UBKvårnosen TSM 2020-06-12 Uppsala

Arrangör: Uppsala Brukshundklubb
Anordnare: Uppsala Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Michael Hedman

  • Placering: 1
    Magdalena Johansson & Lizzie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:13,55
    Startnr: 7
    Förare: Magdalena Johansson
    Hund: Sunnantorps Non Stop
    Ras: Vit herdehund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,66
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,44
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,87
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,58
  • Placering: 2
    Lena Namiotko & Tessie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:01,16
    Startnr: 19
    Förare: Lena Namiotko
    Hund: Labbåslyckorna’s Dark Lady
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,51
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,36
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,88
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,41
  • Placering: 3
    Yvonne Bärgård & Colas Stella
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:45,90
    Startnr: 15
    Förare: Yvonne Bärgård
    Hund: Colas Stella
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,15
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,56
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,19
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 4
    Kristina Alfredsson & Charlie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:00,43
    Startnr: 5
    Förare: Kristina Alfredsson
    Hund: Charlie
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,68
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,90
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,85
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 5
    Madelaine Rörström & Bell
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:33,21
    Startnr: 18
    Förare: Madelaine Rörström
    Hund: That's Obvious Cascabel
    Ras: Rhodesian ridgeback
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,30
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,29
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,62
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 6
    Marika Andersson & Tugagårdens Frej
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:29,17
    Startnr: 11
    Förare: Marika Andersson
    Hund: Tugagårdens Frej
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,83
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,17
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,17
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 7
    Lillian Holmer & Lisa
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:07,25
    Startnr: 1
    Förare: Lillian Holmer
    Hund: Icebabe´s Artemis
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:47,25
  • Placering: 8
    Evelina Edén & Aaira
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 05:33,23
    Startnr: 16
    Förare: Evelina Edén
    Hund: Dream Track Amazing Aaira
    Ras: Stabijhoun
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,64
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,59
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 9
    Tina Hansson & Cefeus Toka of Gimli
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 04:25,65
    Startnr: 4
    Förare: Tina Hansson
    Hund: Cefeus Toka of Gimli
    Ras: Tysk spets/ mittelspitz
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,12
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,53
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 10
    Eva Innala & Varga
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 05:23,32
    Startnr: 3
    Förare: Eva Innala
    Hund: Stoneface Fake It Until You Make It
    Ras: Basenji
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,70
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,62
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 11
    Anita Karlsson & Angus
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 06:49,12
    Startnr: 9
    Förare: Anita Karlsson
    Hund: Angelriesen's Fight for Freedom
    Ras: Riesenschnauzer, svart
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,46
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,66
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 12
    Yasemin Ibrahim & Fidox
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 07:16,21
    Startnr: 10
    Förare: Yasemin Ibrahim
    Hund: Imasamazing Isildur
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:49,40
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,81
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 13
    Marie Blomfeldt & Ullbitens Lina
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:29,23
    Startnr: 6
    Förare: Marie Blomfeldt
    Hund: Ullbitens Lina
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,15
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,08
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 14
    Linn Fredlund & Frej
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 06:39,00
    Startnr: 2
    Förare: Linn Fredlund
    Hund: Westridge Starcatching Legacy
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 15
    Berit Sandberg Lönn & Iza
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 07:32,43
    Startnr: 14
    Förare: Berit Sandberg Lönn
    Hund: Juniper med GLITTER Å GLAMOUR
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,43
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 16
    Emilie Tingström & Kola
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 07:12,49
    Startnr: 13
    Förare: Emilie Tingström
    Hund: Zeus
    Ras: Pudel, stor
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,49
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 17
    Annlouise Jansson & Milo
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 5 Totaltid: 08:00,00
    Startnr: 8
    Förare: Annlouise Jansson
    Hund: Limelights Back In The Ussr
    Ras: Jack russell terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 18
    Kristina Simonsson & Blåzza
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 7 Totaltid: 08:00,00
    Startnr: 12
    Förare: Kristina Simonsson
    Hund: Bombax Candy Crush
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00