Sommardoften 2019 TSM 2019-06-30 Luleå

Arrangör: Luleå Brukshundklubb
Anordnare: Luleå Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW3

Domare 1: Per-arne Bergström

  • Placering: 1
    Ulrika Falk Wallberg & Frozt
    Totalpoäng: 89 Totalfel: 0 Totaltid: 09:57,27
    Startnr: 2
    Förare: Ulrika Falk Wallberg
    Hund: Ahtfan&Inugamis X'Ing Frazze
    Ras: American hairless terrier coated
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,90
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,03
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:10,17
    Utomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 03:38,17
  • Placering: 2
    Erica Svanered & Kompis
    Totalpoäng: 89 Totalfel: 0 Totaltid: 11:29,38
    Startnr: 6
    Förare: Erica Svanered
    Hund: Lövhyddans Kompis
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:43,09
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:08,89
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:02,26
    Utomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 04:35,14
  • Placering: 3
    Maria Forsberg & Ökke
    Totalpoäng: 89 Totalfel: 1 Totaltid: 10:27,94
    Startnr: 8
    Förare: Maria Forsberg
    Hund: Jebas öcke
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,93
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:08,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:57,98
    Utomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 04:43,75
  • Placering: 4
    Susanne Lindberg & Hagel
    Totalpoäng: 84 Totalfel: 4 Totaltid: 11:18,10
    Startnr: 9
    Förare: Susanne Lindberg
    Hund: Burviks Bert
    Ras: Korthårig vorsteh
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,85
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:31,25
    Fordon:
    Poäng: 20
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 2
    Tid: 05:00,00
  • Placering: 5
    Tony Krigh & Jonky
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 11:09,31
    Startnr: 4
    Förare: Tony Krigh
    Hund: Försvarsmaktens Jonky IV
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 01:39,57
    Inomhus:
    Poäng: 17
    Fel: 1
    Tid: 04:02,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:22,18
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:05,31
  • Placering: 6
    Julia Helmersson & Leo
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 14:55,07
    Startnr: 5
    Förare: Julia Helmersson
    Hund: Gluntens Leopold
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:20,48
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:24,06
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:40,53
  • Placering: 7
    Ulf Peterzon & Äbba
    Totalpoäng: 72 Totalfel: 0 Totaltid: 13:02,73
    Startnr: 1
    Förare: Ulf Peterzon
    Hund: Breakeout's Betty Boop
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 02:19,30
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:37,30
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:16,98
    Utomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 04:49,15
  • Placering: 8
    Benita Edström & Zara
    Totalpoäng: 54 Totalfel: 0 Totaltid: 12:01,40
    Startnr: 10
    Förare: Benita Edström
    Hund: Linda-Mari
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:01,72
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:23,49
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:03,62
    Utomhus:
    Poäng: 4
    Fel: 0
    Tid: 04:32,57
  • Placering: 9
    Anna Köhler & Freja
    Totalpoäng: 47 Totalfel: 1 Totaltid: 13:13,09
    Startnr: 3
    Förare: Anna Köhler
    Hund: Freja
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 02:18,84
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:47,31
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 03:20,10
    Utomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 04:46,84
  • Placering: 10
    Lena Ryngmark & Elsa
    Totalpoäng: 37 Totalfel: 3 Totaltid: 12:14,27
    Startnr: 7
    Förare: Lena Ryngmark
    Hund: Maalarigårdens Elsa Af Aiden
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 02:02,34
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:01,43
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 4
    Fel: 0
    Tid: 04:40,50