TSM 2018-07-07 Näs

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Näs Hundcenter

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Adam Hübinette

  • Placering: 1
    Camilla Norberg & Gypsy
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:49,49
    Startnr: 9
    Förare: Camilla Norberg
    Hund: Chess Player Gypsy Swing
    Ras: Australien Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,69
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,72
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,66
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,42
  • Placering: 2
    Marina Eklund & Samba
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:21,96
    Startnr: 2
    Förare: Marina Eklund
    Hund: Folsberga Persistent Elly
    Ras: Australien Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,53
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,37
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,06
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 3
    Annika Vinblad & Milton
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:53,47
    Startnr: 12
    Förare: Annika Vinblad
    Hund: Hornlakes Venturos Boy
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,65
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,47
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,35
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 4
    Karolina Ross & Utsi
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:54,84
    Startnr: 1
    Förare: Karolina Ross
    Hund: Cahppes Utsi
    Ras: Svensk Lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,50
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,90
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:31,44
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 5
    Mona Klasarve & Alice
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:44,69
    Startnr: 15
    Förare: Mona Klasarve
    Hund: Alice-Tonika
    Ras: Boxer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:14,47
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,78
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,44
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 6
    Katarina Timander & Chili
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:24,32
    Startnr: 21
    Förare: Katarina Timander
    Hund: Chili
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,66
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,34
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,32
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 7
    Erik Livén & Rockamore Ginger Rogers
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:43,67
    Startnr: 4
    Förare: Erik Livén
    Hund: Rockamore Ginger Rogers
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,91
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,07
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,69
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 8
    Birgitta Edlund & Luther
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:29,32
    Startnr: 18
    Förare: Birgitta Edlund
    Hund: Iggy
    Ras: Schnauzer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,38
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,72
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,22
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 9
    Gunilla Karlsson & Esther
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:53,24
    Startnr: 7
    Förare: Gunilla Karlsson
    Hund: Lillvedes Crocetta
    Ras: Shetland Sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,72
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,43
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,09
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 10
    Bo Sjöberg & Hemi
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:49,66
    Startnr: 13
    Förare: Bo Sjöberg
    Hund: Rafiki
    Ras: Chesapeake Bay Retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,34
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,91
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:41,41
  • Placering: 11
    Kerstin Williams & Ramita De Palma Nana
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 05:59,07
    Startnr: 24
    Förare: Kerstin Williams
    Hund: Ramita De Palma Nana
    Ras: Perro De Agua Espanol
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,13
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,44
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,50
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 12
    Sussane Sandberg & Lexi
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 06:35,68
    Startnr: 5
    Förare: Sussane Sandberg
    Hund: Lexi
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,47
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,21
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 13
    Åsa Mellqvist & Japp
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 07:08,89
    Startnr: 22
    Förare: Åsa Mellqvist
    Hund: Black Zone´s Forget Me Not
    Ras: Australien Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,13
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,26
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:54,50
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 14
    Siw Hederstedt & Molly
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 4 Totaltid: 04:00,87
    Startnr: 23
    Förare: Siw Hederstedt
    Hund: Lifsungstollarens skrollan
    Ras: Nova Scotica Duck Tolling Retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,47
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,87
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,53
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 4
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 15
    Pernilla Rudin & Ture
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 08:39,56
    Startnr: 16
    Förare: Pernilla Rudin
    Hund: Catjings Don´t Drink And Drive
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:11,62
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,94
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 16
    Gunilla Wahlgren & Maja
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 1 Totaltid: 06:27,03
    Startnr: 3
    Förare: Gunilla Wahlgren
    Hund: MV`s Svarta Maja
    Ras: Mudi
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,09
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:40,94
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 17
    Carina Gustavsson & Mio
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:53,71
    Startnr: 8
    Förare: Carina Gustavsson
    Hund: Skallabackens Mio
    Ras: Pumi
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,37
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,34
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 18
    Ann-Marie Engström & Tindra
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 07:07,44
    Startnr: 20
    Förare: Ann-Marie Engström
    Hund: Gosbäckens Tindra Pascal
    Ras: Shetland Sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,60
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,84
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 19
    Sara Lahti & Kira
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 08:18,32
    Startnr: 6
    Förare: Sara Lahti
    Hund: Dagsländans Efraimsdotter
    Ras: welsh Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,66
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:25,66
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 20
    Tendai Runesson & Puh
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:54,03
    Startnr: 11
    Förare: Tendai Runesson
    Hund: Engine Simon Says
    Ras: Pudel, Mellan
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,03
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 21
    Birgitta Torndal & Night
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:55,81
    Startnr: 19
    Förare: Birgitta Torndal
    Hund: Conover´s New Year´s Night
    Ras: Flatcoated Retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,53
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,28
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 22
    Anne-Marie Siggelin & Lifsungstollarens Ida
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 6 Totaltid: 07:07,09
    Startnr: 10
    Förare: Anne-Marie Siggelin
    Hund: Lifsungstollarens Ida
    Ras: Nova Scotica Duck Tolling Retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:35,68
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,41
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 23
    Annette Sjöberg & Yade
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 7 Totaltid: 06:43,92
    Startnr: 17
    Förare: Annette Sjöberg
    Hund: Yade Vom Nordexpress
    Ras: Riesenschnauzer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:44,85
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,07
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 24
    Katarina Nilsson & Viking
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 7 Totaltid: 07:13,87
    Startnr: 14
    Förare: Katarina Nilsson
    Hund: Spinnrockens Viking Av Hellvi
    Ras: Australien Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:14,06
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:29,81
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00