Vagnsnosen TSM 2022-03-12 Malmköping

Arrangör: Flens Brukshundklubb
Anordnare: Flens brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Michael Hedman Domare 2: Karin Blom

  • Placering: 1
    Barbro Oden & Roxy
    Totalpoäng: 90 Totalfel: 0 Totaltid: 04:02,52
    Startnr: 29
    Förare: Barbro Oden
    Hund: Rowntree Vincenza
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:39,38
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,51
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,63
    SSE
  • Placering: 2
    Gudrun Löfgren & Gibzon
    Totalpoäng: 90 Totalfel: 0 Totaltid: 05:00,62
    Startnr: 13
    Förare: Gudrun Löfgren
    Hund: Qiwron's Gibzon
    Ras: Australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 00:07,30
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:39,47
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:29,19
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,66
    SSE
  • Placering: 3
    Birgitta Mikaelsson & Signe
    Totalpoäng: 90 Totalfel: 0 Totaltid: 06:00,89
    Startnr: 16
    Förare: Birgitta Mikaelsson
    Hund: Joinmi Pretty And Proud
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,10
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:13,73
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,06
  • Placering: 4
    Margareta Lantz & Sanna
    Totalpoäng: 80 Totalfel: 0 Totaltid: 07:46,35
    Startnr: 21
    Förare: Margareta Lantz
    Hund: Argenta´s Rhianna
    Ras: Schnauzer, peppar & salt
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,47
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:25,88
  • Placering: 5
    Annelie Behring & Ture
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:10,93
    Startnr: 22
    Förare: Annelie Behring
    Hund: Hjärter Dams Trubaduren
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retreiver
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:43,66
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,89
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,38
  • Placering: 6
    Alexandra Englund Nilsson & Bosse
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:17,14
    Startnr: 3
    Förare: Alexandra Englund Nilsson
    Hund: That´s Obvious Oscar De La Renta
    Ras: Rhodesian ridgeback
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,21
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,71
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:50,22
  • Placering: 7
    Elisabeth Wachtmeister & Grizzly
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:29,23
    Startnr: 25
    Förare: Elisabeth Wachtmeister
    Hund: Datsréges Jon Snow
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,44
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,19
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,60
  • Placering: 8
    Kristina Alfredsson & Charlie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:54,82
    Startnr: 1
    Förare: Kristina Alfredsson
    Hund: Charlie
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,19
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:11,63
  • Placering: 9
    Christina Persson & Albin
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 07:20,18
    Startnr: 24
    Förare: Christina Persson
    Hund: Albin
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:01,75
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:18,43
  • Placering: 10
    Heléne Olsson & Alfons
    Totalpoäng: 71 Totalfel: 0 Totaltid: 07:39,84
    Startnr: 4
    Förare: Heléne Olsson
    Hund: Goldfashion Beauty And The Best
    Ras: Golden retriver
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,84
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 11
    Francine Skoglund & Cookie
    Totalpoäng: 67 Totalfel: 0 Totaltid: 06:18,16
    Startnr: 20
    Förare: Francine Skoglund
    Hund: Redspot's Clara Cookie Dough
    Ras: Welsh Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,38
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 17
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,78
  • Placering: 12
    Karin Carlberg Ernflo & Lusta
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 0 Totaltid: 07:28,80
    Startnr: 23
    Förare: Karin Carlberg Ernflo
    Hund: Grålötens Linje Lusta
    Ras: Västgötaspets
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,87
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:59,93
  • Placering: 13
    Rose-Marie Kristensen & Fay
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 2 Totaltid: 08:09,75
    Startnr: 26
