnr: 12
    Förare: Karin Jardelid
    Hund: Hermione
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:38,63
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:54,59
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 02:50,32
  • Placering: 12
    Yvonne Olsson & Spot
    Totalpoäng: 69 Totalfel: 4 Totaltid: 10:43,50
    Startnr: 11
    Förare: Yvonne Olsson
    Hund: Double Barrel´s Double Dotcom
    Ras: Parson Russel Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,50
    Inomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 02:59,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 4
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    SSE
  • Placering: 13
    Wenche Jacobsen & Trix
    Totalpoäng: 67 Totalfel: 0 Totaltid: 07:57,09
    Startnr: 17
    Förare: Wenche Jacobsen
    Hund: Qulingen's Första Trix
    Ras: Riesenschnauzer, svart
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,03
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,06
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 14
    Karin Köbin & Moltas
    Totalpoäng: 67 Totalfel: 2 Totaltid: 08:19,87
    Startnr: 22
    Förare: Karin Köbin
    Hund: Kurbitz Beatles-Sgt Pepper´s
    Ras: Portugisisk Vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,87
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,00
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 15
    Anna-Karin Lindblom & Lykke
    Totalpoäng: 67 Totalfel: 2 Totaltid: 08:22,07
    Startnr: 1
    Förare: Anna-Karin Lindblom
    Hund: Aim High Lita Ford
    Ras: Goldenretriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:49,07
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 16
    Annelie Johannesson & Daizy
    Totalpoäng: 67 Totalfel: 2 Totaltid: 08:59,19
    Startnr: 13
    Förare: Annelie Johannesson
    Hund: Daizy
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,44
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,75
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 17
    Berit Jansson & Manolito
    Totalpoäng: 67 Totalfel: 2 Totaltid: 09:05,03
    Startnr: 27
    Förare: Berit Jansson
    Hund: Hexgårdens Manolito
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,47
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,56
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 18
    Kajsa Eriksson & Jonna
    Totalpoäng: 66 Totalfel: 0 Totaltid: 07:29,23
    Startnr: 18
    Förare: Kajsa Eriksson
    Hund: Tanspots Jet Streams Jonna-Jet Set
    Ras: Lancashire heeler
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,94
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,29
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 19
    Maj Lilja-Jansson & Winnie
    Totalpoäng: 66 Totalfel: 3 Totaltid: 09:05,62
    Startnr: 15
    Förare: Maj Lilja-Jansson
    Hund: Bordrocks Ellen
    Ras: Stabijhoun
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:43,03
    Inomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:22,59
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 20
    Katarina Engvall Persson & Windsor
    Totalpoäng: 63 Totalfel: 0 Totaltid: 09:57,60
    Startnr: 2
    Förare: Katarina Engvall Persson
    Hund: Crestline’s Windsor
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,79
    Inomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 02:44,81
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 21
    Anna Elfström & Theo
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 0 Totaltid: 07:56,28
    Startnr: 21
    Förare: Anna Elfström
    Hund: Theo
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,53
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 22
    Maria Nilsson & Fixa
    Totalpoäng: 57 Totalfel: 2 Totaltid: 09:27,96
    Startnr: 29
    Förare: Maria Nilsson
    Hund: Teamwork Xplosion
    Ras: Boxer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,50
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:06,46
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 23
    Annsofi Söderqvist & Molly
    Totalpoäng: 57 Totalfel: 3 Totaltid: 07:20,93
    Startnr: 9
    Förare: Annsofi Söderqvist
    Hund: Birthe
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,84
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,09
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 24
    Christine Fast & Queenie
    Totalpoäng: 53 Totalfel: 5 Totaltid: 10:25,75
    Startnr: 30
    Förare: Christine Fast
    Hund: Fidelhof Queen
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:25,75
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 18
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 25
    Anette Alvarsson & Milo
    Totalpoäng: 52 Totalfel: 0 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 6
    Förare: Anette Alvarsson
    Hund: Dreamwishes Goliat
    Ras: Kromfohrländer
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 26
    Jan Köbin & Kurbitz Abba Fernando
    Totalpoäng: 51 Totalfel: 0 Totaltid: 09:35,32
    Startnr: 26
    Förare: Jan Köbin
    Hund: Kurbitz Abba Fernando
    Ras: Portugisisk Vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,32
    Inomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 27
    Göran Alvarsson & Dixie
    Totalpoäng: 51 Totalfel: 1 Totaltid: 10:23,72
    Startnr: 14
    Förare: Göran Alvarsson
    Hund: Atengaflu's Dixie-Äbwi
    Ras: Berger Picard
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:23,72
    Inomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 28
    Lena Sundsrud & Milou
    Totalpoäng: 44 Totalfel: 0 Totaltid: 09:16,16
    Startnr: 8
    Förare: Lena Sundsrud
    Hund: Krumelurens Angel In Love
    Ras: Chihuahua, Långhårig
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 01:08,13
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:08,03
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 29
    Gunilla Karlström & Cookie
    Totalpoäng: 41 Totalfel: 2 Totaltid: 10:00,63
    Startnr: 4
    Förare: Gunilla Karlström
    Hund: Lilholm's Electrical Storm
    Ras: Curly Coated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,63
    Inomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 30
    Margaretha Larsson & Vera
    Totalpoäng: 26 Totalfel: 7 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 23
    Förare: Margaretha Larsson
    Hund: Hot Spices Forget Me Not
    Ras: Welsh springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 1
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 4
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00