ForsNosen TSM 2018-08-19 Näsåker

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Nose Work Norr

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Åsa Bergh Domare 2: Anneli Johansson

  • Placering: 1
    Karin Hellquist & Toya
    Totalpoäng: 91 Totalfel: 2 Totaltid: 07:50,00
    Startnr: 11
    Förare: Karin Hellquist
    Hund: Cutulus Toya
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,19
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,53
    Fordon:
    Poäng: 16
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:23,28
    SSE
  • Placering: 2
    Marie Wiklund & Lurven
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 1 Totaltid: 08:42,63
    Startnr: 9
    Förare: Marie Wiklund
    Hund: Lurven
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,41
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,81
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:04,41
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 3
    Kristina Aronsson & ABBE
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 09:38,03
    Startnr: 12
    Förare: Kristina Aronsson
    Hund: Everics Albin
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,03
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:07,53
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:23,47
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 4
    Camilla Dahlberg & Bolero
    Totalpoäng: 74 Totalfel: 2 Totaltid: 08:38,35
    Startnr: 13
    Förare: Camilla Dahlberg
    Hund: Turbulens Bolero
    Ras: Belgisk Vallhund/ Tervueren
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,12
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,23
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 16
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 5
    Ulrik Nordström Löfgren & Harry
    Totalpoäng: 74 Totalfel: 2 Totaltid: 09:03,81
    Startnr: 7
    Förare: Ulrik Nordström Löfgren
    Hund: Quai's Look At Me
    Ras: Jack Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,12
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:31,69
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 16
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 6
    Tony Krigh & Jonky
    Totalpoäng: 74 Totalfel: 3 Totaltid: 08:15,91
    Startnr: 16
    Förare: Tony Krigh
    Hund: Försvarsmaktens Jonky Iv
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,72
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,19
    Fordon:
    Poäng: 16
    Fel: 1
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 7
    Rose-Marie Lovemark & Estelle
    Totalpoäng: 73 Totalfel: 3 Totaltid: 09:12,66
    Startnr: 22
    Förare: Rose-Marie Lovemark
    Hund: Stargolds Royal Estelle
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 1
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,31
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:10,35
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 8
    Eleanor Dahlberg & Yadi
    Totalpoäng: 68 Totalfel: 1 Totaltid: 08:41,32
    Startnr: 5
    Förare: Eleanor Dahlberg
    Hund: Antonella Von Axima
    Ras: Belgisk Vallhund/ Tervueren
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:50,35
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,50
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 1
    Tid: 03:50,47
  • Placering: 9
    Ann-Sofie Ljung & Robin Hood
    Totalpoäng: 68 Totalfel: 2 Totaltid: 08:22,20
    Startnr: 2
    Förare: Ann-Sofie Ljung
    Hund: Higher And Higher Robin Hood
    Ras: Irländsk Röd Setter
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,96
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,59
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 03:51,65
    SSE
  • Placering: 10
    Maria Forsberg & Ängla
    Totalpoäng: 67 Totalfel: 1 Totaltid: 08:30,74
    Startnr: 17
    Förare: Maria Forsberg
    Hund: Jebas Ängla
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,74
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,00
    Fordon:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 1
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 11
    Elisabeth Löf & Gimli
    Totalpoäng: 66 Totalfel: 4 Totaltid: 09:08,97
    Startnr: 8
    Förare: Elisabeth Löf
    Hund: Rottfell´s Cung
    Ras: Rottweiler
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,97
    Fordon:
    Poäng: 16
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 12
    Helena Forsström-Larsson & Brizzie
    Totalpoäng: 58 Totalfel: 2 Totaltid: 07:59,81
    Startnr: 24
    Förare: Helena Forsström-Larsson
    Hund: Meabbies Brizzie
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:51,66
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,15
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    SSE
  • Placering: 13
    Christina Kvarnström & Kalla
    Totalpoäng: 58 Totalfel: 4 Totaltid: 07:58,16
    Startnr: 14
    Förare: Christina Kvarnström
    Hund: Leagården's Red And Tan Kalla
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,41
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,75
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 14
    Anna-Maria Svedberg & Ace-Ablaze Auron
    Totalpoäng: 57 Totalfel: 4 Totaltid: 09:59,38
    Startnr: 21
    Förare: Anna-Maria Svedberg
    Hund: Ace-Ablaze Auron
    Ras: Belgisk Vallhund/ Tervueren
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:59,38
    Fordon:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 15
    Jessica Jonsson & GW
    Totalpoäng: 51 Totalfel: 6 Totaltid: 10:00,13
    Startnr: 19
    Förare: Jessica Jonsson
    Hund: GW
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,13
    Fordon:
    Poäng: 16
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 16
    Julia Helmersson & Leo
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 09:06,05
    Startnr: 23
    Förare: Julia Helmersson
    Hund: Gluntens Leopold
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:03,05
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 17
    rune werner & THEO
    Totalpoäng: 43 Totalfel: 1 Totaltid: 08:46,03
    Startnr: 18
    Förare: Rune Werner
    Hund: Rosa Torpets Theodor
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,03
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 18
    Linnea Persson & Agrosofens Sim Sala Bim
    Totalpoäng: 41 Totalfel: 3 Totaltid: 09:18,97
    Startnr: 6
    Förare: Linnea Persson
    Hund: Agrosofens Sim Sala Bim
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,97
    Fordon:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 19
    Lena Bergström & Chuck
    Totalpoäng: 41 Totalfel: 3 Totaltid: 09:28,50
    Startnr: 25
    Förare: Lena Bergström
    Hund: Chuck
    Ras: Strävhårig Vorsteh
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,50
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 16
    Fel: 1
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    SSE
  • Placering: 20
    Anicka Fernström & Alice
    Totalpoäng: 40 Totalfel: 2 Totaltid: 10:59,99
    Startnr: 3
    Förare: Anicka Fernström
    Hund: Alice
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:59,99
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 21
    Petra Arborén & Conover's Xample For You
    Totalpoäng: 40 Totalfel: 6 Totaltid: 10:50,13
    Startnr: 20
    Förare: Petra Arborén
    Hund: Conover's Xample For You
    Ras: Flatcoated Retriever
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:50,13
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 22
    Jeanette Öhgren & Appen
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 0 Totaltid: 10:12,58
    Startnr: 1
    Förare: Jeanette Öhgren
    Hund: Amazing Toy's Wi-Fi Added Appen
    Ras: Russkiy Toy
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:46,58
  • Placering: 23
    Tindra Hellquist & Disa
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 5 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 4
    Förare: Tindra Hellquist
    Hund: Tasselitens La Dolce Vita
    Ras: CCD
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 1
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 24
    Ulf Peterzon & Äbba
    Totalpoäng: 33 Totalfel: 4 Totaltid: 09:08,93
    Startnr: 15
    Förare: Ulf Peterzon
    Hund: Breakeout's Betty Boop
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,93
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 25
    Anna-karin Sjöström & Emmet
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 10:45,25
    Startnr: 10
    Förare: Anna-karin Sjöström
    Hund: Emmet
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:45,25
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00