Hoburgsnosen TSM 2019-04-27 Gotland

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Enköping Nose Work Klubb

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Pernilla Rask Domare 2: Michael Hedman

  • Placering: 1
    Karin Köbin & Bosse
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:38,99
    Startnr: 33
    Förare: Karin Köbin
    Hund: Kurbitz Foo Fighter´s my hero
    Ras: Portugisisk Vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,71
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,84
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,53
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,91
    SSE
  • Placering: 2
    Katarina Timander & Tassa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:59,83
    Startnr: 25
    Förare: Katarina Timander
    Hund: Tassa
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,03
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,21
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,15
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,44
  • Placering: 3
    Emma Wallin & Ally
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:00,94
    Startnr: 34
    Förare: Emma Wallin
    Hund: ACT´s for mission Alicia
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,16
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,47
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,34
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,97
  • Placering: 4
    Pernilla Rudin & Ture
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:09,78
    Startnr: 32
    Förare: Pernilla Rudin
    Hund: Catjings Don’t Drink And Drive
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,60
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,09
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,38
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,71
  • Placering: 5
    Katarina Thor & Sarah
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:37,70
    Startnr: 9
    Förare: Katarina Thor
    Hund: Lujesa Dancing Queen
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,68
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,07
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,11
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,84
  • Placering: 6
    Siw Hederstedt & Molly
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:39,33
    Startnr: 5
    Förare: Siw Hederstedt
    Hund: Lifsungstollarens Skrållan
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,58
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,90
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,85
  • Placering: 7
    Helena Johansson & Atoll
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:49,62
    Startnr: 20
    Förare: Helena Johansson
    Hund: Sandcroft's Jena Golda Of Totte
    Ras: Stabijhoun
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,85
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,24
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,03
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,50
  • Placering: 8
    Annika Vinblad & Milton
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:19,78
    Startnr: 35
    Förare: Annika Vinblad
    Hund: Hornlakes Venturous Boy
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,33
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,29
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:25,85
  • Placering: 9
    Agneta Karlsson & Sotte
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:31,74
    Startnr: 3
    Förare: Agneta Karlsson
    Hund: Meet Myown Sotte Pappagiannopoulus
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,57
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,67
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,44
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,06
  • Placering: 10
    Jenny Wallin & Justin
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:42,09
    Startnr: 2
    Förare: Jenny Wallin
    Hund: Chefka’s Just A Feeling
    Ras: Hovawart
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,43
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,69
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,72
  • Placering: 11
    Tina Haraldsson & Alice
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:06,50
    Startnr: 22
    Förare: Tina Haraldsson
    Hund: Avondale Ars Amandi
    Ras: Pudel, stor
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,99
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,36
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,97
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:15,18
  • Placering: 12
    Anneli Lien & Uma
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:07,72
    Startnr: 27
    Förare: Anneli Lien
    Hund: Fixus nougat
    Ras: Pudel, dvärg
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,64
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,64
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,82
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,62
  • Placering: 13
    Barbro Petersson & Nickie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:19,04
    Startnr: 18
    Förare: Barbro Petersson
    Hund: Latorps Kanel
    Ras: Irish Softcoated Wheaten Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,57
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:43,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,19
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,28
    SSE
  • Placering: 14
    Cecilia Spångberg Stålblad & Nellie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:09,82
    Startnr: 15
    Förare: Cecilia Spångberg Stålblad
    Hund: Shellrick's Ultimate Performance
    Ras: Shetland Sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,94
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,53
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,25
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:42,10
  • Placering: 15
    Jenny Eriksson & Kalle
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 02:21,15
    Startnr: 21
    Förare: Jenny Eriksson
    Hund: Dunderhakes Kalle
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:05,97
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:14,18
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,53
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,47
    SSE
  • Placering: 16
    Emelie Karlsson & Gizmo
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:47,75
    Startnr: 29
    Förare: Emelie Karlsson
    Hund: Nicole's Going Great
    Ras: Tysk schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,70
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,21
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,84
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 17
    Tina Writler & Zelda
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:18,18
    Startnr: 28
    Förare: Tina Writler
    Hund: Livsglädjens Härliga Ezmeralda
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,28
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,84
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,06
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 18
    Frida Holst-Pettersson & Rejsa
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:36,19
    Startnr: 39
    Förare: Frida Holst-Pettersson
    Hund: Red Yakka's Mango
    Ras: Australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,34
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:54,54
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,31
