Doftkällan TSM 2019-09-14 Boliden

Arrangör: Skellefteå Brukshundklubb
Anordnare: Skellefteå Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW3

Domare 1: Michael Hedman Domare 2: Lotta Bauer

  • Placering: 1
    Karin Hellquist & Toya
    Totalpoäng: 83 Totalfel: 0 Totaltid: 14:36,85
    Startnr: 16
    Förare: Karin Hellquist
    Hund: Cutulus Toya
    Ras: Tysk Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,97
    Inomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 05:50,37
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:55,63
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:03,88
  • Placering: 2
    Barbro Ekenberg & Wilco
    Totalpoäng: 63 Totalfel: 0 Totaltid: 14:39,19
    Startnr: 11
    Förare: Barbro Ekenberg
    Hund: My Nr One Wilco FTW
    Ras: border collie
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 01:33,50
    Inomhus:
    Poäng: 18
    Fel: 0
    Tid: 05:39,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:40,28
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:46,41
  • Placering: 3
    Christina Kvarnström & Kalla
    Totalpoäng: 63 Totalfel: 2 Totaltid: 14:47,81
    Startnr: 4
    Förare: Christina Kvarnström
    Hund: Leagårdens Red and Tan Kalla
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,50
    Inomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 05:40,72
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:32,59
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 2
    Tid: 05:00,00
  • Placering: 4
    Maria Forsberg & Ökke
    Totalpoäng: 54 Totalfel: 0 Totaltid: 13:09,98
    Startnr: 7
    Förare: Maria Forsberg
    Hund: Jebas öcke
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 01:15,06
    Inomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 04:36,50
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:40,21
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:38,21
  • Placering: 5
    Erica Svanered & Kompis
    Totalpoäng: 54 Totalfel: 0 Totaltid: 13:42,88
    Startnr: 3
    Förare: Erica Svanered
    Hund: Lövhyddans Kompis
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 01:36,72
    Inomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 05:40,07
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,90
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 04:39,19
  • Placering: 6
    Ulf Peterzon & Äbba
    Totalpoäng: 54 Totalfel: 2 Totaltid: 13:28,62
    Startnr: 5
    Förare: Ulf Peterzon
    Hund: Breakeout's Betty Boop
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 18
    Fel: 0
    Tid: 05:46,81
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:53,41
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:48,40
    SSE
  • Placering: 7
    Susanne Lindberg & Hagel
    Totalpoäng: 53 Totalfel: 0 Totaltid: 14:18,34
    Startnr: 9
    Förare: Susanne Lindberg
    Hund: Burviks Bert
    Ras: Korthårig vorsteh
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:27,75
    Inomhus:
    Poäng: 18
    Fel: 0
    Tid: 05:26,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:42,03
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:42,56
  • Placering: 8
    Madelaine Cozzi & Wilma
    Totalpoäng: 53 Totalfel: 0 Totaltid: 14:27,50
    Startnr: 8
    Förare: Madelaine Cozzi
    Hund: Wilma
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:32,44
    Inomhus:
    Poäng: 18
    Fel: 0
    Tid: 05:40,40
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:35,66
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:39,00
  • Placering: 9
    Benita Edström & Zara
    Totalpoäng: 45 Totalfel: 4 Totaltid: 15:37,18
    Startnr: 13
    Förare: Benita Edström
    Hund: Linda-Mari
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:59,50
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 06:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:37,68
  • Placering: 10
    Tony Krigh & Jonky
    Totalpoäng: 45 Totalfel: 6 Totaltid: 15:08,78
    Startnr: 6
    Förare: Tony Krigh
    Hund: Försvarsmaktens Jonky IV
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 06:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:08,78
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 05:00,00
  • Placering: 11
    Camilla Dahlberg & Bolero
    Totalpoäng: 39 Totalfel: 2 Totaltid: 15:01,04
    Startnr: 10
    Förare: Camilla Dahlberg
    Hund: Turbulens Bolero
    Ras: Belgisk vallhund/Tervueren
    Behållare:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 01:46,94
    Inomhus:
    Poäng: 18
    Fel: 0
    Tid: 05:34,35
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:39,75
  • Placering: 12
    Eva Jonsson & Keena
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 4 Totaltid: 15:49,56
    Startnr: 2
    Förare: Eva Jonsson
    Hund: High Score I Love To Love
    Ras: Engelsk Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:49,56
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 06:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 05:00,00
  • Placering: 13
    Ulrika Falk Wallberg & Frozt
    Totalpoäng: 31 Totalfel: 6 Totaltid: 14:46,47
    Startnr: 12
    Förare: Ulrika Falk Wallberg
    Hund: Ahtfan&Inugamis X'Ing Frazze
    Ras: American hairless terrier coated
    Behållare:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 01:11,53
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 06:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 4
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:34,94
  • Placering: 14
    Helena Bolin & Isa
    Totalpoäng: 18 Totalfel: 4 Totaltid: 15:04,87
    Startnr: 14
    Förare: Helena Bolin
    Hund: Woppers Love Love Love
    Ras: Dansk-svensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:19,00
    Inomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 06:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:45,87
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 05:00,00