Höstdoften TSM 2019-08-31 Nynäshamn

Arrangör: Nynäshamns Brukshundklubb
Anordnare: Nynäshamns Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Pernilla Rask Domare 2: Thomas Lind

  • Placering: 1
    Heléne Olofsson & Ludde
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:58,74
    Startnr: 27
    Förare: Heléne Olofsson
    Hund: Quite Easy Rocking Rain
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,93
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,18
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,32
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,31
  • Placering: 2
    Emma Hammar & Rue
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:13,90
    Startnr: 28
    Förare: Emma Hammar
    Hund: Nikkitorpets Miss Brown
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,93
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,38
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,53
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,06
  • Placering: 3
    Sussie & Hemi
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:18,76
    Startnr: 17
    Förare: Susanne Anderson
    Hund: Oden-staff Iron Man
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,84
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,60
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,10
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,22
  • Placering: 4
    Eileen ingulfsson & Pearl
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:30,71
    Startnr: 23
    Förare: Eileen ingulfsson
    Hund: Westerner Fan-C-Pearl
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,29
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:13,88
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,13
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,41
  • Placering: 5
    Ullis & Nemo
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 06:37,97
    Startnr: 8
    Förare: Ulrika Forsius
    Hund: Lundens Bellagotto Twilight
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,94
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:10,15
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:19,82
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,06
  • Placering: 6
    Agneta Cottin & Isis
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 06:38,81
    Startnr: 5
    Förare: Agneta Cottin
    Hund: Mironik's Isis
    Ras: Collie, korthårig
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,34
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,35
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,06
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:29,06
    SSE
  • Placering: 7
    Yvonne Kekkonen & Kellie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 07:47,63
    Startnr: 14
    Förare: Yvonne Kekkonen
    Hund: Grålötens Kellie Kanel Knäcke
    Ras: Västgötaspets
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:22,34
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,22
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,28
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:04,79
  • Placering: 8
    Åsa Eriksson & Gibson
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 05:54,10
    Startnr: 22
    Förare: Åsa Eriksson
    Hund: Lillimar´s Merchant of Venice
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:39,85
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,91
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:43,18
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,16
  • Placering: 9
    Helena Hildebrand & Mr Yellow
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 07:50,06
    Startnr: 24
    Förare: Helena Hildebrand
    Hund: Bedragglers Boy in Yellow
    Ras: flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:03,62
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:48,47
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:59,78
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:58,19
  • Placering: 10
    Francine Skoglund & Cookie
    Totalpoäng: 88 Totalfel: 0 Totaltid: 07:34,22
    Startnr: 25
    Förare: Francine Skoglund
    Hund: Redspot's Clara Cookie Dough
    Ras: Welsh Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:08,72
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,25
  • Placering: 11
    Maria Olivemark & Etna
    Totalpoäng: 88 Totalfel: 2 Totaltid: 07:54,54
    Startnr: 7
    Förare: Maria Olivemark
    Hund: Capa Tosta Queen of The Night
    Ras: American Staffordshire Terrier
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,79
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,35
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:47,40
  • Placering: 12
    Linda Laikre & Eldor
    Totalpoäng: 87 Totalfel: 0 Totaltid: 08:25,50
    Startnr: 29
    Förare: Linda Laikre
    Hund: Elskade Eldor
    Ras: Dansk-svensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:59,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,56
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,94
  • Placering: 13
    Anna Mattsson & Solo
    Totalpoäng: 87 Totalfel: 2 Totaltid: 07:16,10
    Startnr: 18
    Förare: Anna Mattsson
    Hund: Conover's Solo On the top
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,47
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,94
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:10,69
    SSE
  • Placering: 14
    Camilla Appelgren & Cess
    Totalpoäng: 87 Totalfel: 2 Totaltid: 07:52,25
    Startnr: 21
    Förare: Camilla Appelgren
    Hund: Chappleline Fade To Black
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,56
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:08,38
  • Placering: 15
    Maria Gabrielsson & Byling
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:33,01
    Startnr: 1
    Förare: Maria Gabrielsson
    Hund: Badbianca
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,12
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,14
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,75
  • Placering: 16
    Katarina Thor & Alvin
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:31,42
    Startnr: 16
    Förare: Katarina Thor
    Hund: Joinmi fit as a fiddle
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,65
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,40
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,37
  • Placering: 17
    Annelie Frejås & Simba
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 08:23,19
    Startnr: 2
    Förare: Annelie Frejås
    Hund: Gruvfruns Kalle Theodor
    Ras: Dansk-Svensk Gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,63
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:09,31
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:20,25
  • Placering: 18
    Anette Hagman & Pixy
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 08:47,65
    Startnr: 20
    Förare: Anette Hagman
    Hund: Aussie Gården's Pixy Like Eyebright
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,34
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:29,72
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,59
  • Placering: 19
    Britt Nylund & Nalle
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 09:25,17
    Startnr: 15
    Förare: Britt Nylund
    Hund: Nalle
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:19,40
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:17,37
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:48,40
  • Placering: 20
    Lena Östman & Fille
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 10:25,62
    Startnr: 3
    Förare: Lena Östman
    Hund: Dog Flash's Westfield
    Ras: Jack Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:59,50
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:06,31
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:19,81
  • Placering: 21
    Birgitta Melin & Loxie
    Totalpoäng: 73 Totalfel: 0 Totaltid: 09:31,98
    Startnr: 9
    Förare: Birgitta Melin
    Hund: Loxia
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:11,07
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,91
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:58,00
  • Placering: 22
    Anna Lindberg & Elsa
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 3 Totaltid: 08:25,50
    Startnr: 30
    Förare: Anna Lindberg
    Hund: Brantastigs Atena
    Ras: Långhårig collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:34,62
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:19,50
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:31,38
  • Placering: 23
    Gudrun Löfgren & Gibzon
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 4 Totaltid: 08:14,07
    Startnr: 10
    Förare: Gudrun Löfgren
    Hund: Qiwron's Gibzon
    Ras: Australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,22
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,85
  • Placering: 24
    Jenny Mild & Diego
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 2 Totaltid: 10:22,00
    Startnr: 13
    Förare: Jenny Mild
    Hund: Sagalyckans Dropkick Diego
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:33,12
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:48,88
  • Placering: 25
    Linda Ivarsson & Dennis
    Totalpoäng: 52 Totalfel: 4 Totaltid: 11:10,62
    Startnr: 19
    Förare: Linda Ivarsson
    Hund: Li Line's Dreams Of Stardom
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:10,62
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 26
    Viveca Ericson & Honey
    Totalpoäng: 52 Totalfel: 4 Totaltid: 11:14,31
    Startnr: 26
    Förare: Viveca Ericson
    Hund: Shelfield Hot Stuff
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:14,31
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 27
    Hans Nilsson & Nemo
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 08:31,09
    Startnr: 12
    Förare: Hans Nilsson
    Hund: Springer Nova's Nemo of DeYe
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriver
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,40
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,69
  • Placering: 28
    Lena Deiber & Arne
    Totalpoäng: 40 Totalfel: 7 Totaltid: 11:13,47
    Startnr: 4
    Förare: Lena Deiber
    Hund: Elliegårdens Humle
    Ras: Hovawart
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:13,47
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 29
    Ann-Britt Wåhlin & Ninja
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 10:25,75
    Startnr: 11
    Förare: Ann-Britt Wåhlin
    Hund: Ninja
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,75
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 30
    Mikael Hjort & Emil
    Totalpoäng: 23 Totalfel: 7 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 6
    Förare: Mikael Hjort
    Hund: Wirabruks Chunga
    Ras: Malinois
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00