Scary Nose och DM SBK's Sörmlandsdistrikt TSM 2019-11-02 Strängnäs

Arrangör: SBK Sörmlandsdistrikt
Anordnare: SBK´s Sörmlandsdistrikt

Totalresultat för TSM NW3

Domare 1: Karin Blom Domare 2: Pernilla Rask

  • Placering: 1
    Lotta Castell & Virus
    Totalpoäng: 54 Totalfel: 3 Totaltid: 15:13,18
    Startnr: 2
    Förare: Lotta Castell
    Hund: Stjärnglimtens Sirius
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,78
    Inomhus:
    Poäng: 4
    Fel: 2
    Tid: 06:29,59
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 03:57,22
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:27,59
    SSE
  • Placering: 2
    Barbro Ekenberg & Wilco
    Totalpoäng: 49 Totalfel: 4 Totaltid: 14:04,59
    Startnr: 10
    Förare: Barbro Ekenberg
    Hund: My Nr One Wilco FTW
    Ras: border collie
    Behållare:
    Poäng: 19
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 2
    Tid: 05:44,38
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:49,09
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:01,12
  • Placering: 3
    Elisabeth Edlund & Gillan
    Totalpoäng: 39 Totalfel: 2 Totaltid: 14:29,25
    Startnr: 5
    Förare: Elisabeth Edlund
    Hund: Zathungens Gillan
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,75
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 05:58,41
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:49,09
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 4
    Katarina Larsson & Ebbot
    Totalpoäng: 38 Totalfel: 4 Totaltid: 13:15,66
    Startnr: 6
    Förare: Katarina Larsson
    Hund: Ebbot
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 01:11,68
    Inomhus:
    Poäng: 4
    Fel: 2
    Tid: 05:15,47
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:48,51
  • Placering: 5
    Madelaine Cozzi & Wilma
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 6 Totaltid: 13:50,84
    Startnr: 9
    Förare: Madelaine Cozzi
    Hund: Wilma
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,66
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 4
    Tid: 06:16,83
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:41,35
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 6
    Lotta Adehed & Maya
    Totalpoäng: 32 Totalfel: 4 Totaltid: 14:42,13
    Startnr: 1
    Förare: Lotta Adehed
    Hund: Tripolis New Romance
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,94
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 06:23,19
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 7
    Anneli Dahlström & Nilo
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 14:55,81
    Startnr: 3
    Förare: Anneli Dahlström
    Hund: Aplicado Polarbear Baloo
    Ras: Portugisisk vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 4
    Tid: 06:05,84
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:50,57
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:29,40
  • Placering: 8
    Irene Tostar & Koffi
    Totalpoäng: 20 Totalfel: 8 Totaltid: 13:59,32
    Startnr: 4
    Förare: Irene Tostar
    Hund: Ryegate's Wishful Sinful
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 14
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 6
    Fel: 2
    Tid: 04:59,32
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 9
    Heléne Berzelius & Balder
    Totalpoäng: 19 Totalfel: 4 Totaltid: 14:05,57
    Startnr: 11
    Förare: Heléne Berzelius
    Hund: Happy Pearls Dark Heaven
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 01:10,53
    Inomhus:
    Poäng: 4
    Fel: 2
    Tid: 05:25,04
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 10
    Sussie & Hemi
    Totalpoäng: 19 Totalfel: 6 Totaltid: 14:35,94
    Startnr: 7
    Förare: Susanne Anderson
    Hund: Oden-staff Iron Man
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 00:59,44
    Inomhus:
    Poäng: 4
    Fel: 2
    Tid: 06:06,50
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 11
    Erika Ljungberg & Thabbie
    Totalpoäng: 14 Totalfel: 2 Totaltid: 12:25,63
    Startnr: 8
    Förare: Erika Ljungberg
    Hund: Hayawani Thabela Azima
    Ras: Rhodesian Ridgeback
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 01:05,27
    Inomhus:
    Poäng: 4
    Fel: 0
    Tid: 05:10,39
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:39,97
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00