    Förare: Rose-Marie Kristensen
    Hund: Mongrel´s Cuddles
    Ras: Lancarshire Heeler
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:17,07
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:52,68
  • Placering: 14
    Eva Carlsson & Zally
    Totalpoäng: 64 Totalfel: 1 Totaltid: 07:46,28
    Startnr: 9
    Förare: Eva Carlsson
    Hund: Zally
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 1
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,28
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 15
    Kristina Larsson & Farin
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 2 Totaltid: 08:09,40
    Startnr: 18
    Förare: Kristina Larsson
    Hund: Anios Coffe Brown Anastasia
    Ras: Amerikansk cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 17
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:39,40
  • Placering: 16
    Elisabeth Andersson & Flisan
    Totalpoäng: 59 Totalfel: 2 Totaltid: 09:00,00
    Startnr: 27
    Förare: Elisabeth Andersson
    Hund: Imperie`s Felicia Fiore
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 17
    Margareta Fridström & Jack
    Totalpoäng: 59 Totalfel: 4 Totaltid: 07:21,92
    Startnr: 15
    Förare: Margareta Fridström
    Hund: Cometstaff Joker Bug
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,92
    Utomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 18
    Sarah Wallin Bååth & Storma
    Totalpoäng: 58 Totalfel: 0 Totaltid: 08:07,50
    Startnr: 12
    Förare: Sarah Wallin Bååth
    Hund: Jippikajejs Cegra
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,50
  • Placering: 19
    Sue Eriksson & Nora
    Totalpoäng: 57 Totalfel: 2 Totaltid: 08:00,72
    Startnr: 19
    Förare: Sue Eriksson
    Hund: Kastebos Alice
    Ras: Barbet
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 17
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,72
  • Placering: 20
    Simone Grande & Alma
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:30,78
    Startnr: 5
    Förare: Simone Grande
    Hund: Brindle Alma
    Ras: hollandse herdershond korthårig
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,47
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:39,31
  • Placering: 21
    Helene Apelqvist & Dixie
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 07:22,56
    Startnr: 2
    Förare: Helene Apelqvist
    Hund: Windedos Country Girl
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:13,15
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,41
  • Placering: 22
    Rebecca Fällsjöö & Skye
    Totalpoäng: 49 Totalfel: 4 Totaltid: 07:34,00
    Startnr: 8
    Förare: Rebecca Fällsjöö
    Hund: Coolmix In N Out
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 23
    Margareta Gyllström & Tora
    Totalpoäng: 40 Totalfel: 6 Totaltid: 09:00,00
    Startnr: 30
    Förare: Margareta Gyllström
    Hund: Bonebreakers Meraviglia
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 24
    Helen Ljungkrantz & Lisa
    Totalpoäng: 39 Totalfel: 0 Totaltid: 08:45,79
    Startnr: 28
    Förare: Helen Ljungkrantz
    Hund: O'sofinas Sweet Miss Lee
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:15,79
    Utomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 25
    Anders Holmberg Bååth & Buffy
    Totalpoäng: 39 Totalfel: 2 Totaltid: 09:00,00
    Startnr: 10
    Förare: Anders Holmberg Bååth
    Hund: Alot Spots Marcoville
    Ras: Dalmatiner
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 26
    Ann-Christin Gaulitz & Zelda
    Totalpoäng: 34 Totalfel: 2 Totaltid: 08:06,35
    Startnr: 17
    Förare: Ann-Christin Gaulitz
    Hund: Zelda
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,35
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 27
    Barbro Petersson & Nickie
    Totalpoäng: 32 Totalfel: 2 Totaltid: 09:00,00
    Startnr: 6
    Förare: Barbro Petersson
    Hund: Latorps Kanel
    Ras: Irish Softcoated Wheaten Terrier
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 17
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 28
    Susanne Eriksson & Amber
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 08:41,57
    Startnr: 14
    Förare: Susanne Eriksson
    Hund: Gnällspikens Amber Queen
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:11,57
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 29
    Monika Rämme & Pascal
    Totalpoäng: 8 Totalfel: 4 Totaltid: 09:00,00
    Startnr: 11
    Förare: Monika Rämme
    Hund: Lindatorps Victory-Boy
    Ras: Papillon
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00