TSM 2018-08-16 Vänersborg

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Häst- och Hundskolan (Ann-Louise Ryrvik)

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Ann-Louise Ryrvik Domare 2: Pirkko Andersson

  • Placering: 1
    Viveca Anderlund & Alexi
    Totalpoäng: 70 Totalfel: 2 Totaltid: 10:00,77
    Startnr: 18
    Förare: Viveca Anderlund
    Hund: Benliz Aquagirl Alexi
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,62
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:29,15
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 2
    Jenny Herbertsson & Kia
    Totalpoäng: 69.5 Totalfel: 0 Totaltid: 09:39,37
    Startnr: 37
    Förare: Jenny Herbertsson
    Hund: Livsgnistans Katitzi
    Ras: Stabijhoun
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,53
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:18,81
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:26,03
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 3
    Beatrice Bergqvist & Simbaa
    Totalpoäng: 69 Totalfel: 2 Totaltid: 07:53,58
    Startnr: 17
    Förare: Beatrice Bergqvist
    Hund: Cezeta All Included
    Ras: American Staffordshire Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,44
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,14
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 4
    Kirsten Kristiansen & Youbee
    Totalpoäng: 69 Totalfel: 2 Totaltid: 07:59,03
    Startnr: 13
    Förare: Kirsten Kristiansen
    Hund: Dreamcatcher's Stellar Evolution Dr
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,19
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,84
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 5
    Anne-Marie Tellander & Nelli
    Totalpoäng: 69 Totalfel: 2 Totaltid: 09:09,89
    Startnr: 26
    Förare: Anne-Marie Tellander
    Hund: Get Busy For Your Eyes Only
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,96
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,93
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 6
    Madelaine Cozzi & Wilma
    Totalpoäng: 57.5 Totalfel: 0 Totaltid: 09:50,59
    Startnr: 15
    Förare: Madelaine Cozzi
    Hund: Wilma
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,59
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 7
    Marianne Olsson & Hilton
    Totalpoäng: 56.5 Totalfel: 4 Totaltid: 10:41,87
    Startnr: 8
    Förare: Marianne Olsson
    Hund: Kristaras Happy Heaton
    Ras: Engelsk Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:11,87
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 8
    Annika Sahlin & Bonus
    Totalpoäng: 50.5 Totalfel: 2 Totaltid: 09:55,87
    Startnr: 31
    Förare: Annika Sahlin
    Hund: Verbascum Nigrum Rubus
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,87
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 9
    Berit Svendsen & Ila
    Totalpoäng: 49.5 Totalfel: 2 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 9
    Förare: Berit Svendsen
    Hund: Falkirk's Cute Caol Ila
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 10
    Lotta Castell & Yippo
    Totalpoäng: 44.5 Totalfel: 0 Totaltid: 09:18,25
    Startnr: 3
    Förare: Lotta Castell
    Hund: Stjärnglimtens Yazz
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,25
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 11
    Elisabeth Ekland & Asta
    Totalpoäng: 44.5 Totalfel: 4 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 34
    Förare: Elisabeth Ekland
    Hund: Blixtra Belladonna
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 12
    Katarina Leijon & Tikka
    Totalpoäng: 44 Totalfel: 2 Totaltid: 09:45,31
    Startnr: 22
    Förare: Katarina Leijon
    Hund: Minnows Any Day
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,31
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 13
    Carina Berglund & Cola
    Totalpoäng: 44 Totalfel: 2 Totaltid: 10:48,12
    Startnr: 25
    Förare: Carina Berglund
    Hund: Oaktoft Cola
    Ras: Miniature American Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:48,87
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 03:59,25
  • Placering: 14
    Sonja Wallin & Lura
    Totalpoäng: 44 Totalfel: 2 Totaltid: 10:53,22
    Startnr: 5
    Förare: Sonja Wallin
    Hund: Lura
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 01:23,22
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 15
    Mia Eskilsson & Diva
    Totalpoäng: 44 Totalfel: 2 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 32
    Förare: Mia Eskilsson
    Hund: Soul To Soul Diva Di Mondovi
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 16
    Marie Axelsson & Kyra
    Totalpoäng: 44 Totalfel: 6 Totaltid: 09:38,62
    Startnr: 4
    Förare: Marie Axelsson
    Hund: Ayras Like-Love
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 01:38,62
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 17
    Leif Brinck & Maja
    Totalpoäng: 44 Totalfel: 8 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 23
    Förare: Leif Brinck
    Hund: Scheffelfältets Ricciolina Maja
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 18
    Yvonne Nordberg & Louisa
    Totalpoäng: 37.5 Totalfel: 2 Totaltid: 09:58,28
    Startnr: 20
    Förare: Yvonne Nordberg
    Hund: Choowo-Liz Ziri
    Ras: Chihuahua, Korthårig
