Solnosen 2019 TSM 2019-06-29 Luleå

Arrangör: Luleå Brukshundklubb
Anordnare: Luleå Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW3

Domare 1: Per-arne Bergström

  • Placering: 1
    Maria Forsberg & Ökke
    Totalpoäng: 79 Totalfel: 0 Totaltid: 09:32,27
    Startnr: 6
    Förare: Maria Forsberg
    Hund: Jebas öcke
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,37
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:22,03
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 01:40,56
    Utomhus:
    Poäng: 19
    Fel: 0
    Tid: 03:32,31
  • Placering: 2
    Susanne Lindberg & Hagel
    Totalpoäng: 68 Totalfel: 0 Totaltid: 11:55,67
    Startnr: 2
    Förare: Susanne Lindberg
    Hund: Burviks Bert
    Ras: Korthårig vorsteh
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:05,25
    Inomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 03:55,82
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:34,97
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:19,63
  • Placering: 3
    Tony Krigh & Jonky
    Totalpoäng: 56 Totalfel: 4 Totaltid: 12:36,44
    Startnr: 4
    Förare: Tony Krigh
    Hund: Försvarsmaktens Jonky IV
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:38,07
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:45,00
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 03:43,37
  • Placering: 4
    Anna Köhler & Freja
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 12:28,71
    Startnr: 5
    Förare: Anna Köhler
    Hund: Freja
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:16,53
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 03:41,43
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:45,00
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 03:45,75
  • Placering: 5
    Lena Ryngmark & Elsa
    Totalpoäng: 48 Totalfel: 2 Totaltid: 11:36,93
    Startnr: 1
    Förare: Lena Ryngmark
    Hund: Maalarigårdens Elsa Af Aiden
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,09
    Inomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:23,12
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 03:38,72
  • Placering: 6
    Erica Svanered & Kompis
    Totalpoäng: 41 Totalfel: 4 Totaltid: 12:27,09
    Startnr: 3
    Förare: Erica Svanered
    Hund: Lövhyddans Kompis
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:23,37
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 03:33,72
  • Placering: 7
    Ulrika Falk Wallberg & Frozt
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 2 Totaltid: 11:40,00
    Startnr: 7
    Förare: Ulrika Falk Wallberg
    Hund: Ahtfan&Inugamis X'Ing Frazze
    Ras: American hairless terrier coated
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:50,59
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:17,10
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:32,31
  • Placering: 8
    Benita Edström & Zara
    Totalpoäng: 33 Totalfel: 6 Totaltid: 13:09,03
    Startnr: 8
    Förare: Benita Edström
    Hund: Linda-Mari
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:24,03
    Inomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:45,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00