TSM 2018-09-30 Deje

Arrangör: SSRK Värmland
Anordnare: SSRK Värmlandsavdelningen

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Mats Hedlund

  • Placering: 1
    Susanne Forsberg & Lucky
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:04,22
    Startnr: 18
    Förare: Susanne Forsberg
    Hund: Fre To's Daras Luka
    Ras: Pumi
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,84
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,69
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,69
  • Placering: 2
    Margaretha Larsson & Vera
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:22,64
    Startnr: 21
    Förare: Margaretha Larsson
    Hund: Hot Spices Forget Me Not
    Ras: Welsh springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,65
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,56
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,15
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,28
  • Placering: 3
    Inger Karlsson & Lva
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:03,58
    Startnr: 6
    Förare: Inger Karlsson
    Hund: DesignerlineBlizz Lva
    Ras: Labrador retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,28
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,78
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,12
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,40
  • Placering: 4
    Maud Olsen Johansson & Mercedes
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:12,76
    Startnr: 9
    Förare: Maud Olsen Johansson
    Hund: Swedehof's Mercedes
    Ras: Hovawart
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,62
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,22
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,60
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,32
  • Placering: 5
    Gudrun Edvardsson & bia
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:41,79
    Startnr: 2
    Förare: Gudrun Edvardsson
    Hund: bicados bianca
    Ras: kleiner munsterländer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,72
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,88
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,69
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,50
  • Placering: 6
    Siw Andersson & Cleo
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:52,44
    Startnr: 12
    Förare: Siw Andersson
    Hund: Huntleys Cute Cleopatra
    Ras: Labrador
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,50
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,56
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,63
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,75
  • Placering: 7
    Pernilla Sjöqvist & Skoja
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:55,46
    Startnr: 20
    Förare: Pernilla Sjöqvist
    Hund: Alsterbygdens Skoja of Skoj
    Ras: Golden Retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,46
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,84
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,53
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,63
  • Placering: 8
    Sandra Larsson & Zaga
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:57,25
    Startnr: 22
    Förare: Sandra Larsson
    Hund: Inspirations Living in Sweden
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,69
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,62
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,94
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,00
  • Placering: 9
    Marie Bankhed & Söpnarby Varri
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:04,44
    Startnr: 1
    Förare: Marie Bankhed
    Hund: Söpnarby Varri
    Ras: Lapsk Vallhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,09
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,35
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,50
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,50
  • Placering: 10
    Ulla Stranz & Quatsch
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:04,69
    Startnr: 15
    Förare: Ulla Stranz
    Hund: Evallens tan Quatsch
    Ras: australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:45,38
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,56
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,75
  • Placering: 11
    Emma Larsson & Sky
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:15,38
    Startnr: 8
    Förare: Emma Larsson
    Hund: Sky
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,28
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,97
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,16
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,97
  • Placering: 12
    Birgitta Håbäck & Grey
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:31,31
    Startnr: 3
    Förare: Birgitta Håbäck
    Hund: Björnåns G Grey
    Ras: Irländsk Röd Setter
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,37
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:43,22
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,12
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,60
  • Placering: 13
    Kerstin Larsson & Ina
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:44,97
    Startnr: 25
    Förare: Kerstin Larsson
    Hund: Sandcroft´s Ina Golda of Jari
    Ras: Stabijhoun
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,97
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,66
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,65
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,69
  • Placering: 14
    Jane Edvinsson & Flisan
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:45,75
    Startnr: 4
    Förare: Jane Edvinsson
    Hund: Janing’s Flisan
    Ras: Tibetansk terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:39,84
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,47
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,94
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,50
  • Placering: 15
    Gunilla Sandberg & Bea
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:53,60
    Startnr: 19
    Förare: Gunilla Sandberg
    Hund: Tassis Knock on Heavens Door
    Ras: Dvärgpudel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:29,47
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,88
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,25
  • Placering: 16
    Kristina Westerlind & Dagny
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 2 Totaltid: 04:12,02
    Startnr: 13
    Förare: Kristina Westerlind
    Hund: Siripiri Vilja
    Ras: Chihuahua, korthårig
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:56,09
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,15
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 00:34,78
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,00
  • Placering: 17
    Sofia Mjöberg & Zack
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 02:48,73
    Startnr: 5
    Förare: Sofia Nilsson
    Hund: Seawild’s Bite the Bullet
    Ras: Nova scotia duck tolling retriver
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,16
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,44
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,13
  • Placering: 18
    Annett Klöpper Sundqvist & Elvis
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 02:55,09
    Startnr: 11
    Förare: Annett Klöpper Sundqvist
    Hund: Elvis
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,56
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,53
  • Placering: 19
    Julia Bodén & Iza/Pipan
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:09,66
    Startnr: 7
    Förare: Julia Bodén
    Hund: Wermlandias Belladonna
    Ras: Welsh springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,75
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,91
  • Placering: 20
    Grete Brevig & Emil
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:15,09
    Startnr: 10
    Förare: Grete Brevig
    Hund: Yapyards Bad Bad Boy
    Ras: Riesenschnauzer Sort
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,78
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,31
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,00
  • Placering: 21
    Jimmy Byström & Mira
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:58,31
    Startnr: 24
    Förare: Jimmy Byström
    Hund: Mira
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,12
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,91
  • Placering: 22
    Lena Björkeland & Aksel
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 03:21,54
    Startnr: 16
    Förare: Lena Björkeland
    Hund: Ellensborg’s Aksel Ros
    Ras: Strävhårig dvärgtax23
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,56
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,69
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,29
  • Placering: 23
    Ann-Kristin Nilsson & Svea
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 04:40,25
    Startnr: 17
    Förare: Ann-Kristin Nilsson
    Hund: Little Frogs Zane Valpolicella
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,44
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,97
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,84
  • Placering: 24
    Jan-Eric Nilsson & Tela
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 04:28,85
    Startnr: 23
    Förare: Jan-Eric
    Hund: Mylabs Butterfly Twists
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,19
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,66
  • Placering: 25
    Christina Skogh & Britta
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 7 Totaltid: 06:23,19
    Startnr: 14
    Förare: Christina Skogh
    Hund: Tessmene Diamond Goldman Heart
    Ras: Curly coated retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,19
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00