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,28
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 19
    Heléne Olofsson & Ludde
    Totalpoäng: 37.5 Totalfel: 2 Totaltid: 10:38,29
    Startnr: 27
    Förare: Heléne Olofsson
    Hund: Quite Easy Rocking Rain
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 01:22,13
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:16,16
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 20
    Susanne Lindros & Hugo
    Totalpoäng: 37 Totalfel: 0 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 7
    Förare: Susanne Lindros
    Hund: Sallsix Daddy Dj
    Ras: Dvärgschnauzer, Svart & Silver
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 21
    Sussie Anderson & Kings & Queens's Laughing Too Loud
    Totalpoäng: 37 Totalfel: 2 Totaltid: 10:19,60
    Startnr: 16
    Förare: Sussie Anderson
    Hund: Kings & Queens's Laughing Too Loud
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:59,25
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:50,35
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 22
    Ros-Marie Dellgran & Buddy
    Totalpoäng: 37 Totalfel: 4 Totaltid: 10:56,97
    Startnr: 1
    Förare: Ros-Marie Dellgran
    Hund: Rödtottarnas Sjöbuse
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:56,97
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 23
    Mia Claesson & Flora
    Totalpoäng: 32 Totalfel: 2 Totaltid: 10:24,66
    Startnr: 21
    Förare: Mia Claesson
    Hund: Hjärter Dams Honey Honey
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:54,66
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 24
    Paula Thunborg & Frasse
    Totalpoäng: 32 Totalfel: 2 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 35
    Förare: Paula Thunborg
    Hund: Frasse
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 24
    Åsa Stavered & Vissla
    Totalpoäng: 32 Totalfel: 2 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 24
    Förare: Åsa Stavered
    Hund: San-Amour
    Ras: Ungersk Vizsla, Korthårig
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 24
    Susanne Johansson & Mio
    Totalpoäng: 32 Totalfel: 2 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 29
    Förare: Susanne Johansson
    Hund: Sångfågelns MR Redburn
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 27
    Pernilla Hansson & Bailey
    Totalpoäng: 31.5 Totalfel: 6 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 6
    Förare: Pernilla Hansson
    Hund: Mister Milou's After Dark
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 28
    Maria Bertram & Zelvie
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 0 Totaltid: 10:58,78
    Startnr: 2
    Förare: Maria Bertram
    Hund: House Corner Ålympia
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:28,78
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 29
    Jessica Axelsson & Jax
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 10:44,16
    Startnr: 28
    Förare: Jessica Axelsson
    Hund: Firewood's Smoke 'em
    Ras: American Staffordshire Terrier
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:14,16
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 30
    Göran Alvarsson & Dixie
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 12
    Förare: Göran Alvarsson
    Hund: Atengaflu's Dixie-Äbwi
    Ras: Berger Picard
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 31
    Sue Eriksson & Porques Essi
    Totalpoäng: 24.5 Totalfel: 4 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 10
    Förare: Susanne Eriksson
    Hund: Porques Essi
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 32
    Monica Persson & Kotten
    Totalpoäng: 19.5 Totalfel: 2 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 38
    Förare: Monica Persson
    Hund: Beachrunner's Pannacotta
    Ras: Parson Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 32
    Elisabeth Enghed & Gossip
    Totalpoäng: 19.5 Totalfel: 2 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 30
    Förare: Elisabeth Enghed
    Hund: Gossip
    Ras: American Staffordshire Terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 34
    Lena Lövgren & Sunny
    Totalpoäng: 12.5 Totalfel: 4 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 36
    Förare: Lena Lövgren
    Hund: Hässlehoffs Sunny-Tongadotter
    Ras: Hovawart
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 35
    Anette Alvarsson & Milo
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 4 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 19
    Förare: Anette Alvarsson
    Hund: Dreamwishes Goliat
    Ras: Kromfohrländer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 35
    Beatrice Palm & Nelly
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 4 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 11
    Förare: Beatrice Palm
    Hund: Jewel's White's Dancing Queen Nelly
    Ras: Samojedhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 37
    Alla moment ej genomförda
    Yvonne Höglund & Bubbel
    Totalpoäng: 12.5 Totalfel: 5 Totaltid: 09:30,00
    Startnr: 14
    Förare: Yvonne Höglund
    Hund: Sheepeye's Sparkling Red Flare
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 00:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00