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 19
    Christina Höggren & TRIXIE
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:36,98
    Startnr: 23
    Förare: Christina Höggren
    Hund: Gilliam's Gold Sky And Heroic Glory
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,91
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,07
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 20
    Kerstin Williams & Nana
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:43,20
    Startnr: 26
    Förare: Kerstin Williams
    Hund: Nana
    Ras: Perro de agua espanol
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,94
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:48,20
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,06
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 21
    Annki Eriksson & Ånni
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:44,21
    Startnr: 13
    Förare: Annki Eriksson
    Hund: Redcliffe's Ånni
    Ras: Dalmatiner
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,89
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,54
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:43,78
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 22
    Ann Loorents & Holger
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:45,41
    Startnr: 7
    Förare: Ann Loorents
    Hund: La Floredita`s Come on Holger
    Ras: Bichon Havanais
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,64
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,39
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,38
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 23
    Bo Sjöberg & Yade
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:00,06
    Startnr: 8
    Förare: Bo Sjöberg
    Hund: Yade vom Nordexpress
    Ras: Riesenschnauzer, svart
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,34
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:31,76
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,96
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 24
    Karolina Ross & Utsi
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:13,01
    Startnr: 40
    Förare: Karolina Ross
    Hund: Cahppes Utsi
    Ras: Svensk lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,87
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,74
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:54,40
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 25
    Nora Hägglöf & Jesper
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:09,78
    Startnr: 17
    Förare: Nora Hägglöf
    Hund: Jesper
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,66
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,06
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,06
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 26
    Birgitta Edlund & Luther
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:13,56
    Startnr: 4
    Förare: Birgitta Edlund
    Hund: Iggy
    Ras: Schnauzer, svart
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,91
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,15
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,50
  • Placering: 27
    Birgitta Torndal & Night
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 05:47,70
    Startnr: 36
    Förare: Birgitta Torndal
    Hund: Conover´s New Year´s Night
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,60
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:08,53
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:21,57
  • Placering: 28
    Mona Klasarve & Alice
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 05:54,57
    Startnr: 30
    Förare: Mona Klasarve
    Hund: Alice-Tonika
    Ras: Boxer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,61
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,87
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 3
    Tid: 01:25,09
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 29
    Lise-Lotte Johansson & Sigge
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 07:49,37
    Startnr: 19
    Förare: Lise-Lotte Johansson
    Hund: Buckwheat Little Bunny Foo Foo
    Ras: Irish softcoated wheaten terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,24
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,63
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,50
  • Placering: 30
    Marie Ahlgren & Maja
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 09:12,63
    Startnr: 14
    Förare: Marie Ahlgren
    Hund: Jaffadays Port Charlotte
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,16
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,97
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:55,50
  • Placering: 31
    Maggan Båtelsson & Sigge
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 4 Totaltid: 05:40,94
    Startnr: 6
    Förare: Margareta Båtelsson
    Hund: Kullehus Gentleman
    Ras: Cairnterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,52
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,26
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:06,16
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 32
    Ann-Marie Engström & Smulan
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 4 Totaltid: 05:55,02
    Startnr: 24
    Förare: Ann-Marie Engström
    Hund: Suderbys Gård Pasilla
    Ras: Dansk-svensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,61
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:15,23
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 4
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,18
  • Placering: 33
    Linda Knutsson & Monz
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 5 Totaltid: 04:34,44
    Startnr: 31
    Förare: Linda Knutsson
    Hund: Monz
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,51
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,15
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 01:05,78
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 34
    Helén Wåhlstrand Persson & Meggy
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 5 Totaltid: 07:32,66
    Startnr: 12
    Förare: Helén Wåhlstrand Persson
    Hund: Meggy
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,19
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 3
    Tid: 01:27,66
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,81
  • Placering: 35
    Margret Edlund & Zorba
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 08:15,85
    Startnr: 11
    Förare: Margret Edlund
    Hund: Zorba
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,35
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,50
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 36
    Gunilla Wahlgren & Maja
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 05:36,21
    Startnr: 10
    Förare: Gunilla Wahlgren
    Hund: MV's Svarta Maja
    Ras: Mudi
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,67
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,54
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 37
    Gerd Pettersson & Nella
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 3 Totaltid: 09:24,84
    Startnr: 1
    Förare: Gerd Pettersson
    Hund: Moluckens Indra
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,84
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 38
    Linda Rung & Eros
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 7 Totaltid: 10:30,00
    Startnr: 38
    Förare: Linda Rung
    Hund: Eros
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00