Morsdags nosen TSM 2020-06-21 Sollefteå

Arrangör: Sollefteå Brukshundklubb
Anordnare: Sollefteå Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Karin Hällkvist Domare 2: Ulf Peterzon

  • Placering: 1
    Birgitta Sondell & Musse
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:36,06
    Startnr: 14
    Förare: Birgitta Sondell
    Hund: Alex' Bb King
    Ras: Papillon
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,81
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,69
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,12
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,44
  • Placering: 2
    Helena Forsström-Larsson & Lime
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:54,75
    Startnr: 22
    Förare: Helena Forsström-Larsson
    Hund: OOO ADD LIME AND GET PRIME TIME
    Ras: Australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,00
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,25
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,35
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,15
    SSE
  • Placering: 3
    Kristina Aronsson & Everics Ronni
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:20,37
    Startnr: 10
    Förare: Kristina Aronsson
    Hund: Everics Ronni
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,06
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,16
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,40
  • Placering: 4
    Sara Knutar & Vittra
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:26,30
    Startnr: 7
    Förare: Sara Knutar
    Hund: Höstglädjens Quick-Witted
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,69
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,55
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,31
    SSE
  • Placering: 5
    Jenny Holmgren & Lou
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 06:10,87
    Startnr: 28
    Förare: Jenny Holmgren
    Hund: Valledets Lou
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,50
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:41,06
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,06
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:17,25
  • Placering: 6
    Anette Dahlgren & Bella
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 05:20,83
    Startnr: 26
    Förare: Anette Dahlgren
    Hund: Golden Pearls Black Lambada
    Ras: Gordonsetter
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,06
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:09,65
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,87
    SSE
  • Placering: 7
    Camilla Fundin & Zack
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:47,81
    Startnr: 8
    Förare: Camilla Fundin
    Hund: Esslex Walk Right In
    Ras: Dvärgschnauzer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:59,59
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,94
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,28
  • Placering: 8
    Elisabeth Löf & Zaffi
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:23,71
    Startnr: 5
    Förare: Elisabeth Löf
    Hund: Who Ay Ni's Zafira Be Good
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,56
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,87
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,28
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 9
    Ulrika Falk Wallberg & Meia
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:24,72
    Startnr: 1
    Förare: Ulrika Falk Wallberg
    Hund: Sheridog Praia Do Meio
    Ras: Terrier brasileiro
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,44
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,44
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,84
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 10
    Curt Helen & ABBE
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:26,56
    Startnr: 2
    Förare: Curt Helen
    Hund: Everics Albin
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,56
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,00
  • Placering: 11
    Lina Östman & Eyeś
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 03:31,66
    Startnr: 12
    Förare: Lina Östman
    Hund: Kerametś Eyes on Me
    Ras: Papillon
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,06
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:41,75
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,85
  • Placering: 12
    Ove Sjöberg & Igor
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 5 Totaltid: 05:01,34
    Startnr: 24
    Förare: Ove Sjöberg
    Hund: Crowfox Clark Kent
    Ras: Strävhårig foxterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 4
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,44
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,18
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:03,72
  • Placering: 13
    Kristina Boldén & Kråkis
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 07:31,09
    Startnr: 11
    Förare: Kristina Boldén
    Hund: Ljuvliga Lilla Kråkan
    Ras: Miniature american shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:29,47
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:01,62
  • Placering: 14
    Marie Adelgren Thorén & Trixa
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:25,25
    Startnr: 16
    Förare: Marie Adelgren Thorén
    Hund: Ah-Tib's Special Edition
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,44
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,81
  • Placering: 15
    Barbro Cederqvist Marklund & Una
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:34,88
    Startnr: 3
    Förare: Barbro Cederqvist Marklund
    Hund: Respons Unika Umbellat-Ten
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,69
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,19
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 16
    Britt-Marie Pettersson & Streamlight's Jackies Amber
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:39,81
    Startnr: 18
    Förare: Britt-Marie Pettersson
    Hund: Streamlight's Jackies Amber
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,56
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,25
  • Placering: 17
    Ralf Reinlund & Bajacuda
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:12,19
    Startnr: 17
    Förare: Ralf Reinlund
    Hund: E'bajadera sugar overdose de trappi
    Ras: Beauceron
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,19
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,00
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 18
    Elisabeth Fherm & NEO
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:47,65
    Startnr: 15
    Förare: Elisabeth Fherm
    Hund: ROWNTREE DIRETTORE
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,40
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 19
    Emma Lundin & Geisha
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 07:22,35
    Startnr: 19
    Förare: Emma Lundin
    Hund: Klovstamons heaven’s on fire
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,47
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:21,88
  • Placering: 20
    Åsa Ulander & Alfred
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 07:37,38
    Startnr: 4
    Förare: Åsa Ulander
    Hund: Meselegårdens Astro boy
    Ras: Släthårig foxterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:42,44
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,94
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 21
    Christina Ohlsson & Wilma
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 07:36,13
    Startnr: 21
    Förare: Christina Ohlsson
    Hund: Seamountains valuble Vera
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,88
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 22
    Christina Westman & Olle
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 6 Totaltid: 06:24,34
    Startnr: 25
    Förare: Christina Westman
    Hund: Whoopis Waterqask
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,12
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:05,22
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 23
    Lone Holm & Jullan
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 6 Totaltid: 07:23,50
    Startnr: 13
    Förare: Lone Holm
    Hund: Björkbygdens Julia
    Ras: Podengo portugues, cerdoso/pequeno
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,44
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 4
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:52,06
  • Placering: 24
    Pernilla Persson & Hector
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 6 Totaltid: 07:29,06
    Startnr: 23
    Förare: Pernilla Persson
    Hund: Lidmarken's Oh Heck Yeah
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,62
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:25,44
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 25
    Anna-Lena Sällström & Roy
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 08:34,00
    Startnr: 9
    Förare: Anna-Lena Sällström
    Hund: Sunnyside
    Ras: Pudel, stor
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 26
    Jennie Tjernell & Odin
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 5 Totaltid: 08:05,06
    Startnr: 20
    Förare: Jennie Tjernell
    Hund: Bubbly Staff’s Come And Get It
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,06
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 27
    Ann-Catrin Grönlund & Rover
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 7 Totaltid: 08:22,68
    Startnr: 6
    Förare: Ann-Catrin Grönlund
    Hund: Glen Louch The Irish Rover
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,68
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 28
    Johanna Sandström & Hero
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 8 Totaltid: 09:30,00
    Startnr: 27
    Förare: Johanna Sandström
    Hund: Momabo's Meditation Sensations
    Ras: Pudel, stor
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00