TSM 2017-09-03 Hörnefors

Arrangör: Bjurholms Lokala Kennelklubb
Anordnare: Bjurholms Lokala Kennelklubb

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Per-Arne Bergström

  • Placering: 1
    Andreas Zemturis & Hagen House Olis Opal
    Totalpoäng: 87.5 Totalfel: 2 Totaltid: 06:13,12
    Startnr: 3
    Förare: Andreas Zemturis
    Hund: Hagen House Olis Opal
    Ras: Stafffordshire Bullterrier (höjd 35)
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,12
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 2
    Ewa Vrang & Kanel
    Totalpoäng: 87.5 Totalfel: 2 Totaltid: 09:58,84
    Startnr: 2
    Förare: Ewa Vrang
    Hund: Gluntens Kanel
    Ras: Borderterrier (höjd 35)
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,15
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,81
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:51,88
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 3
    Susanne Lindberg & Hagel
    Totalpoäng: 87.5 Totalfel: 3 Totaltid: 09:53,50
    Startnr: 5
    Förare: Susanne Lindberg
    Hund: Burviks Bert
    Ras: KH Vorsteher
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,12
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:20,53
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:50,85
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 3
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 4
    Julia Helmersson & Leo
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 07:55,21
    Startnr: 1
    Förare: Julia Helmersson
    Hund: Gluntens Leopold
    Ras: Borderterrier (höjd 35)
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,84
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:39,37
  • Placering: 5
    Annika Alfreds & Ville
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 4 Totaltid: 08:33,09
    Startnr: 7
    Förare: Annika Alfreds
    Hund: Skanshill Pescatore
    Ras: Belgisk Vallhund/ Tervueren
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,78
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,31
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 6
    Lars Engberg & Ozzy
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 4 Totaltid: 10:48,19
    Startnr: 6
    Förare: Lars Engberg
    Hund: Lumberland´s Whipper-In
    Ras: Borderterrier (höjd 35)
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,19
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 1
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 3
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 7
    Kristina Boldén & Trixa
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 09:58,48
    Startnr: 8
    Förare: Kristina Boldén
    Hund: Kogaråsens Trixa
    Ras: Belgisk Vallhund/ Tervueren
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,72
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:43,69
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:46,62
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:11,45
  • Placering: 8
    Ulf Peterzon & Äbba
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 10:33,09
    Startnr: 9
    Förare: Ulf Peterzon
    Hund: Breakeout´s Betty Boop
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,43
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:53,66
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 9
    Tony Krigh & Jonky
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 7 Totaltid: 10:47,47
    Startnr: 4
    Förare: Tony Krigh
    Hund: Försvarsmaktens Jonky Iv
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,47
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00