Julinosen TSM 2020-07-26 Örkelljunga

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Lenas Lek och Fritid

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Camilla Sjöberg

  • Placering: 1
    Bea Nilsson & Melker
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:49,20
    Startnr: 4
    Förare: Bea Nilsson
    Hund: Grain of Gold's Zingy Toby
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,86
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,56
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:42,06
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,72
  • Placering: 2
    Marie Billqvist & Thea
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:52,87
    Startnr: 8
    Förare: Marie Billqvist
    Hund: La Dolce Luna's Legacystoryforme
    Ras: Leonberger
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,12
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:16,60
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,65
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,50
  • Placering: 3
    Jennifer Alvén & Atlas
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 07:10,23
    Startnr: 11
    Förare: Jennifer Alvén
    Hund: Atlas
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,38
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,22
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:29,63
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:45,00
  • Placering: 4
    Lisbeth Dahlgren & Daisy
    Totalpoäng: 90 Totalfel: 2 Totaltid: 09:35,31
    Startnr: 12
    Förare: Lisbeth Dahlgren
    Hund: Krille´s Daisy
    Ras: schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,09
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:04,97
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:44,25
  • Placering: 5
    Sven Palmqvist & Candie
    Totalpoäng: 88 Totalfel: 3 Totaltid: 08:55,63
    Startnr: 17
    Förare: Sven Palmqvist
    Hund: Ground Workers Masterpiece
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,63
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:01,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:33,00
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 3
    Tid: 02:45,00
  • Placering: 6
    Eva Mårtensson & Peggy
    Totalpoäng: 88 Totalfel: 4 Totaltid: 09:31,56
    Startnr: 19
    Förare: Eva Mårtensson
    Hund: Vildandens Echo af Molteli
    Ras: NSDTR
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,47
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 02:54,94
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:28,15
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:45,00
  • Placering: 7
    Agneta Kjellsson & Jaxon
    Totalpoäng: 87.5 Totalfel: 5 Totaltid: 06:45,42
    Startnr: 2
    Förare: Agneta Kjellsson
    Hund: Lintrollets Jaxon
    Ras: Hovawart
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 01:36,03
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,66
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:46,60
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 02:22,13
  • Placering: 8
    Madelen Lundgren & Gibson
    Totalpoäng: 87 Totalfel: 0 Totaltid: 05:42,06
    Startnr: 16
    Förare: Madelen Lundgren
    Hund: Be Meja's Edna Krabappel
    Ras: Pinscher
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,81
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,00
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:45,00
  • Placering: 9
    Liselotte Hagberg & Bella
    Totalpoäng: 77 Totalfel: 0 Totaltid: 08:25,94
    Startnr: 5
    Förare: Liselotte Hagberg
    Hund: Guns & Game Snövit
    Ras: Labrador Retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,97
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:35,97
    Fordon:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 02:45,00
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:45,00
  • Placering: 10
    Anita Nilsson & Hero
    Totalpoäng: 76 Totalfel: 1 Totaltid: 08:35,13
    Startnr: 3
    Förare: Anita Nilsson
    Hund: Glamor Valley Humle Hero
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,94
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:21,19
    Fordon:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 02:45,00
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 1
    Tid: 02:45,00
  • Placering: 11
    Sofie Boyström & Kaiju
    Totalpoäng: 75.5 Totalfel: 2 Totaltid: 10:04,32
    Startnr: 1
    Förare: Sofie Boyström
    Hund: Sigerdrivas Vestenfor Måne
    Ras: Mudi
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:49,32
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:45,00
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:45,00
  • Placering: 12
    Heidi Christtreu & Carlsson
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:33,62
    Startnr: 20
    Förare: Heidi Christtreu
    Hund: Skansehoej’s Illusion
    Ras: Beagle
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,59
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,44
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:45,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,59
  • Placering: 13
    Ellen Herrlin & Bosse
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 07:01,82
    Startnr: 18
    Förare: Ellen Herrlin
    Hund: Bosse
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,69
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,57
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,56
  • Placering: 14
    Linda Petersson & Holger
    Totalpoäng: 74 Totalfel: 0 Totaltid: 08:01,65
    Startnr: 13
    Förare: Linda Petersson
    Hund: Blue Aylas Holger Hagel
    Ras: Fransk bulldogg
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,87
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,78
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:45,00
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:45,00
  • Placering: 15
    Christel Dahlgren & Belezza
    Totalpoäng: 63 Totalfel: 2 Totaltid: 07:38,40
    Startnr: 6
    Förare: Christel Dahlgren
    Hund: SOUL TO SOUL TS BELEZZA
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,72
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,68
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:45,00
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:45,00
  • Placering: 16
    Stefan Alfredsson & Bailey
    Totalpoäng: 61 Totalfel: 2 Totaltid: 08:58,96
    Startnr: 14
    Förare: Stefan Alfredsson
    Hund: Bailey
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,40
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:31,56
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:45,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:45,00
  • Placering: 17
    Inger Borg & Nova
    Totalpoäng: 51.5 Totalfel: 4 Totaltid: 09:16,66
    Startnr: 15
    Förare: Inger Borg
    Hund: Pelydryns Toblerone
    Ras: Welsh springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 01:30,50
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:16,16
    Fordon:
    Poäng: 14
    Fel: 2
    Tid: 02:45,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:45,00
  • Placering: 18
    Sara Wiberg & Helge
    Totalpoäng: 49.5 Totalfel: 2 Totaltid: 08:42,21
    Startnr: 10
    Förare: Sara Wiberg
    Hund: Magnarpstrands Kasper
    Ras: Dansk-svensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,21
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:45,00
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:45,00
  • Placering: 19
    Mariann Nilsson & IA
    Totalpoäng: 42 Totalfel: 5 Totaltid: 09:08,41
    Startnr: 9
    Förare: Mariann Nilsson
    Hund: Steffex Lizas IA
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 1
    Tid: 01:53,41
    Fordon:
    Poäng: 14
    Fel: 2
    Tid: 02:45,00
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:45,00
  • Placering: 20
    Ylva Dahlgren Bengtsson & Vilja
    Totalpoäng: 15 Totalfel: 4 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 7
    Förare: Ylva Dahlgren Bengtsson
    Hund: Falstrias Music of the Night
    Ras: Field spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:45,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:45,00